Kurtyny powietrzne Biddle

Kurtyny powietrzne Biddle

Zredukuj straty ciepła poprzez drzwi wejściowe i stabilizuj klimat w pomieszczeniach łącząc swój system klimatyzacji Daikin z łatwą do zainstalowania i efektywną energetycznie kurtyną powietrzną.

combat-energy-loss.png

Walcz ze stratami energii

Witaj odwiedzających otwartymi drzwiami i ograniczaj straty ciepła stosując nasze kurtyny powietrzne Biddle. Poprzez eliminowanie wahań temperatury w pomieszczeniach nasze kurtyny powietrzne pomagają utrzymywać stabilny klimat, jednocześnie znacznie obniżając Twoje koszty energii, porównując z tradycyjnymi modelami elektrycznymi. 

kurtyny powietrzne Biddle, inteligentna inwestycja

Inteligentna inwestycja

Odzyskasz swój nakład inwestycyjny na kurtyny powietrzne Biddle w okresie krótszym niż 18 miesięcy, jeśli zostaną przyłączone do Twojego klimatyzatora firmy Daikin. Integracja jest łatwa i nie wymaga dodatkowych kosztów inwestycyjnych, takich jak dodatkowe układy wodne, instalacje rurowe, czy kotły. Ze względu na to, że są one o 72% bardziej efektywne niż standardowe modele elektryczne, zainwestowanie w kurtyny powietrzne Biddle znacznie zmniejszy Twoje zużycie energii i koszty eksploatacji oraz zredukuje straty ciepła o 80-85%.

Opatentowana technologia kurtyn powietrznych

Kurtyny powietrzne Biddle firmy Daikin osiągają poziom rozdziału powietrza 80-85% oraz znacznie podnoszą komfort i efektywność energetyczną. Stworzony przez Nas prostownik, zapewnia laminarny przepływ powietrza, gdzie powietrze przemieszcza się z taką samą prędkością i w tym samym kierunku w dół w kierunku podłogi. Taki przepływ powietrza działa jak kurtyna, która redukuje straty ciepła i eliminuje burzliwość.

Opatentowana technologia kurtyn powietrznych
free-hanging.png

Model wolno wiszący

 • Jednostka naścienna
 • Łatwa instalacja
 • Zwrot inwestycji w czasie krótszym niż 18 miesięcy
 • Są dostępne jako modele małe, średnie i duże
cassette_biddle_aircurtain.jpg

Model kasetowy

 • Montowane w podwieszanych sufitach
 • Widoczny jest tylko dekoracyjny panel
 • Zwrot inwestycji w czasie krótszym niż 18 miesięcy
 • Są dostępne jako modele małe, średnie i duże
recessed-model.png

Model wpuszczany

 • W pełni ukryta jednostka kanałowa
 • Zwrot inwestycji w czasie krótszym niż 18 miesięcy
 • Są dostępne jako modele małe, średnie i duże

Co to jest kurtyna powietrzna?

Kurtyna powietrzna to urządzenie napędzane wentylatorem, które tworzy niewidzialną barierę powietrzną nad drzwiami, aby skutecznie oddzielić różnice temperatur wewnętrzną oraz zewnętrzną.

Energooszczędna kurtyna chłodnicza oraz kurtyny grzewcze redukują koszty ogrzewania i chłodzenia nawet o 80%, jednocześnie chroniąc temperaturę wewnątrz oraz zwiększając komfort ludzi wchodzących do danego pomieszczenia. Dodatkowo kurtyna pozwala utrzymać atmosferę czystą od szkodników i owadów oraz kurzu, powietrza, zanieczyszczeń, zapachów. Zatrzymuje przeciągi i wlot zimnego lub gorącego powietrza.

Działanie kurtyny powietrznej opiera się na strumieniu powietrza o dużej prędkości, który obejmuje wszystkie otwory. Ogrzewane kurtyny powietrznej zapewnia komfort dzięki strumieniowi powietrza padającemu na osoby przechodzące przez ekran powietrzny, pomagając utrzymać temperaturę przy wejściu.

 

Kurtyna powietrzna Daikin:

Kurtyna powietrzna DAIKIN to wysokiej jakości urządzenie, które doprowadza do powstania bariery powietrznej w płaszczyźnie otworu drzwiowego, zapewnia ochronę termiczną pomieszczenia. Zapobiega ona napływowi zimnego powietrza w zimie lub ciepłego powietrza do klimatyzowanych pomieszczeń w lecie. Kurtyna powietrzna została zaprojektowana w celu zmniejszenia poziomu hałasu. Urządzenie wyposażone jest w tryb cichy, który jak sama nazwa wskazuje nie zagłusza dźwięków w pomieszczeniu, nawet w przypadku szeptów. Jest prawie bezgłośny, nie powoduje dyskomfortu dla osób znajdujących się w jego pobliżu. Wbudowany czujnik ruchu uruchamia kurtynę w momencie wykrycia ruchu w pobliżu urządzenia. Dzięki temu czujnikowi urządzenie wie, kiedy ma się aktywować. Nie są potrzebne żadne dodatkowe czujniki drzwiowe ani inne elementy automatyki.

 

Jak działa kurtyna powietrzna?

Po włączeniu zasilania, powietrze jest doprowadzane do urządzenia przez wlot. Następnie powietrze dostaje się do obudowy wentylatora i jest przez niego przyspieszane. Szybko przemieszczające się powietrze trafia do zbiornika, który pozwala na równomierne rozprowadzenie powietrza na całej długości dyszy wylotowej. Łopatki w dyszy w kształcie profilu tworzą jednolity strumień powietrza z minimalnymi turbulencjami. Powietrze wypuszczane przez dyszę tworzy strumień na podłogę. Około 80% powietrza wraca do kurtyny po stronie wlotowej, a 20% w przeciwnym kierunku.

 

Powiązane produkty