Skip to main content

Oczyszczanie powietrza w celu zwalczania epidemii COVID-19: to jest nasze rozwiązanie

Badania naukowe wykazały, że wirus COVID-19 jest znacznie bardziej zakaźny w pomieszczeniach zamkniętych niż na zewnątrz. W związku z tym opracowano szereg zaleceń mających na celu jak najskuteczniejszą walkę z rozprzestrzenianiem się wirusa. Dlatego też, oprócz dobrej wentylacji, oczyszczanie powietrza może pomóc w obniżeniu ryzyka infekcji. Oczyszczacze powietrza Daikin zapewniają trzykrotnie czystszy, zdrowszy i bardziej ekologiczny klimat w pomieszczeniach. Skutek: wnętrze domu, które jest zarówno bardziej komfortowe, jak i bezpieczniejsze dla jego mieszkańców.

COVID -19: Jak zmniejszyć ryzyko zakażenia?

Podobnie jak wszystkie wirusy, bakterie i alergeny, COVID-19 jest przenoszony głównie drogą powietrzną. Dlatego tak ważne jest wietrzenie pomieszczeń, aby w jak największym stopniu usuwać zużyte powietrze - zwłaszcza powietrze zanieczyszczone wirusem - i zastępować je świeżym. Jeśli okaże się, że wentylacja nie jest możliwa, dobrym środkiem dodatkowym jest oczyszczanie powietrza w celu ograniczania ryzyka przenoszenia wirusów.

Oczywiście nadal ważne jest przestrzeganie środków ochronnych: noszenie maski na twarz, mycie dłoni i zachowanie dystansu społecznego.

Jak mogę zwalczać koronawirusa za pomocą oczyszczacza powietrza firmy Daikin?

Zaleca się oczyszczanie powietrza w celu usunięcia tych cząstek lub aerozoli, aby jak najbardziej ograniczyć przenoszenie cząstek wirusów. Badania wykazały, że w przypadku oczyszczania powietrza w celu zwalczania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, skuteczne są tylko: filtracja HEPA i wytrącanie elektrostatyczne (ładowanie elektryczne i zbieranie cząstek wirusów w celu ich zniszczenia przy użyciu filtra elektrostatycznego).

Dzięki nowym oczyszczaczom powietrza firmy Daikin, MCK55W i MC55W, będziesz mógł zachować spokój. Urządzenia te wykorzystują technologię wytrącania elektrostatycznego: Technologia Streamer powoduje naładowanie ładunkiem elektrycznym szkodliwych czynników, takich jak wirusy, które są następnie wychwytywane przez elektrostatyczny filtr HEPA.

Co więcej, technologia Streamer poddaje szkodliwe czynniki degradacji utleniającej: Streamer generuje stabilny strumień elektronów o wysokiej prędkości, tworząc rodzaj wyładowania plazmowego (znacznie większego niż tradycyjne wyładowanie plazmowe). Kolejną zaletą tej technologii jest to, że silna degradacja utleniająca nie tylko niszczy i usuwa cząsteczki wirusów, ale także bakterie, pleśń, alergeny, niebezpieczne cząsteczki chemiczne i nieprzyjemne zapachy. Oznacza to, że oczyszczacze powietrza firmy Daikin są również idealne dla osób z astmą lub alergiami. Przestroga: Aby oczyszczacz powietrza działał optymalnie, musi wykonywać od dwóch do pięciu oczyszczeń na godzinę.

Skuteczny w 99,9%

Ostatnie badania naukowe, przeprowadzone we współpracy z University of Tokyo oraz Okayama University of Science, dowodzą, że technologia Streamer firmy Daikin eliminuje ponad 99,9% koronawirusa (SARS-CoV-2) w powietrzu po 3 godzinach ekspozycji w określonych warunkach laboratoryjnych.

Innymi słowy, nasze oczyszczacze powietrza poprawiają bezpieczeństwo użytkowników, niezależnie od tego, czy są w domu, czy w pracy. Oczywiście prawidłowa instalacja i konserwacja są niezbędne do skutecznego działania urządzenia. Czy masz jakieś pytania dotyczące oczyszczania powietrza i/lub naszych urządzeń wyposażonych w technologię Streamer? Prosimy o kontakt z nami. Chętnie udzielimy Ci pomocy.

oczyszczanie powietrza

Powiązane pozycje

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?