Skip to main content

Dlaczego lepsze powietrze to lepsza praca i zdrowie

Od czasu globalnej pandemii nawyki pracy na całym świecie znacznie zmieniły się. Wielu specjalistów pracuje w domu, a jeśli pracują we wspólnej przestrzeni roboczej, zwracają większą niż kiedykolwiek uwagę na higienę i wentylację. Jakość powietrza w pomieszczeniach stanie się w przyszłości czynnikiem decydującym o dobrym samopoczuciu pracowników. Ale jak zapewnić zdrowy klimat w miejscu pracy i jakie są najskuteczniejsze sposoby, aby to osiągnąć?

Nowa normalność

Większość firm odnotowała po pandemii zmiany w miejscu pracy i zachowaniach pracowników. Więcej osób zaczęło pracować w domu i w sporadycznych miejscach coworkingowych, a znacznie większą uwagę przywiązuje się do nawyków związanych z covidem, takich jak higiena rąk i wentylacja. Wskutek tego czujniki CO2 pojawiają się w biurach na całym świecie, a współczesne budynki biurowe są coraz częściej wyposażane w najnowocześniejsze systemy wentylacyjne. I słusznie, ponieważ jakość powietrza w pomieszczeniach może mieć znaczący wpływ na wydajność i samopoczucie pracowników.

Dlaczego jakość powietrza w pomieszczeniach ma znaczenie

Jakość powietrza w pomieszczeniach, powszechnie określana jako IAQ, odnosi się do jakości powietrza w budynku, które jest wdychane każdego dnia przez jego mieszkańców lub gości. Chociaż powszechnie zakłada się, że powietrze w pomieszczeniach jest czystsze i zdrowsze niż na zewnątrz, w rzeczywistości nie jest to prawdą. Badania pokazują, że w wielu przypadkach nieoczyszczone powietrze w pomieszczeniach jest od dwóch do pięciu razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz z powodu takich zanieczyszczeń, jak pyłki i bakterie. Może to być przyczyną takich chorób, jak grypa i infekcje dróg oddechowych, a w połączeniu z wysokim poziomem CO2 spowodowanym brakiem wentylacji może prowadzić do bólów głowy, problemów z koncentracją, obniżenia wydajności pracy i ogólnie gorszego stanu zdrowia.

Na szczęście, dzięki odpowiednim systemom, zanieczyszczenia powietrza, takie jak pyłki, bakterie i wirusy, mogą być odfiltrowane z powietrza, aby tworzyć zdrowe środowisko wewnętrzne dla wszystkich.

Jak poprawić jakość powietrza

Domy i budynki są obecnie lepiej izolowane niż kiedykolwiek. To dobra wiadomość dla środowiska, ale oznacza również, że gdy niezdrowe cząsteczki powietrza, zanieczyszczenia i pyłki dostaną się do środowiska pracy, trudniej niż kiedykolwiek będzie się ich pozbyć. Rozwiązaniem jest wentylacja, filtracja, a przede wszystkim oczyszczanie.

WENTYLACJA >> FILTRACJA >> OCZYSZCZANIE

Wentylacja jest niezbędna do rozcieńczania i usuwania zanieczyszczeń powietrza. Na przykład otwieranie okien może pomóc w wyrównaniu poziomów CO2 i zanieczyszczeń, a okazuje się, że dobrze utrzymane systemy wentylacyjne o odpowiedniej wymianie powietrza skutecznie chronią ludzi przed zanieczyszczeniami w dużych budynkach biurowych. Kolejnym krokiem jest wyposażenie systemów klimatyzacji i wentylacji w filtry powietrza o wysokiej skuteczności, co może pomóc wychwycić większość cząsteczek unoszących się w powietrzu, zredukować stężenie bakterii i wirusów w powietrzu i w ten sposób zmniejszyć ryzyko przenoszenia się ich przez powietrze. Chociaż systemy filtracji wychwytują wirusy, bakterie i grzyby, to jednak nie mogą ich unieszkodliwić, co pozwala im nadal się replikować i potencjalnie wywoływać choroby. To dlatego oczyszczanie powietrza jest niezbędnym kolejnym krokiem dla tych pracodawców, którzy chcą aktywnie eliminować zanieczyszczenia i gruntownie poprawić jakość powietrza w swoich budynkach biurowych.

Daikin: Twój partner w dziedzinie oczyszczania powietrza

Firma Daikin wprowadziła na rynek swój pierwszy oczyszczacz powietrza już w 1975 roku. Jako ekspert w dziedzinie zarządzania jakością powietrza uważamy, że naszą misją jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które są naprawdę skuteczne w walce z zanieczyszczeniem powietrza, a także z występującymi sezonowo pyłkami i wirusami. Badania wykazały, że nasze oczyszczacze powietrza usuwają ponad 99,98% ludzkiego koronawirusa (HCoV-229E) i 99,93% wirusa wywołującego zwykłą grypę (H1N1) w ciągu zaledwie 2,5 minuty. *

Ponieważ firmy na całym świecie przygotowują się do powrotu do biur, oczyszczacze powietrza firmy Daikin mogą pomóc w stworzeniu warunków do bezpieczniejszego wykonywania tych czynności. Nasze zaangażowanie na rzecz zdrowego środowiska w pomieszczeniach – jeszcze przed wybuchem światowej pandemii – zaowocowało szeroką gamą produktów do filtracji i oczyszczania powietrza, które bezpośrednio przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka transmisji wirusów oddechowych. Technologie te wykorzystujemy w naszych rozwiązaniach klimatyzacyjnych, grzewczych i wentylacyjnych – tak w małych, jak i dużych budynkach, a także w kompaktowych oczyszczaczach typu "plug-and-play", zapewniających szybkie i elastyczne oczyszczanie. Pozwala to nam oferować odpowiednie rozwiązania dla budynków każdego typu, co sprawi, że środowisko pracy stanie się świeższe, zdrowsze i bardziej komfortowe – jedno biuro po drugim.

*Oczyszczacze powietrza firmy Daikin oczyszczają powietrze w pomieszczeniach w wyniku jego cyrkulacji w urządzeniu i przepuszczania go przez wiele filtrów i technologii oczyszczania: wysokosprawny elektrostatyczny filtr HEPA zatrzymuje wirusy i zanieczyszczenia, a następnie są one poddawane działaniu naszej opatentowanej technologii Flash Streamer, która dezynfekuje powietrze oraz usuwa wirusy i bakterie.

Poznaj naszą ofertę oczyszczaczy powietrza

Jest czas dla bardziej świeżych, zdrowych i komfortowych przestrzeni biurowych. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek. Odkryj naszą pełną gamę oczyszczaczy powietrza, które pomogą Ci zapewnić zdrowy klimat w pomieszczeniach.

Powiązane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?