Skip to main content

VRV chłodzony wodą

Dzięki wykorzystaniu wody jako źródła ciepła, osiąga maksymalny potencjał odzysku ciepła i nadaje się idealnie do wysokich budynków.

bg-image

Praca w trybie geotermalnym

Znaczne zmniejszenie emisji CO2 oraz wykorzystanie energii odnawialnej z gruntu. Nasza jednostka VRV z chłodzeniem wodnym wykorzystuje energię geotermiczną do ogrzewania i chłodzenia budynku, co powoduje, że nadaje się idealnie do certyfikacji BREEAM. Temperatura gruntu pozostaje stabilna przez cały rok, więc jest to niezawodne rozwiązanie dla obszarów o skrajnych warunkach meteorologicznych.

2-stopniowe odzyskiwanie ciepła

W przypadku systemu z chłodzeniem wodnym osiągasz maksymalny potencjał odzysku ciepła, ponieważ wszystkie układy są wzajemnie połączone jednym obiegiem wody.

bg-image

Niewidoczna od strony ulicy

Dzięki najmniejszej powierzchni zabudowy oraz przeznaczeniu do instalacji wewnątrz pomieszczeń, jednostka VRV chłodzona wodą stapia się idealnie z architekturą budynku i jest niewykrywalna z ulicy. Jest to najlżejsza jednostka spośród dostępnych na rynku i nadaje się idealnie do ustawienia piętrowego, oszczędzając przestrzeń. Dzięki takiej konfiguracji zmniejszasz ilość czynnika chłodniczego, z łatwością spełniając wymagania EN378.

Daikin | Zasada zerowego rozpraszania ciepła jednostki VRV chłodzonej wodą

Minimalne wymagania przestrzenie dla pomieszczeń technicznych

Najbardziej kompaktowe jednostki na rynku cechuje zasada zerowego rozpraszania ciepła, które eliminuje potrzebę wentylacji lub chłodzenia pomieszczenia technicznego. Rozmiar tego pomieszczenia można zredukować bez potrzeby stosowania dodatkowych źródeł chłodzenia, co oferuje maksymalną elastyczność w kwestii usytuowania pomieszczenia technicznego.

Kompleksowe rozwiązanie HVAC dla Twojego budynku

Nasze rozwiązania mogą być dyskretne, ale jednostki VRV IV serii W+ wyróżniają się korzyściami, których dostarczają.
Możliwość łatwego przyłączania urządzeń VRV IV serii W+ do szeregu stylowych jednostek wewnętrznych, hydroboksów ciepłej wody, kurtyn powietrznych Biddle oraz jednostek wentylacyjnych oferuje kompleksowe rozwiązanie dla Twojego budynku. Tworzy ono doskonały klimat w pomieszczeniach z komfortem dzięki takim funkcjom systemu Daikin VRV IV, jak Zmienna temperatura czynnika chłodniczego.

Niewidoczna od strony ulicy

Dzięki najmniejszej powierzchni zabudowy oraz przeznaczeniu do instalacji wewnątrz pomieszczeń, jednostka VRV z chłodzeniem wodnym stapia się idealnie z architekturą budynku i jest niezauważalna z ulicy. Jest to najlżejsza jednostka spośród dostępnych na rynku i nadaje się idealnie do ustawienia piętrowego, co zwiększa jej możliwości oszczędności przestrzeni.

bg-image

Van der Valk case

Read more about how we developed an integrated system to meet the needs of every space in the Van der Valk Hotel and lower the total enironmental impact.

  bg-image

  C&A case

  Learn how our water-cooled VRV system delivered energy-efficient air conditioning, hot water and ventilation for fashion retail store, C&A.

   bg-image

   Venetian Arsenal case

   Once the centre of Venice's naval power, the Venetian Arsenale is a cultural landmark covering 15% of the city. Learn how our water-cooled system uses the Venetian lagoon to help these historic buildings achieve higher energy efficiency without disrupting the existing architecture.

   Installed system:

   • 8 x water-cooled VRV outdoor units
   • 22 x concealed ceiling units
   • 9 x concealed floor standing units 
   • 1 x VAM unit (ventilation) 
   • 2 x low temperature hydrobox for underfloor heating 
   • Intelligent Touch Controller

   Dowiedz się więcej

   Znajdź więcej informacji

   Dystrybutor w okolicy

   Potrzebujesz pomocy?

   Znajdź więcej informacji

   Potrzebujesz pomocy?

   Znajdź więcej informacji

   Potrzebujesz pomocy?

   Potrzebujesz pomocy?