Skip to main content

Zabytkowy hotel decyduje się na zrównoważoną modernizację, stosując pompy ciepła VRV L∞P by Daikin

Las Arenas, Walencja

Kiedy nadszedł czas modernizacji istniejących systemów VRV w celu zmniejszenia kosztów konserwacji i dalszej poprawy kontroli komfortu, najważniejszy był wybór rozwiązania zastępczego o niższej emisji CO2.

Położony na Playa de Las Arenas w Walencji, wyróżniający się architektonicznie pięciogwiazdkowy hotel Balneirio Las Arenas pochodzi z 1898 roku. Filozofia jego działania skupia się na oferowaniu luksusu i komfortu gościom i osobom odwiedzającym.

Troska o środowisko naturalne jest również centralnym elementem etosu hotelu. Kiedy nadszedł czas modernizacji istniejących systemów VRV w celu zmniejszenia kosztów konserwacji i dalszej poprawy kontroli komfortu, najważniejszy był wybór rozwiązania zastępczego o niższej emisji CO2.

Po wcześniejszej współpracy z firmą Daikin, hotel zdecydował się na wymianę istniejących pomp ciepła na pompy ciepła VRV L∞ P by Daikin, biorąc pod uwagę to, że głównymi celami renowacji były zrównoważony rozwój i redukcja kosztów eksploatacyjnych.

Właściciel hotelu zdecydował się na pompy ciepła VRV z odzyskiem ciepła, gdzie ciepło odzyskane z pomieszczeń wymagających chłodzenia jest ponownie wykorzystywane do ogrzewania chłodniejszych obszarów w innych miejscach, co umożliwia uzyskanie ogromnych oszczędności. 

 

 

Ukończenie w ramach budżetu i na czas

Projekt planowany początkowo jako dwuletni, aby zminimalizować zakłócenia dla gości, został ukończony w rekordowym czasie sześciu miesięcy, dzięki wykorzystaniu zamknięcia hotelu z powodu pandemii Covid-19.

"Szybka realizacji, dzięki wsparciu firmy Daikin zapewniła, że cała operacja została przeprowadzona zgodnie z ustalonym harmonogramem."

Komentuje Jesus Perez, instalator klimatyzacji dla programu modernizacji. 

Wymieniono łącznie 88 jednostek zewnętrznych, zachowując 485 istniejących jednostek wewnętrznych, co przyniosło korzyści w postaci oszczędności kosztów i znacznego skrócenia czasu realizacji projektu.

Przedsięwzięcie obejmowało przekształcenie istniejącego systemu dwururowego w konfigurację trójrurową oraz rozbudowę systemu poprzez dodanie jednostek wewnętrznych dla lepszej obsługi obszarów lobby. 

bg-image

"Osiągnęliśmy nasz cel, jakim jest efektywna kontrola klimatu z wykorzystaniem marki premium, która oferuje komfort i jakość powietrza w pomieszczeniach, na co zasługują nasi klienci, a ponadto zrównoważony rozwój i poszanowanie środowiska - podstawową wartość dla naszych hoteli." 

Carlos Boga, Dyrektor, Hotel Balneario Las Arenas 

Wymagania projektu

Klimatyzacja
Kurtyna powietrzna
Oczyszczanie powietrza
Sterowanie
Ogrzewanie
Ciepła woda
Chłodnictwo
Wentylacja

Rok instalacji

2022

Zainstalowane systemy

  • 88 zmienionych jednostek zewnętrznych, w tym 22 nowe systemy VRV z odzyskiem ciepła
  • 60 skrzynek rozdzielczych – zmiana systemu 2-rurowego na 3-rurowy
  • 24 jednostki wewnętrzne obsługujące hole

Komfort reagowania 

System z odzyskiem ciepła oferuje maksymalny komfort gościom i użytkownikom hotelowych pomieszczeń eventowych i konferencyjnych.

Oddzielne strefy temperaturowe umożliwiają indywidualne sterowanie każdym pomieszczeniem, dostosowując warunki komfortu do danej osoby lub aktywności. W ramach renowacji zainstalowano inteligentny system Touch Manager, mini BMS firmy Daikin z połączeniem z chmurą. Pozwala to kierownictwu hotelu na zdalne sterowanie zapewnieniem poziomu komfortu, dając jednocześnie pełną kontrolę nad optymalizacją zużycia energii.

 

Program L∞P by Daikin

Projekt ten jest przykładem filozofii L∞P by Daikin, polegającej na ponownym wykorzystaniu dostępnych zasobów w sposób odpowiedzialny i jakościowy. 

Gospodarka o obiegu zamkniętym została wdrożona na dwóch poziomach w tym projekcie. Po pierwsze, miedziane rury i jednostki wewnętrzne zostały zachowane z pierwotnego systemu, co przyniosło znaczne oszczędności zasobów i czasu realizacji projektu. Po drugie, nowe pompy ciepła VRV LOOP by Daikin wykorzystują ponownie czynnik chłodniczy dostępny z systemów wycofanych 

Zachowano 485 istniejących jednostek wewnętrznych co przyniosło oszczędności i znacznie skróciło czas realizacji projektu.

z eksploatacji. Czynnik chłodniczy jest odzyskiwany, co oznacza, że jest regenerowany w sposób jakościowy, uzyskując taką samą jakość jak pierwotny czynnik chłodniczy, z tą różnicą, że nie zużywa zasobów Ziemi. 

Przeprowadzona na dużą skalę renowacja hotelu Balneario Las Arenas ilustruje, w jaki sposób dzisiejsza technologia może umożliwić redukcję emisji dwutlenku węgla w budynkach oraz obniżenie rachunków za energię w sposób szybki i ekonomiczny poprzez zwykłą wymianę jednostek zewnętrznych. 

Hotel kontynuuje działa w sposób znacznie bardziej zrównoważony i wydajny, chroniąc środowisko naturalne przy jednoczesnej oszczędności kosztów i dalszej poprawie komfortu. 

Planowanie

Nowe jednostki VRV zapewniają niezależną kontrolę klimatu w sypialniach gości i obszarach konferencyjnych, maksymalizując komfort gości. 

Budynek ogólny

Połączenie w chmurowe daje kierownictwu hotelu pełną kontrolę nad optymalizacją zużycia energii. 

Kompleks budynków

Zainstalowane na dachu pompy ciepła VRV L∞P by Daikin z odzyskiem ciepła redukują ślad węglowy hotelu i koszty utrzymania. 

Związane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?