Skip to main content

Ciesz się życiem bez pyłków

Wiosną i latem nasze ogrody kwitną życiem. Chociaż wygląda to pięknie, może powodować dolegliwości u osób cierpiących na sezonowe astmy i alergie związane z pyłkami, takie jak katar sienny. Lecz czym są pyłki i jak możesz chronić swoją rodzinę przed ich potencjalnym atakiem?

Czym jest pyłek?

Pyłki, zwykle pojawiające się jako drobny pył, to mikrospory, które są przenoszone z jednej rośliny na drugą, co ostatecznie skutkuje zapyleniem i powstaniem nowej rośliny. Wraz ze wzrostem temperatury wzrasta produkcja pyłków, powodując różne objawy u osób wrażliwych na pyłki, w tym kichanie, przekrwienie błony śluzowej nosa, zaczerwienienie, swędzenie i łzawienie oczu i/lub swędzenie w nosie lub cieknący katar.

Sezon pylenia

Istnieją trzy główne rodzaje pyłków, które razem wydłużają sezon pylenia od wczesnej wiosny aż do końca jesieni.

  • Pyłki traw:Jest to główny czynnik odpowiedzialny za astmę i alergie związane z pyłkami i może oddziaływać na ludzi od marca do października. Pyłki traw mogą wywoływać niezwykle silne reakcje.
  • Pyłki drzew:Podczas gdy różne rodzaje pyłku drzew występują w różnych porach roku, pyłek drzew stanowi zwykle problem tylko od lutego do czerwca.
  • Pyłki chwastów:Pyłki chwastów są najprawdopodobniej przyczyną kataru siennego. Najwięcej ich występuje w okresie letnim i wczesną jesienią.

Chroń swoją rodzinę stosując oczyszczacze powietrza Daikin

Nasze oczyszczacze powietrza stanowią idealny sposób, aby zapewnić bardziej czyste, zdrowe i świeże powietrze w Twoim domu i zminimalizować negatywny wpływ pyłków na Twoje zdrowie.

Oprócz tego oczyszczacze powietrza Daikin:

· Minimalizują objawy astmy i alergii, usuwając z powietrza cząsteczki kurzu i pyłki.

· Podtrzymują Twoje zdrowie, filtrując bakterie i wirusy unoszące się w powietrzu, w tym eliminując 99,98% ludzkiego koronawirusa HCoV-229E według danych Institut Pasteur de Lille.

· Wprowadzają wilgoć do powietrza, gdy jest zbyt suche, pomagając zachować zdrową skórę.

· Kontrolują zapachy, dzięki czemu Twój dom pachnie świeżością i czystością.

Poznaj nasze oczyszczacze powietrza

  • Oczyszczacz powietrza w technologii Streamer

    Filtry z naszą technologią Streamer przefiltrowują cząstki unoszące się w powietrzu, które często stanowią zagrożenie dla zdrowia.

  • Oczyszczacz powietrza Ururu z zastosowaną technologią Streamer

    Oczyszczacz powietrza Ururu Daikin oczyszcza i nawilża powietrze w Twoim domu. Wystarczy od czasu do czasu napełnić zbiornik o pojemności 2,7 l, a Twoje pomieszczenie będzie nawilżane z maksymalną intensywnością 500 ml/h.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?