Skip to main content

Daikin Altherma - gruntowa pompa ciepła

Niezawodne ogrzewanie i przygotowywanie ciepłej wody użytkowej we wszystkich warunkach klimatycznych, wykorzystując technologię pomp ciepła grunt-woda ze sterowaniem inwerterowym.

Ogrzewanie
Ogrzewanie

Ogrzewanie

Pobieranie energii odnawialnej z gruntu jest najbardziej efektywnym i niezawodnym źródłem energii we wszystkich warunkach klimatycznych.

Ciepła woda
Ciepła woda

Ciepła woda

Jednostka wewnętrzna jest standardowo wyposażona w zbiornik ciepłej wody użytkowej, aby dostarczać ilość ciepłej wody wystarczającą dla całej rodziny.

Dla nowych budynków i dużych projektów renowacji

Gruntowe pompy ciepła nadają się idealnie w przypadku nowych domów lub dużych projektów renowacji z wykorzystaniem pętli poziomych, gdy dostępny jest odpowiedni obszar gruntu albo pionowych sond umieszczonych prostopadle w gruncie. Pobierając energię spod powierzchni Ziemi, gruntowe pompy ciepła są niezwykle niezawodne, nawet w warunkach najzimniejszego klimatu. Temperatury gruntu pozostają niemal stabilne przez cały rok, co czyni grunt idealnym źródłem energii odnawialnej.

Dla nowych budynków i dużych projektów renowacji

Niezawodne sterowanie komfortem

Gruntowe pompy ciepła pobierają odnawialną energię cieplną z gruntu. Instalacja wymaga pewnego obszaru terenu, lecz znacznie redukuje emisję gazów cieplarnianych (ślad węglowy) i pomaga uzyskać oszczędność na kosztach energii w długiej perspektywie czasowej.

Niezawodne sterowanie klimatem

1. Pompa ciepła

1 jednostkę wewnętrzną pompy ciepła ze zintegrowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej przyłącza się do układu ciepłej wody użytkowej i do emiterów ciepła w pomieszczeniach w całym domu.

2. Ciepła woda użytkowa

Fabrycznie zamontowany zbiornik ciepłej wody użytkowej zaopatruje w ciepłą wodę przez cały czas.

3. Ogrzewanie pomieszczeń

Możliwość podłączenia układu ogrzewania podłogowego, grzejników oraz konwektorów pompy ciepła.

4. Kolektor gruntowy

Pionową sondę albo poziomy kolektor umieszcza się w gruncie i przyłącza do jednostki pompy ciepła wewnątrz domu.

bg-image

Daikin Altherma 3 GEO

Gruntowa pompa ciepła Daikin Altherma nowej generacji wykorzystuje energię geotermalną oraz technologię inwertera firmy Daikin, aby zapewnić ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową we wszystkich warunkach.

bg-image

Zasilanie energią ze źródła odnawialnego

Nasza gruntowa pompa ciepła Daikin Altherma, zasilana w 80% energią odnawialną pobieraną z gruntu oraz w 20% energią elektryczną, ogrzewa dom i dostarcza ciepłej wody użytkowej z efektywnością energetyczną w klasie A++.

Jest wyposażona w technologię sterowania inwerterowego najwyzszej jakości

Układ sterowania inwerterowego Daikin to energooszczędna technologia, która efektywnie steruje prędkością silników elektrycznych i redukuje zużycie energii aż do 30%. Zamiast wydatkować dodatkową energię poprzez uruchamianie i zatrzymywanie silnika, układ inwertera tak dostosowuje prędkość silnika, że pracuje on w sposób ciągły i bardziej efektywnie w długiej perspektywie czasowej.

Technologia sterowania inwerterowego

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?