Skip to main content

Jaką głośność generują oczyszczacze Daikin MC70L lub MCK75J?

Poziom ciśnienia akustycznego w trybie cichym MC70L - 16 dB(A) , MCK75J – 17 dB(A) – sa to bardzo korzystne parametry, które gwarantują komfort użytkowania. Jeśli znajdą Państwo gdzieś (np. dane z raportu TUV) wartości ponad 30 dB, dotyczą one poziomu mocy akustycznej, która nie jest równoważna poziomowi głośności.

 

Można w skrócie powiedzieć, że:

- moc akustyczna reprezentuje ilość energii, jaką emituje urządzenie w postaci dźwięku w określonych pasmach częstotliwości.

- głośność odbierana przez człowieka w przybliżeniu odpowiada ciśnieniu akustycznemu wyrażonemu w dBA (co także uwzględnia widmo częstotliwościowe hałasu). Oprócz mocy akustycznej zależy ono m.in. od odległości od urządzenia, kierunku i otoczenia w środowisku pomiarowym (im dalej od urządzenia, tym ciszej, a urządzenie w dużym pomieszczeniu będzie wydawać się cichsze pomimo tej samej odległości) Zazwyczaj podawane wartości katalogowe odnoszą się do odległości 1m w komorze bezechowej. Litera A przy symbolu decybela oznacza, że w danych uwzględniono krzywą czułości ucha ludzkiego w zależności od częstotliwości.

Podsumowując, przy porównaniach produktów należy dokładnie sprawdzić, czy porównujemy te same parametry.

 

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?