Skraplające agregaty chłodnicze ZEAS

Skraplające agregaty chłodnicze ZEAS

Niezawodne i efektywne energetycznie rozwiązania dla średnio- i niskotemperaturowych zastosowań chłodniczych.

Efektywność energetyczna

Zaprojektowane z zastosowaniem technologii VRV i technologii sterowania inwerterowego naszej specjalności, skraplające agregaty chłodnicze Daikin ZEAS obniżają Twoje zużycie energii od 10% do 35%, w porównaniu z tradycyjnymi systemami chłodniczymi. Skraplające agregaty chłodnicze ZEAS, dzięki połączeniu z technologią ekonomizera, są bardziej efektywne, ich trwałość użytkowa jest dłuższa i pracują z wyższą wydajnością niż inne rozwiązania na rynku.

Efektywność energetyczna
Chłodnictwo - Zeas odpowiada potrzebom Twojego budynku
ZEAS zaspokaja potrzeby Twojego budynku

Odpowiadają potrzebom Twojego budynku

Jednostki ZEAS są fabrycznie montowane, ich kompaktowa budowa zapewnia łatwość instalacji w małych przestrzeniach. Modułowa konstrukcja maksymalizuje elastyczność instalacyjną, ponieważ można grupować jednostki zewnętrzne w blokach lub rzędach albo rozmieszczać je wokół budynku zgodnie z potrzebami. Wbudowane elementy sterowania oraz funkcje automatycznej optymalizacji umożliwiają zainstalowanie jednostki ZEAS jako rozwiązania typu plug-and-play. Dzięki największemu na rynku stosunkowi powierzchni do wydajności zapewnia ona ogromną oszczędność pod względem zajmowanej przestrzeni. Nie musisz martwić się zakłócaniem spokoju, ponieważ jednostki ZEAS pracują tak cicho, że Twoi sąsiedzi nawet ich nie usłyszą.

Szeroki zakres temperatur

W przypadku większych wydajności, można połączyć równolegle dwie jednostki zewnętrzne ZEAS i korzystać tylko z jednej głównej rury ssawnej i jednego przewodu rurowego cieczy. Jednostki ZEAS są dostępne w różnych zakresach wydajności od 5 do 40 HP zapewniają wymaganą wydajność chłodniczą urządzeniom innych firm, jak otwarte gabloty, zamrażarki ze szklanymi drzwiami i parowniki.

  • Temperatury otoczenia: -20°C do +43°C
  • Temperatury parowania: -45°C do +10°C
Szeroki zakres temperatur ZEAS
Modbus Zawsze pod kontrolą

Zawsze pod kontrolą

Wbudowane, inteligentne sterowniki gwarantują zawsze bezpieczną i efektywną pracę. Swoją jednostkę chłodniczą możesz zawsze połączyć z systemem monitorowania innej firmy poprzez interfejs Daikin Modbus.

Hipermarket ZEAS

1. Hipermarket

Po stwierdzeniu wyjątkowych oszczędności energii dzięki zastosowaniu jednostki Daikin VRV w swoim sklepie w Holandii, właściciel postanowił zainstalować system Daikin w swoim hipermarkecie na Arubie. Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy, zainstalowaliśmy zestaw 15 jednostek ZEAS razem z 18 jednostkami VRV , aby wyposażyć sklep w niezwykle niezawodny system, gwarantujący stałą świeżość i schłodzenie produktów żywnościowych.

Browar

2. Browar

Tradycyjny, rzemieślniczy browar, mieszczący się w historycznym budynku we wschodnich Niemczech, wymagał zainstalowania systemu oszczędnego pod względem przestrzeni instalacyjnej. Browar jest nie tylko miejscem produkcji i przechowywania piwa, lecz jest tam również bar, gdzie mogą przychodzić goście i przyjemnie spędzać czas. W związku ze zmiennymi wymaganiami dotyczącymi temperatur otoczenia, zainstalowaliśmy system ZEAS , gwarantujący doskonałe temperatury warzenia, przechowywania i serwowania piwa.

ZEAS - Przetwórstwo mięsne

3. Zakład przetwórstwa mięsnego

Właściciele dużego zakładu przetwórstwa mięsnego w Niemczech poprosili nas o zaprojektowanie systemu chłodzącego, zapewniającego precyzyjne sterowanie temperaturami w wielu chłodniach, jednostkach przetwórstwa i pomieszczeniach magazynowych. Zainstalowaliśmy kombinację 10 jednostek ZEAS tworzących efektywne energetycznie rozwiązanie z pełnym zastępowaniem jednostek i odpornością na zanik ciśnienia . Modułowa budowa umożliwiła rozmieszczenie ich bardzo blisko parowników i znaczne zredukowanie przestrzeni i czasu instalacji.

Restauracja

4. Restauracja

Lubiana restauracja, zajmująca ważny historycznie budynek w ultranowoczesnej dzielnicy Paryża - la Defence, złożyła zamówienie na instalację nowoczesnego rozwiązania chłodniczego o wysokiej efektywności energetycznej. W obliczu wielu ograniczeń wynikających ze znaczenia historycznego tego budynku, wybraliśmy system ZEAS , ze względu na elastyczność urządzeń tej gamy. Zainstalowaliśmy główną jednostkę na klatce schodowej prowadzącej na dach, co wymagało zastosowania jednostki z nawiewem od góry i wyjątkowo długiej instalacji rurowej . W przypadku ZEAS, można tak zaprojektować system, aby dostosować go do budynku i równocześnie uzyskać najwyższą efektywność energetyczną.

ZEAS - Sala bankietowa

5. Sala bankietowa

Znane miejsce imprez w Holandii z 17 000 miejsc siedzących, w którym odbywa się corocznie ponad 100 imprez z około 1 000 000 gości. Występuje duże zapotrzebowanie w odniesieniu do systemu chłodniczego podczas odbywających się imprez z 114 chłodzonymi gablotami wystawowymi i zamrażarkami, lecz gdy hala nie jest używana, to zapotrzebowanie jest znacznie mniejsze. Dlatego też system musi być bardzo efektywny energetycznie zarówno dla szczytowego zapotrzebowania, jak i przy częściowych obciążeniach. Jednostki ZEAS są tak zaprojektowane, aby spełniać takie wymagania z łatwością. Zainstalowaliśmy 6 dużych oraz 2 małe jednostki, aby dostosować system do zapotrzebowania przy najniższym zużyciu energii.

Dowiedz się więcej