Skip to main content

Hotel St Annen

Hamburg, Niemcy

Modernizację hotelu uzupełnia wyposażenie w ekologiczny system klimatyzacji

Hotel St Annen, Hamburg

Położony przy cichej ulicy w centrum Hamburga, hotel St Annen tworzy ciepłą i przyjazną atmosferę dla gości w nowoczesnym otoczeniu.

Zbudowany w 1962 roku hotel przeszedł niedawno gruntowną modernizację trzydziestu dwóch pokojów i innych udogodnień hotelowych. W ramach programu modernizacji, w ciągu zaledwie trzech i pół tygodnia hotel został wyposażony w innowacyjny, przyszłościowy system klimatyzacji, który koncentruje się na indywidualnym chłodzeniu pomieszczeń, co obecnie stanowi standard oczekiwany przez gości hotelowych.

Klient poszukiwał cichego rozwiązania HVAC, oferującego wysoki poziom komfortu, odzwierciedlającego profil hotelu skoncentrowanego na usługach: „Cieszymy się, że możemy być Twoim zacisznie położonym domem”.

Hotel zdecydował się na najnowszy system pompy ciepła VRV 5 serii S z czynnikiem chłodniczym R-32 firmy Daikin. Urządzenie VRV 5 serii S jest zaprojektowane tak, aby zaspokoić zarówno obecne, jak i przyszłe potrzeby, umożliwia gościom korzystanie z indywidualnie dostosowywanej klimatyzacji, jednocześnie oferując hotelowi efektywne energetycznie i ekonomicznie rozwiązanie, oparte na technologii odnawialnych źródeł energii.

Hotel St Annen jest jednym z pierwszych hoteli w Niemczech wyposażonym w nowy system VRV 5 z czynnikiem chłodniczym R-32, charakteryzujący się o 68% niższym potencjałem tworzenia efektu cieplarnianego w porównaniu ze standardem rynkowym. Zapewniając wyjątkową trwałość i lepszą efektywność energetyczną w całym okresie przydatności systemu do użytkowania, czynnik chłodniczy R-32 wymaga mniejszego ładunku i jest łatwy do recyklingu i ponownego wykorzystania.

Dyskretny wizualnie i akustycznie

Hotel St Annen położony jest w gęsto zaludnionej dzielnicy mieszkaniowej. Oznaczało to, że wymagania dotyczące izolacji akustycznej były szczególnie rygorystyczne. Dzięki kompaktowym rozmiarom, przy wysokości zaledwie 87 cm i cichej pracy, trzy jednostki zewnętrzne z jednym wentylatorem można było umieścić obok siebie na dachu, minimalizując widoczność i zakłócenia.

Stylowy system klimatyzacji, łatwy do modernizacji

Wszystkie trzydzieści dwa pokoje gościnne, jak również lobby i hotelowa sala śniadaniowa oraz bar, wyposażone są w smukłe jednostki naścienne. Cienkie rurki czynnika chłodniczego i dyskretny kanał rurowy umożliwiają modernizację jednostek wewnętrznych bez wpływu na estetykę wnętrza.

bg-image

„System Daikin całkowicie spełnił nasze oczekiwania dotyczące podwyższonej efektywności energetycznej i cichej technologii. Dodatkowo system umożliwił indywidualną klimatyzację sypialni dla gości.”

Marcus van Riesen, menedżer hotelu

Oprogramowanie do projektowania VRV 5 Web Xpress i technologia Shîrudo umożliwiają szybką i łatwą konfigurację w celu dopasowania do pomieszczeń różnych rozmiarach.

Wymagania projektu

Klimatyzacja
Kurtyna powietrzna
Oczyszczanie powietrza
Sterowanie
Odzysk ciepła
Ogrzewanie
Ciepła woda
Chłodnictwo
Wentylacja

Rok instalacji

2020

Zainstalowane systemy

  • VRV 5 serii S
  • System multi-split
  • Sterowniki naścienne Madoka
  • Sterownik Intelligent Touch Manager

Intuicyjne sterowanie w pomieszczeniach i centralne zarządzanie energią

Wielokrotnie nagradzany, elegancki sterownik naścienny Madoka z intuicyjnym sterowaniem dotykowym ułatwia gościom regulowanie komfortu w pomieszczeniach.

Temperaturę i przepływ powietrza można regulować za pomocą zdalnego sterownika, aby zapewnić przyjemne środowisko z równomierną dystrybucją powietrza dla zapewnienia maksymalnego komfortu. Bardzo cicha praca umożliwia gościom spokojny sen w nocy.

Zaawansowany sterownik Intelligent Touch Manager (iTM) firmy Daikin pozwala personelowi hotelowemu na scentralizowane sterowanie i monitorowanie, umożliwiając optymalizację zużycia energii. Wbudowane ustawienia ochrony przed przechłodzeniem i przegrzaniem zapobiegają spadkowi temperatury w pomieszczeniu poniżej 16°C zimą lub wzrostowi do ponad 32°C latem.

Zrównoważone rozwiązanie bezpiecznie pokrywa wszystkie przestrzenie do 10 m2 z pełną zgodnością

Rozwiązanie VRV 5 firmy Daikin jest niezwykle elastyczne i można je łatwo instalować w pokojach gościnnych o powierzchni od 10 do 27 m2 dzięki unikalnej technologii Shiduro.

Aby zapewnić zgodność z normą IEC60335-2-40: Wyd. 6., potrzebne są specyficzne wymagania bezpieczeństwa dla systemów pomp ciepła z czynnikiem chłodniczym R-32, szczególnie w przypadku mniejszych pomieszczeń.

Dzięki zaawansowanej technologii Shiduro firmy Daikin wszystkie środki bezpieczeństwa wymagane do zapewnienia zgodności z normą produktową zostały zintegrowane fabrycznie, co eliminuje potrzebę dodatkowego wyposażenia lub dostosowywania na miejscu.

Środki te obejmują czujniki uruchamiające alarm wizualny i dźwiękowy oraz automatyczne odzyskiwanie czynnika chłodniczego do jednostki zewnętrznej w przypadku wystąpienia nieszczelności.

Technologia Shirudo w połączeniu z oprogramowaniem do projektowania Xpress sprawiła, że zaprojektowanie systemu stało się łatwe, co zapewnia szybsze ukończenie z możliwością uwzględnienia pomieszczeń o różnych rozmiarach.

Aby uzyskać więcej informacji, przejdź na stronę www.daikin.eu/vrv5

Pokój w hotelu St Annen

Temperaturę w pomieszczeniu można łatwo ustawić zgodnie z osobistymi preferencjami za pomocą sterownika Madoka.

Urządzenie VRV 5 serii S

Urządzenia VRV 5 serii S to kompaktowe rozwiązania o niskiej głośności, co oznacza bezpieczną technologię i zrównoważenie środowiskowe.

Inteligentny sterownik dotykowy Intelligent Daikin Touch Manager (iTM)

Intelligent Touch Manager Daikin (iTM) umożliwia personelowi hotelowemu centralne sterowanie i monitorowanie całego systemu.

Związane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?