Skip to main content

Nieruchomość mieszkalna z domowym biurem

Kompaktowe i monowalentne rozwiązanie grzewcze do domu. Dowiedz się, w jaki sposób VRV 5 zapewnia idealne rozwiązanie dla tej willi z domowym biurem.

Nowy budynek mieszkalny/biuro domowe

Warszawa, Polska

Właściciel nowo wybudowanej nieruchomości mieszkalnej w Puszczy Kampinoskiej na obrzeżach Warszawy poszukiwał wszechstronnego rozwiązania, które zapewniłoby klimatyzację w jego domu i oddzielnej części biurowej. Znalezienie zrównoważonego rozwiązania o niskim wpływie na środowisko było głównym czynnikiem w procesie doboru i doprowadziło do decyzji o zainwestowaniu w pompę ciepła.

Instalator Budomat omówił z klientem kilka opcji, w tym system multi i system VRV na czynnik chłodniczy R-410A, zanim zdecydował się na preferowany przez klienta wybór VRV z serii 5 S Daikin, który wykorzystuje czynnik chłodniczy R-32.

„Daikin VRV z serii 5 S zapewnił właścicielowi zrównoważony rozwój i wydajność, których szukał w kompletnym pakiecie. Dla nas, jako instalatorów, to rozwiązanie VRV nowej generacji zapewniało elastyczność w zakresie łatwego dostosowywania systemu do potrzeb zarówno mieszkaniowych, jak i biur domowych”.

- Paweł Szuchnik, Właściciel, Budomat -

Jednostka VRV z serii 5 S Daikin

Zrównoważony rozwój z wyjątkową efektywnością energetyczną

Całkowicie nowy system VRV z serii 5 S reprezentuje następną generację rozwiązań grzewczych i klimatyzacyjnych. Instalacja ta doskonale ilustruje rolę, jaką pompy ciepła mogą odegrać w realizacji strategii UE dotyczącej dekarbonizacji domów i budynków, oferując komfortowe, nisko-emisyjne ogrzewanie i chłodzenie.

Jednoskładnikowy czynnik chłodniczy R-32 zapewnia doskonałą efektywność energetyczną, a równocześnie ma niski wpływ na środowisko, z potencjałem tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) wynoszącym zaledwie jedną trzecią w porównaniu do popularnych rozwiązań wykorzystujących R-410A. Wymagający o 15% mniej czynnika chłodniczego, R-32 jest również łatwiejszy w obsłudze i recyklingu, oferując zrównoważony rozwój, o który zabiega właściciel domu.

Uwzględniając wszystkie najnowsze osiągnięcia technologiczne, VRV z serii 5 S został opracowany w sposób zapewniający najwyższy zrównoważony rozwój przez cały cykl eksploatacji, charakteryzuje go nowa sprężarka typu swing, zapewniająca wysoką rzeczywistą sprawność sezonową i kompaktowy trzyrzędowy wymiennik ciepła, który oferuje dalsze oszczędności energii.

Dzięki możliwości zatrzymywania czynnika chłodniczego i mniejszej jego ilości, w większości przypadków system VRV z serii 5 S nie wymaga corocznej kontroli szczelności – jest to specyficzne wymaganie właściciela domu przy doborze systemu.

Płaska kaseta międzystropowa VRV z serii 5 S

Maksymalna elastyczność i komfort

Niezwykle kompaktowy rozmiar i niewielka wysokość VRV z serii 5 S oznacza, że system jest łatwy do ukrycia. W tym przypadku, jednostkę zewnętrzną zamontowano na ścianie z boku domu w dyskretnym miejscu. VRV 5 można łączyć z szeregiem jednostek wewnętrznych, co czyni go idealnym wyborem dla tego domu o podwójnym przeznaczeniu. Całkowicie płaskie kasety Daikin zapewniają eleganckie, minimalistyczne rozwiązanie w domowej przestrzeni biurowej, podczas gdy w sypialniach jednostki kanałowe prezentują schludny, opływowy wygląd.

System VRV 5, wykorzystujący unikalną technologię Shîrudo Daikin, otwiera korzyści płynące z technologii VRV w zastosowaniach o mniejszych rozmiarach pomieszczeń. Fabrycznie zintegrowane elementy umożliwiają uwzględnienie pomieszczeń o powierzchni do 10 m2 bez konieczności dostosowywania na miejscu lub dodatkowego wyposażenia, przy równoczesnym zachowaniu zgodności z najnowszą normą dotyczącą pomp ciepła IEC60335-2-40: wyd. 6. Inne systemy VRF na R-32 bez tej technologii mogą być stosowane tylko w pomieszczeniach o powierzchni 28,6 m2 lub większej.

System VRV z serii 5 S zapewnia właścicielom domów całoroczny komfort, a innowacyjna technologia, taka jak zmienna temperatura czynnika chłodniczego, oferuje stałą temperaturę bez przeciągów.

Innowacyjna, asymetryczna konstrukcja wentylatora z dodatkowymi trybami niskiego poziomu dźwięku w
systemie VRV z serii 5 S zapewnia cichą pracę na poziomie 39 dB(A), gwarantując spokojne warunki pracy w ciągu dnia i spokojne noce.

Rozwiązanie zaprojektowane z myślą o użytkownikach

Dzięki kompaktowym rozmiarom i niewielkiej wysokości jednostka VRV z serii 5 S jest najłatwiejszą jednostką systemu mini VRV do transportu, instalacji i konserwacji. Ergonomiczne uchwyty do przenoszenia i lekka obudowa pomagają w podnoszeniu i ustawianiu urządzenia na miejscu, a przejrzysty siedmio-segmentowy wyświetlacz sprawia, że konfiguracja jest szybka i prosta. Gwarantowana wiodąca w branży łatwość serwisowania, a szeroka strefa otwarcia ułatwia dostęp do wszystkich komponentów i dostępnych portów serwisowych.

Pakiet uzupełniają inteligentne sterowniki z intuicyjnym sterowaniem online i sterowaniem głosowym. Pozwalają one właścicielom domów na dostosowanie systemu do ich osobistych potrzeb i poziomów komfortu.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?