Skip to main content

Idealny klimat dla dobrego snu

Czy kiedykolwiek obudziłeś się z suchością w ustach i drapaniem w gardle? Prawdopodobnie poziom wilgotności w Twojej sypialni spadł poniżej uznawanego na całym świecie progu dla zdrowego klimatu w pomieszczeniach. Ale jaki jest dokładnie ten próg? A jak stworzyć idealny klimat dla dobrego snu?

Dlaczego wilgotność ma znaczenie?

Wilgotność oznacza stężenie pary wodnej w powietrzu. Poziom wilgotności powietrza w domu może na wiele sposobów wpływać na zdrowie człowieka. Na przykład, zbyt wysoka wilgotność powietrza wiąże się z wyższym stężeniem alergenów, natomiast narażenie na zbyt niską wilgotność może powodować problemy zdrowotne, takie jak suchość skóry, swędzenie oczu i ból gardła. Utrzymanie zdrowego poziomu wilgotności jest niezbędne, aby sypialnia stała się wygodnym miejscem do przebywania oraz aby zapewnić zdrowy, orzeźwiający cykl snu.

Jaki jest prawidłowy poziom wilgotności powietrza?

Poziom wilgotności zwykle mierzy się jako wilgotnością względną, która jest stosunkiem ilości pary wodnej w powietrzu do maksymalnej ilości pary wodnej, która może istnieć w powietrzu w danej temperaturze. Kwestia najlepszej wilgotności względnej dla snu jest przedmiotem dyskusji, ale większość badań potwierdza, że najlepsza wilgotność względna w pomieszczeniach mieści się w przedziale od 40 do 60%. Jeśli masz tendencję do budzenia się z drapiącym gardłem i suchymi oczami, prawdopodobne jest, że poziom wilgotności względnej w Twojej sypialni spadł znacznie poniżej wartości progowej 40%.

Jak można zapewnić idealny klimat?

Zapewnienie idealnego klimatu w pomieszczeniach może stanowić wyzwanie. W klimacie o nadmiernie wysokim poziomie wilgotności dobrym pomysłem może być zainstalowanie systemu klimatyzacji z wbudowanym osuszaczem powietrza. Systemy te automatycznie wykrywają wartości wilgotności powyżej preferowanego poziomu (zazwyczaj zaczynającego się od 60% wilgotności względnej) i usuwają wilgoć z powietrza, aby osiągnąć zdrowy poziom wilgotności.

W przypadku zbyt niskiego poziomu wilgotności, instalacja oczyszczacza powietrza z wbudowanym nawilżaczem może pomóc w uzyskaniu zdrowszego i bardziej komfortowego klimatu w pomieszczeniach. Na przykład, nawilżający oczyszczacz powietrza firmy Daikin wprowadza wilgoć do powietrza, gdy wilgotność względna spada poniżej preferowanego poziomu (zwykle od 40% wilgotności względnej), aby utrzymać zdrowy poziom. Ponadto, oczyszczacze powietrza Daikin minimalizują objawy astmy i alergii, usuwając z powietrza cząsteczki kurzu i pyłki, a technologia Streamer utrzymuje zdrowe i świeże powietrze, rozkładając alergeny, eliminując bakterie i usuwając uciążliwe zapachy. Ten element oczyszczający odróżnia nawilżające oczyszczacze powietrza od tradycyjnych nawilżaczy, ponieważ tradycyjne nawilżacze zazwyczaj wychwytują zanieczyszczenia, zamiast eliminować je, co pozwala im nadal się rozmnażać i potencjalnie powodować choroby. A co z hałasem? Oczyszczacz powietrza Daikin z wbudowanym nawilżaczem jest wyjątkowo cichy dzięki innowacyjnej nowej konfiguracji i najnowocześniejszemu trybowi cichej pracy, co czyni te urządzenia jednymi z najcichszych oczyszczaczy powietrza na rynku europejskim. Doskonałe rozwiązanie zapewniające dobry sen, a jednocześnie zdrowie, świeżość i komfort przez cały czas.

WSKAZÓWKA DLA PRO

Aby zapewnić zdrowy klimat w pomieszczeniu i optymalny poziom wilgotności powietrza do spania, należy zadbać o poprawne ustawienie termostatu w sypialni. Eksperci są zgodni co do tego, że idealna temperatura do snu to około 18 stopni Celsjusza.

Poznaj naszą ofertę oczyszczaczy powietrza z funkcją nawilżania

Zainwestuj w świeższą, zdrowszą i wygodniejszą sypialnię. Odkryj naszą pełną gamę oczyszczaczy powietrza z wbudowanymi nawilżaczami, które pomogą Ci zapewnić zdrowy klimat w pomieszczeniach.

Powiązane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?