Skip to main content

Salon wystawowy Desco

Bruksela, Belgia

System dachowy Daikin „plug and play” oferuje ekologiczne, całoroczne rozwiązanie klimatyzacji dla salonu wystawowego klienta

Podczas wymiany istniejącego systemu klimatyzacji w salonie wystawowym klienta, dostawcy produktów hydraulicznych i grzewczych, firma DESCO szukała czystego, ekologicznego rozwiązania do sterowania klimatem przy użyciu technologii opartej na pompie ciepła.

Belgijska firma DESCO zaopatruje zarówno handel, jak i klientów indywidualnych ze swojego salonu wystawowego o powierzchni 720 m2 w Zaventum w Brukseli. Stary system dachowy, używany do chłodzenia, wymagał wymiany. Poszukując nowego rozwiązania, klient chciał znaleźć system, który mógłby zastąpić także kocioł gazowy używany do ogrzewania. Jego celem było wdrożenie ekologicznego systemu pomp ciepła w celu zredukowania śladu węglowego budynku przy zachowaniu opłacalności.

Grupa Bumaco, wieloletni super dostawca firmy Daikin, zaoferowała nową serię urządzeń dachowych Daikin Rooftop, aby spełnić wymagania DESCO dotyczące efektywnego energetycznie rozwiązania o znacznie zmniejszonym oddziaływaniu na środowisko, przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnego komfortu dla dużej, pojedynczej powierzchni wyświetlacza.

Wysokowydajne wentylatory z napędem bezpośrednim EC, o wysokiej wartości ESP do 800 Pa, umożliwiły przyłączenie do instalacji rozległych kanałów dla osiągnięcia pojedynczej nastawy temperatury na dużej przestrzeni.

Dyfuzory liniowe zamontowane wokół salonu wystawowego zapewniają równomierną dystrybucję powietrza w rozległej przestrzeni, a powietrze powrotne jest odprowadzane przez centralne kratki.

Nowa seria urządzeń dachowych Daikin Rooftop, część gamy produktów Bluevolution, zapewnia najwyższy poziom ekologiczności dzięki zastosowaniu czynnika chłodniczego R-32, który oferuje niższy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP), zaledwie 1/3 tej wartości w przypadku systemów pracujących z R-410A .

Zapewniający wyższą efektywność energetyczną R-32, jest jednoskładnikowym czynnikiem chłodniczym, co ułatwia operowanie nim i recykling, przyczyniając się w ten sposób do gospodarki o obiegu zamkniętym.

Firma Daikin dostarczyła, w ramach rozwiązania kompleksowego, również mniejsze pompy ciepła Sky Air DX, aby zapewnić chłodzenie i ogrzewanie przestrzeni zaplecza biurowego.

bg-image

Dzięki sprężarkom ze sterowaniem inwerterowym i zastosowaniu czynnika chłodniczego R-32, jednostka ma bardzo wysoką sprawność sezonową, utrzymując niskie koszty eksploatacji.

„Plug and Play”: wewnętrzne i zewnętrzne elementy systemu są dostarczane fabrycznie zmontowane jako pojedyncze pakiety, wymagającymi tylko przyłączenia kanałów na obiekcie.

Wymagania projektu

Klimatyzacja
Kurtyna powietrzna
Oczyszczanie powietrza
Sterowanie
Ogrzewanie
Ciepła woda
Chłodnictwo
Wentylacja

Rok instalacji

2021

Zainstalowane systemy

  • Jednostka dachowa UATYA90BFC2Y1
  • Zintegrowany doprowadzenie świeżego powietrza
  • Pompy ciepła Sky Air DX

Energooszczędność i świeże powietrze

Jednostka Daikin montowana na dachu łączy w jednym pakiecie zarówno stronę wewnętrzną, jak i zewnętrzną i tylko instalacja kanałów wymaga przyłączenia na miejscu.

System zapewnia wysoką sprawność sezonową przez cały rok dzięki sprężarkom ze sterowaniem inwerterowym. System zainstalowany w Desco integruje doprowadzanie świeżego powietrza w tym urządzeniu, redukując potrzebę stosowania różnych systemów i związany z tym koszt instalacji.

W trybie darmowego chłodzenia system może dostarczać do 100% świeżego powietrza, w zależności od zastosowania i warunków klimatycznych.

Wbudowany alarm sygnalizuje zatkanie filtrów i potrzebę ich oczyszczenia, zapewniając wysoką sprawność działania dla dalszej optymalizacji zużycia energii.

Wbudowana wszechstronność

Urządzenia dachowe nowej serii Rooftop, dostępne z magazynu lub wykonywane na zamówienie z szeroką gamą standardowych funkcji, obejmują jednostki do 190 kW i są w pełni konfigurowalne dzięki dodatkowej filtracji, dodatkowym źródłom ciepła, nawilżaniu i nie tylko.

Występują w 4 różnych wersjach: podstawowa, FC2 ze świeżym powietrzem. FC3 z doprowadzeniem świeżego powietrza i wywiewem oraz RS4 z doprowadzeniem świeżego powietrza i płytowym wymiennikiem odzysku ciepła, zapewniającym odzysk do 58% ciepła odpadowego.

Systemem można łatwo sterować za pomocą pełnokolorowego ekranu dotykowego, dostępnego bezpośrednio w salonie wystawowym.

Pracujemy razem dla przyszłości

To nowe rozwiązanie dachowe dla salonu wystawowego DESCO jest bezpośrednim rezultatem wizji firmy Daikin, aby do roku 2050 osiągnąć neutralność pod względem emisji CO2 poprzez oferowanie swoim klientom rozwiązań o niższym współczynniku GWP i wysokiej efektywności, które zapewniają znaczną redukcję śladu węglowego budynków.

Wewnątrz salonu wystawowego Desco

Równomierną dystrybucję powietrza w salonie zapewniają dyfuzory z wychwytywaniem powietrza powrotnego przez kratki centralne.

Dachowa jednostka zewnętrzna

Szybka i wygodna instalacja, ponieważ podzespoły zewnętrzne, wewnętrzne i wentylacyjne są zintegrowane w jednym pakiecie.

Sterownik Daikin na ścianie

Łatwy w obsłudze sterownik dotykowy umożliwia inteligentne sterowanie, które pomaga monitorować i optymalizować zużycie energii.

Powiązane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?