Skip to main content

Rozwiązanie w zakresie chłodzenia komunalnego dla całej nowej dzielnicy w Mediolanie

Firma Daikin dostarczyła ostatnio dwa chłodzone wodą odśrodkowe agregaty chłodnicze z serii DWSC do ważnego projektu chłodzenia komunalnego w Mediolanie we Włoszech. Nowo zainstalowane urządzenia dla tego projektu zapewnią chłodzenie dzielnicy miasta, która została zaprojektowana jako nowoczesna, zielona i zrównoważona środowiskowo.

 

Zainstalowane produkty

2x DWSC

Całkowita wydajność chłodnicza: 5 MW

 

Sytuacja

Projekt ma na celu zapewnienie komunalnego chłodzenia rejonu Mediolanu w ramach jego transformacji w "nowoczesną dzielnicę". Ten nowoczesny projekt przebudowy miasta ma na celu stworzenie nowego krajobrazu i miejsc do życia w mieście. 

Obszar obejmuje budynki mieszkalne (500 domów), 10 000 m2 przeznaczone na punkty handlowe oraz 30 000 m2 powierzchni biurowej, a wszystko to w parku o powierzchni 160 000 m2, który znajduje się zaledwie 16 minut od Milan Duomo.

Głównymi celami tego projektu przebudowy była poprawa efektywności energetycznej i minimalizacja oddziaływania tego obszaru na środowisko. Aby to osiągnąć, niezbędny był efektywny system chłodzenia do obniżenia zużycia energii i zmniejszenia emisji CO2.

Dodatkowo instalacja musiała być zdalnie sterowana i skutecznie monitorowana z dyspozytorni zlokalizowanej w innej części miasta.

Dowiedz się więcej tutaj o rozwiązaniach Daikin dla chłodzenia komunalnego

 

Rozwiązanie

W celu spełnienia wymagań projektu dotyczących wydajności chłodniczej, efektywności i ograniczeń środowiskowych, firma Daikin dostarczyła dwa odśrodkowe agregaty chłodnicze z serii DWSC.

Przeczytaj tutaj o serii odśrodkowych agregatów chłodniczych firmy Daikin niedawno wprowadzonej na rynek.

Urządzenia te zapewniają wysoką wydajność przy niskim zużyciu energii dzięki sprężarce odśrodkowej i zoptymalizowanej konstrukcji zespołu, który został opracowany we własnym zakresie przez firmę Daikin. Urządzenia serii DWSC są wyposażone również inwerter Daikin zintegrowany z panelem elektrycznym jednostki, który pomoże dostosowywać w sposób ciągły zużycie energii przez urządzenia do potrzeb chłodzenia rejonu obsługiwanego przez instalację, aby uniknąć marnotrawstwa energii.

Dowiedz się więcej tutaj o technologii sterowania inwerterowego oraz o tym, dlaczego częściowe obciążenie to ważna sprawa

Te urządzenia łączą DaikinOnSite (DoS), unikalną usługę zdalnego monitorowania i inteligentnej konserwacji, z rozwiązaniem sterowania zintegrowanym z urządzeniami, aby oferować opcje zdalnego monitorowania i sterowania. Umożliwia to zdalnym użytkownikom analizowanie wydajności i działania agregatów chłodniczych oraz planowanie harmonogramów konserwacji zapobiegawczej w celu redukcji prawdopodobieństwa wystąpienia awarii i zapewnienia ciągłości działania.

 

Związane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?