Skip to main content

Aktualności

Zestaw do oczyszczania powietrza Daikin do integracji z komercyjnymi systemami klimatyzacyjnycmi oraz pompami ciepła zapewnia czystsze, zdrowsze środowisko.

Notka prasowa, lipiec  2023

Firma Daikin ogłosiła wprowadzenie nowego zestawu UV Streamer do swojej flagowej kasety z nawiewem obwodowym. Nowe rozwiązanie wychwytuje 99,9% zanieczyszczeń i alergenów dzięki zaawansowanej filtracji. Zestaw UV Streamer zapewnia zdrowsze i bardziej higieniczne środowisko wewnętrzne, chroniąc dobre samopoczucie osób w budynku i poprawiając ogólną jakość powietrza w pomieszczeniach.

Badania wykazały, że blisko 90% czasu spędzamy w pomieszczeniach, gdzie zanieczyszczenie może być dwukrotnie, a nawet pięciokrotnie większe niż na zewnątrz. Ponieważ zanieczyszczenia w powietrzu stanowią poważne długoterminowe zagrożenie dla zdrowia, zapewnienie cyrkulacji czystego i świeżego powietrza ma ogromne znaczenie. Systemy klimatyzacji odgrywają kluczową rolę w optymalizacji poziomu komfortu w pomieszczeniach, jednakże wydajność systemów filtracyjnych często nie wystarcza do skutecznego usunięcia wszystkich zanieczyszczeń i alergenów. Teraz firma Daikin uzupełniła tę lukę, opracowując nowy zaawansowany system filtracji dla szeroko stosowanej kasety z nawiewem obwodowym, który wyznacza nowe standardy jakości powietrza w pomieszczeniach.

Bardziej atrakcyjny design

Jednostki kasetonowe z nawiewem obwodowym są szeroko stosowane w biurach, szkołach, centrach fitness i sklepach detalicznych, a także w aptekach, gabinetach lekarskich i dentystycznych. Duży i unikalny przepływ powietrza w zakresie 360˚ pozwala urządzeniu dotrzeć do każdego zakątka pomieszczenia, wydajnie dostarczając czyste powietrze do wszystkich obszarów i oferując idealny sposób oczyszczania środowiska wewnętrznego.

‘Catch and Clean’

Zestaw streamera UV reprezentuje najnowszą technologię, która łączy dwa potężne elementy w celu usunięcia 99,9% wirusów, bakterii, kurzu i pyłków w mniej niż 30 minut. Po pierwsze, filtr ISO ePM1 60% wychwytuje (CATCH) zanieczyszczenia powietrza (cząstki stałe do 1,0 μm (PM1,0)) Następnie zaawansowane, wysokowydajne światło UV-C LED eliminuje (CLEAN) te zanieczyszczenia na powierzchni filtra, podczas gdy technologia streamerów Daikin rozkłada wirusy, bakterie itp., głęboko oczyszczając filtr w środku. Anthony Ysebaert, kierownik produktu w Daikin Europe komentuje:

„Cieszymy się, że możemy wprowadzić na rynek najnowocześniejsze rozwiązanie firmy Daikin w zakresie filtracji powietrza. Dzięki innowacyjnej technologii Daikin ma na celu umożliwienie firmom przejęcie kontroli nad jakością powietrza w pomieszczeniach, zapewniając im niezawodne i skuteczne środki do walki z rosnącymi zagrożeniami przez zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu. Celem firmy Daikin jest zapewnienie każdemu czystego i zdrowego powietrza. Nowy system filtracji powietrza jest znaczącym krokiem w kierunku osiągnięcia tego celu."

Podkreślając staranność włożoną w opracowanie nowego rozwiązania, kontynuuje: "Rozwiązanie do filtracji powietrza w zestawie UV Streamer jest poparte rygorystycznymi testami w zewnętrznych laboratoriach firmy Intertek, co zapewnia jego skuteczność i niezawodność w rzeczywistych warunkach. Zestaw UV Streamer jest dostępny jako opcja dodatkowa do kasety z nawiewem obwodowym i można go zamontować także w istniejących instalacjach, zapewniając łatwy dostęp do czystego powietrza wewnątrz."

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań firmy Daikin w zakresie filtracji powietrza, odwiedź naszą stronę. Przykładem zaangażowania firmy Daikin w dążenie do doskonałości i zadowolenia klienta jest skupienie się na wysokiej jakości produkcji i przestrzeganiu wiodących w branży standardów”.

 

O firmie


Daikin Industries Ltd.

Daikin Industries Ltd. z siedzibą w Osace w Japonii zatrudnia około 89 000 osób na całym świecie i osiągnęła sprzedaż na poziomie około 23,7 miliarda euro w roku podatkowym 2021 (21 kwietnia – 22 marca). Firma jest światowym liderem na rynku pomp ciepła i systemów klimatyzacyjnych oraz filtracji powietrza. Daikin Industries Ltd. jest jedynym producentem klimatyzacji na świecie, który samodzielnie opracowuje i produkuje wszystkie ważne komponenty, takie jak czynniki chłodnicze, sprężarki i elektronika.

Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N.V. jest spółką zależną Daikin Industries Ltd. i wiodącym dostawcą technologii ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, i oczyszczania powietrza. Firma projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę urządzeń, a także rozwiązania szyte na miarę dla celów mieszkaniowych, handlowych i przemysłowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Do tej pory Daikin Europe N.V. zatrudnia ponad 12 000 pracowników w ponad 59 skonsolidowanych spółkach zależnych. Posiada 12 głównych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Belgii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Austrii i Wielkiej Brytanii. Główna siedziba Daikin Europe Group znajduje się w Belgii w Ostendzie. Firma powstała w 1972 roku, produkcja w Europie rozpoczęła się w 1973 roku.

Daikin Airconditioning Central Europe

Daikin Air conditioning Central Europe została założona w 1999 roku z siedzibą w Wiedniu, Austria, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Portfolio firmy obejmuje produkty i rozwiązania do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa. Ponad 560 pracowników i 2500 partnerów odpowiada za sprzedaż i serwis w 16 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Austria, Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Kosowo, Czarnogóra, Mołdawia, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia). Dzięki aplikacji Your Daikin World w siedzibie głównej w Wiedniu, branża HVAC-R i sektor budowlany mają dostęp do nowoczesnego centrum doświadczeń do współtworzenia dostosowanych do potrzeb rozwiązań dla hoteli, sklepów, biur lub dużych zastosowań komercyjnych. Obejmuje również jedno z 9 ośrodków szkoleniowych w regionie Daikin Central Europe.

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

Daikin Airconditioning Poland Sp.z o.o. została założona w 2001 roku z siedziba biura głównego w warszawie, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Prowadzi dystrybyjcje, doradztwo i serwis wszystkich urządzen oferowanych przez grupe Daikin na terenie polski. Oferuje Efektywne energetycznie i zaawansowane technologicznie rozwiazania do ogrzewania, klimatyzacji, chłoddzenia zarówno w obiektach komercyjnych, przemysłowych jak i w budownictwie indywidualnym. Posiada szereg biur regionalnych w całej polsce oraz oferuje swoje produkty i usługi poprzez siec autoryzowanych Partnerów w całym kraju.

 

Kontakt dla mediów

Sofie Sap - Corporate Communication Manager

(Dutch/French/English)

tel: +32 472 580 482

mail: sap.s@daikineurope.com

Daisuke Kakinaga - Corporate Communication Manager

(Japanese/English)

tel: +32 465 462 321

mail: kakinaga.d@bxl.daikineurope.com

 

Agnieszka PIóro
Koordynator działu marketingu Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

tel.: +48 691 89 22 80
mail: pioro.a@daikin.pl
Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
ul. Krakowiakow 36
02-255 Warszawa
Polska

Powiązane treści:

 • just-how-you-like-it-daikin

  Pompy ciepła stają się coraz bardziej popularnym i coraz częściej preferowanym wyborem do ogrzewania domów

  Niedawne badanie GfK zlecone przez Daikin Central Europe ujawnia podejmowanie decyzji i zachowania zakupowe właścicieli domów i inwestorów w kategorii pomp ciepła w dziewięciu krajach Europy Środkowej i Wschodniej.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Nowe funkcje dla serii Small Inverter na czynnik R-32

  Pierwotnie wprowadzona na rynek w 2021 roku, seria urządzeń Small Inverter na czynnik R32 przeszła modernizację. Wprowadzono nowe funkcje zwiększające przydatność urządzeń z tej gamy do zastosowań grzewczych.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Współpraca ze Stowarzyszeniem Młodych "Tęcza"

  Wspieranie społeczności lokalnych oraz organizacji non-profit stanowi tak zwany element działania CSR wielu firm. Jednym z przykładów takiego pozabiznesowego zaangażowania i hojności jest inicjatywa Daikin Airconditioning Poland.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Daikin oferuje bezogniowe złącze Tightfit do instalacji HVAC w Europie

  Firma Daikin wprowadziła nowe, nielutowane połączenia dla rur miedzianych czynnika chłodniczego, które upraszczają i przyspieszają instalację, przy jednoczesnym braku uciążliwości dla użytkowników budynku i działalności biznesowej.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Daikin partnerem Polskiego Związku Narciarskiego

  Szczyrk, 5 sierpnia 2023 - przy okazji letniego FIS Grand Prix, nastąpiło symboliczne podpisanie umowę o współpracy między Daikin Airconditioning Polska, a Polskim Związkiem Narciarskim.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Zestaw do oczyszczania powietrza Daikin

  Firma Daikin ogłosiła wprowadzenie nowego zestawu UV Streamer do swojej flagowej kasety sufitowej Roundflow. Wychwytuje 99,9% zanieczyszczeń i alergenów dzięki zaawansowanej filtracji.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?