Skip to main content

Pozwól firmie Daikin znaleźć instalatora pompy ciepła w pobliżu Ciebie

Nasi certyfikowani instalatorzy pomp ciepła są gotowi do dostawy

Zdecydowałeś, że pompa ciepła to przyszłościowy sposób na ogrzewanie Twojego domu. Teraz szukasz instalatora pompy ciepła w pobliżu, aby omówić swój projekt i uzyskać wycenę. Daikin jest tutaj, aby pomóc. Wystarczy wypełnić nasz formularz, a certyfikowany instalator skontaktuje się.

KROK 1: WYPEŁNIJ TEN FORMULARZ

Dziękujemy za wypełnienie poniższego formularza. Pomaga on nam połączyć Cię z certyfikowanym instalatorem dla Twojej nowej pompy ciepła.
Prosimy o podanie ważnych szczegółów dotyczących Twojego projektu:

 • Opowiedz nam trochę o swojej obecnej instalacji centralnego ogrzewania.
 • Wyjaśnij, co planujesz. Czy po prostu wymieniasz swoją instalację centralnego ogrzewania? Planujesz remont? A może budujesz nowy dom?
 • Być może zauważyłeś produkt firmy Daikin, który wygląda na odpowiedni dla Ciebie. Daj nam znać, który produkt Cię interesuje.

Dzięki tym informacjom będziemy mogli skojarzyć Cię z idealnym instalatorem pomp ciepła dla Twojego projektu.

KROK 2: KOJARZYMY CIĘ Z CERTYFIKOWANYM INSTALATOREM POMP CIEPŁA DAIKIN W POBLIŻU CIEBIE

Wspaniale! Wypełniając ten formularz, zrobiłeś pierwszy krok w kierunku ogrzewania i chłodzenia domu pompą ciepła. Oto, co stanie się dalej.

Po pierwsze, skojarzymy cię z certyfikowanym instalatorem pomp ciepła Daikin w pobliżu Ciebie. Wszyscy nasi instalatorzy mają doświadczenie w instalowaniu produktów Daikin.

Instalatora wybieramy na podstawie tych kryteriów:

 • Są oni doświadczonym certyfikowanymi instalatorami produktu, który masz na myśli
 • Mówią twoim językiem
 • Są dostępni dla nowych projektów
 • Są blisko ciebie
 • Posiadają najlepszą opinię 

Prosimy o kilka dni na skojarzenie z instalatorem pompy ciepła.

Jeden lub dwa dni robocze po wypełnieniu formularza, wyślemy Ci wiadomość e-mail z nazwiskiem najlepszego instalatora dla Twojego projektu. 

KROK 3: INSTALATOR SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ

Kilka dni po otrzymaniu nazwiska instalatora, skontaktuje się on z Tobą w celu umówienia wizyty na miejscu (oczywiście, jeśli wolisz, możesz skontaktować się z instalatorem samodzielnie, po otrzymaniu jego danych).

KROK 4: WIZYTA NA MIEJSCU

Wizyta na miejscu pozwala instalatorowi pompy ciepła zrozumieć Twoje potrzeby i możliwości Twojego domu. Mając te informacje, możemy zaproponować najlepszy produkt spełniający Twoje potrzeby.

Instalator sprawdzi:

 • Efektywność energetyczną Twojego domu. Jakie materiały zostały użyte w Twoim domu? Jak dobrze jest zaizolowany? Jakiego rodzaju szyby posiadasz?
 • Twój istniejący system centralnego ogrzewania oraz potrzeby. Jak duży jest Twój dom? Które pomieszczenia wymagają chłodzenia, ogrzewania, wentylacji lub oczyszczaczy powietrza? Ile elementów grzewczych (np. grzejników) masz w swoim domu? Jaka jest ich moc?
 • Twój styl życia. Ile osób mieszka pod twoim dachem? Jak często przebywasz w domu? Jaka jest preferowana przez Ciebie temperatura w Twoim domu? Ile zużywasz ciepłej wody użytkowej?
 • Praktyczne informacje dotyczące instalacji pompy ciepła. Certyfikowany instalator sprawdzi, gdzie zainstalować jednostki zewnętrzne i wewnętrzne oraz gdzie ułożyć orurowanie.

Jeśli masz pytania do instalatora, wizyta na miejscu to najlepsza chwila, aby je zadać. Niektóre z pytań, które możesz chcieć zadać to:

 • Czy pompa ciepła jest dla mnie właściwym rozwiązaniem? Twój instalator może pomóc, omawiając Twoje potrzeby i oczekiwania, istniejącą konfigurację, a także implikacje finansowe, aby zdecydować, czy pompa ciepła jest właściwym rozwiązaniem dla Ciebie.
 • Jaki typ pompy ciepła jest najbardziej odpowiedni dla mojego domu? Instalator może przedstawić różne rodzaje pomp ciepła i ich koszty oraz procedury instalacyjne, aby pomóc dowiedzieć się, który jest najlepszy dla Ciebie. Typowym rozwiązaniem może być wysoko- lub niskotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda, gruntowa pompa ciepła lub system hybrydowy.
 • Czy dla zapewnienia efektywnej pracy pompy ciepła potrzebne są jakieś dodatkowe prace budowlane? Podczas wizyty, instalator może zasugerować pewne kroki, które można podjąć, aby zmaksymalizować efektywność pompy ciepła, zwłaszcza jeśli mieszkasz w starszym budynku. Mogłyby one obejmować izolację poddasza lub ścian,zabezpieczenie przed przeciągami lub podwójne szyby.
 • Jakiej wydajności pompy ciepła potrzebuję? Aby polecić pompę ciepła o odpowiedniej wydajności dla Twoich potrzeb, instalator weźmie pod uwagę wielkość nieruchomości, wraz z kilkoma innymi czynnikami, w tym jej wiek i jej efektywność energetyczną. Dzięki temu pompa ciepła zapewni dokładnie to, czego potrzebuje Twój dom, nie więcej i nie mniej.

KROK 5: WYCENA

Wkrótce po wizycie na miejscu, instalator pompy ciepła prześle Ci wycenę pożądanego rozwiązania.

W ofercie znajdziesz:

 • Ceny produktów: cena jednostki zewnętrznej, jednostki wewnętrznej i sterownika
 • Ceny innych materiałów potrzebnych do wykonania zadania: instalacja rurowa i wszelkie inne części niezbędne do zainstalowania pompy ciepła
 • Cena instalowania: prac, która wiążą się z zainstalowaniem pompy ciepła

Dodatkowo, instalator może zaoferować Ci konserwacyjną umowę
Dobrze wiedzieć: możesz otrzymać dotacje lub ulgi podatkowe!

W większości krajów pompy ciepła kwalifikują się do dotacji lub ulg podatkowych. Sprawdź lokalne zachęty, które mają zastosowanie po otrzymaniu oferty cenowej. Szkoda byłoby je przegapić!

KROK 6: INSTALACJA POMPY CIEPŁA

Po zaakceptowaniu wyceny możesz odliczać czas do dnia, w którym zainstalujemy Twoją nową pompę ciepła.

Porada: Swoją pompę ciepła zamów z dużym wyprzedzeniem. Szczególnie teraz, gdy zbliża się okres zimowy, nasi certyfikowani instalatorzy mogą być bardzo zajęci. Sam montaż pompy ciepła jest szybki: zainstalowanie pompy ciepła i jej włączenie zajmuje zwykle tylko jeden lub dwa dni.

Oto kroki, które zazwyczaj podejmuje certyfikowany instalator w celu zainstalowania jednostki zewnętrznej systemu pompy ciepła:

 • Wybór najlepszego miejsce: instalator weźmie pod uwagę, jak mocna jest powierzchnia i ile miejsca jest wokół urządzenia
 • Ustawienie urządzenia: musi być ono pewnie zamocowane na całkowicie równej powierzchni, najlepiej na blokach, z miejscem u góry do prowadzenia konserwacji
 • Zainstalowanie spustu: korek spustowy umożliwia instalatorowi opróżnienie jednostki zewnętrznej
 • Poszerzenie końcówek rur: końcówka rury jest cięta, gratowana i poszerzana
 • Zamocowanie rur czynnika chłodniczego: do mocowania poszerzonych odcinków rur używane są nakrętki łączące
 • Kontrola szczelności gazu: po podłączeniu rur instalator odpowietrza urządzenie i sprawdza, czy nie ma wycieków gazu
 • Napełnienie czynnikiem chłodniczym: w pompach ciepła Daikin jest to zwykle czynnik chłodniczy R-32, który jest napełniany w stanie ciekłym przez gazowy przewód rurowy
 • Podłączenie rur chłodzących: instalator używa specjalnej giętarki do rur i zachowuje ostrożność, aby do rur przedostała się wilgoć ani pył
 • Okablowanie elektryczne: energia elektryczna jest podłączana i montowany jest czujnik prądu upływowego wyłącznik automatyczny
 • Uruchomienie próbne i testowanie: instalator mierzy napięcie zasilania i testuje system w trybie chłodzenia i ogrzewania

Gratulacje z okazji stania się posiadaczem pompy ciepła. Nie potrzebujesz już paliw kopalnych do ogrzewania swojego domu. Teraz jesteś częścią przyszłości ogrzewania.

KROK 7: TWOJA POMPA CIEPŁA JEST GOTOWA DO PRACY

Gratulacje, jesteś teraz posiadaczem pompy ciepła! Nie potrzebujesz już paliw kopalnych do ogrzewania swojego domu. Teraz jesteś częścią przyszłości ogrzewania.

Wypełnij teraz formularz i pozwól nam połączyć Cię z odpowiednim instalatorem dla Twojego nowego systemu ogrzewania

Zawsze jesteśmy tutaj

Daikin współpracuje z zaufanymi instalatorami znajdującymi się blisko Ciebie. Jednak w razie pytań zawsze jesteśmy do dyspozycji.
Nie wahaj się skontaktować z nami, jeśli czujesz, że potrzebujesz więcej informacji lub pomocy.

Związane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?