Skip to main content

Zapewnienie szkołom skutecznej wentylacji mechanicznej

Firma Daikin dostarczyła ostatnio rozwiązania wentylacyjne do projektu obejmującego dwa obiekty szkół średnich w Niderlandach. Systemy HVAC zapewnią komfortowe chłodzenie i ogrzewanie oraz zagwarantują wysokie standardy jakości powietrza w pomieszczeniach dla 3355 studentów i pracowników.

 

Produkty

4x Daikin AHU – Modular R wraz z modułem DX

1x Daikin AHU – Professional wraz z HW, wężownicą DX i panelem sterowniczym

 

Sytuacja

Projekt obejmował placówki edukacyjne w gminach Putten i Ermelo, przy czym 4 jednostki Modular R zostały zainstalowane w szkole w Putten, a jednostkę Professional zainstalowano w szkole w Ermelo. Oba systemy zapewnią doskonałą jakość powietrza w salach lekcyjnych i biurach, a także zapewnią komfortowe ogrzewanie i chłodzenie.

Jednym z głównych czynników decydujących o wyborze firmy Daikin był zrównoważony rozwój. Szkoły posiadają certyfikat UN Eco-School, dlatego poszukiwały systemów HVAC, które pomogłyby im osiągnąć ambitne cele zrównoważonego rozwoju poprzez zastosowanie central wentylacyjnych o wysokiej efektywności energetycznej zasilanych energią słoneczną. 

Celem projektu było również stworzenie bezpiecznego i zdrowego środowiska zarówno dla studentów, jak i pracowników, zapewniając im komfort i dobrą jakość powietrza w pomieszczeniach. 

 

Rozwiązanie

Firma Daikin zaspokoiła potrzeby użytkownika końcowego co do efektywności energetycznej dzięki swojej zaawansowanej technologii, służącej do tworzenia dobrego środowiska w pomieszczeniach dla ludzi. 

 

Powietrze w pomieszczeniach jest zwykle bardziej zanieczyszczone niż powietrze zewnętrzne, ponieważ zawiera szeroką gamę cząsteczek, a nawet wirusów. Zatem zła jakość powietrza w pomieszczeniach jest objawem niezdrowego środowiska, co negatywnie wpływa na zdolności poznawcze ludzi lub powoduje, że częściej chorują. Dobre systemy wentylacyjne mogą to ograniczać, tworząc zdrowsze przestrzenie.

 

Centrale wentylacyjne firmy Daikin pomagają zapewnić właściwą wentylację pomieszczeń i filtrację powietrza wewnętrznego, dzięki czemu użytkownicy mogą oddychać możliwie najczystszym powietrzem podczas pracy lub nauki.

 

Dowiedz się więcej tutaj o tym, jak wentylacja mechaniczna może pomóc zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa

Powiązane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?