Skip to main content

Czy oczyszczacz powietrza Daikin MC70L lub MCK75J ma filtr HEPA?

Urządzenie nie ma filtru HEPA. Filtr tego typu służy wyłącznie do usuwania cząstek stałych. W naszych urządzeniach ma miejsce wieloetapowa filtracja, która dodatkowo umożliwia usuwanie z powietrza substancji chemicznych, nie tylko stałych, ale także ciekłych i gazowych.

Nasze urządzenia pracują w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie powietrze może wielokrotnie przepływać przez urządzenie, przy minimalnym poziomie hałasu i wysokiej efektywności energetycznej. Oprócz cząstek stałych(np.kurzu, pyłu pochodzącego ze smogu) rozkładane są szkodliwe substancje chemiczne, takie jak NOx, amoniak, węglowodory, alergeny,  np. pochodzące z roztoczy i pleśni, oraz wirusy i bakterie. Dodatkowo z pomieszczeń usuwane są nieprzyjemne zapachy, jak np. dym papierosowy.

Poszczególne etapy filtracji wraz z ilustracjami są omówione w materiałach reklamowych:

1.      Flash streamer - generuje wyładowania elektryczne, powodujące rozkład bakterii, alergenów i szkodliwych substancji chemicznych. umożliwia sprawne działanie poszczególnych filtrów.

2.      Filtr wstępny - mechanicznie zatrzymuje kurz, usuwa bakterie.

3.      Filtr elektrostatyczny – dalszy etap usuwania cząstek stałych(pyłów)

4.      Fotokatalityczny filtr tytanowo-apatytowy (niebieska część wymiennego filtra harmonijkowego)  – zatrzymuje wirusy i rozkłada niektóre zapachy

5.      Katalizator neutralizujący nieprzyjemne zapachy i szkodliwe substancje, m.in. formaldehyd. Jest regenerowany przez ciągłe działanie flash streamer’a.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?