Skip to main content

Perial Asset Management

Boulogne-Billancourt, Francja

Firma Milestone - Renowacje HVAC oferuje zrównoważenie środowiskowe dzięki programowi L∞P by Daikin, tj. ponownemu wykorzystaniu zregenerowanego czynnika chłodniczego zarówno do napełniania fabrycznego, jak i doładowania uzupełniającego

Firma Daikin France dostarczyła pierwszy system HVAC we Francji, wykorzystując również odzyskany czynnik chłodniczy do ładowania na miejscu u klienta. Jest to rozszerzenie programu gospodarki o obiegu zamkniętym L∞P by Daikin, wprowadzonego w 2019 r. i coraz częściej stosowanego przez firmy, które chcą uczynić swoją działalność bardziej ekologiczną poprzez odzyskiwanie, regenerację i ponowne wykorzystanie czynnika chłodniczego w swoich budynkach.

Współpracując z Perial Asset Management (Perial AM), firma Daikin zainstalowała nowe jednostki VRV z regenerowanym czynnikiem chłodniczym w swoim budynku biurowym, jednocześnie poddając recyklingowi czynnik chłodniczy R-410A ze starych jednostek, aby wykorzystać go jako ładunek na obiekcie dla nowego systemu. Daikin jest jedynym producentem na rynku, który może zaoferować klientom kompleksowe podejście do tematu ponownego wykorzystania własnego czynnika chłodniczego w nowych projektach za pośrednictwem programu odzyskiwania-regeneracji-ponownego wykorzystania L∞P by Daikin.

Perial AM zarządza zróżnicowanym portfelem nieruchomości zlokalizowanych głównie we Francji i coraz częściej w Europie. Firma angażuje się w ograniczanie zużycia energii i wody w ramach procesu ciągłego doskonalenia, wspieranego przez zespół do spraw Zrównoważonego Rozwoju, składający się z audytorów wewnętrznych i zewnętrznych.

Przybycie nowych najemców GEMA ESI BUSINESS SCHOOL (środowiskowa szkoła biznesu) zachęciło Perial AM do podjęcia decyzji o przeprowadzenia prac remontowych w budynku biurowym w
Boulogne-Billancourt, aby spełnić cele CSR Perial AM.

Wybudowany w latach 90., odnowiony budynek zajmuje powierzchnię 4200 m² i składa się z parteru i siedmiu kondygnacji, w tym biur i utworzenie obszaru ERP o powierzchni 1800 m².

Po analizie przeprowadzonej wspólnie przez Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju, konsultantów systemów budowlanych BET ID Fluides, instalatora Semeru i firmę Daikin, zdecydowano zainstalować osiem nowych jednostek pomp ciepła L∞P by Daikin VRV na parterze, pierwszym i drugim piętrze. Unikalne dla Daikin jednostki wykorzystują przydział czynnika chłodniczego z odzysku, pozwalając w ten sposób uniknąć produkcji świeżego czynnika chłodniczego, co jest zgodne z celami środowiskowymi Perial AM.

LOOP By Daikin - Logo
bg-image

Program L∞P by Daikin zminimalizował zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie oddziaływanie budynku, nie tylko poprzez wygląd oraz efektywność systemu, ale również poprzez ponowne wykorzystanie zasobów.

Starając się wyznaczyć nowy standard w branży, program L∞P by Daikin pomaga klientom w osiąganiu ich celów zrównoważonego rozwoju.

Wymagania projektu

Klimatyzacja
Kurtyna powietrzna
Oczyszczanie powietrza
Sterowanie
Ogrzewanie
Ciepła woda
Chłodnictwo
Wentylacja
Chłodzenie

Rok instalacji

2021

Zainstalowane systemy

  • L∞P by DAIKIN - pompa ciepła VRV
  • Kaseta z nawiewem obwodowym
  • Inteligentny menedżer dotykowy I-Touch Manager

Minimalizowanie oddziaływania na środowisko na wszelkie sposoby

Firmy Perial i Daikin opracowały plan renowacji, aby zmaksymalizować ponowne wykorzystanie czynnika chłodniczego i zminimalizować zużycie energii, zmniejszając zarówno bezpośredni, jak i pośredni wpływ renowacji i eksploatacji budynku na środowisko.

Pierwszym krokiem było odzyskiwanie i recykling czynnika chłodniczego R-410A ze starych jednostek VRV w siedzibie Daikin w Nanterre, który miał być wykorzystany do uzupełniania napełnienia nowej instalacji.

Osiem nowych jednostek pomp ciepła L∞P by Daikin VRV, umieszczonych za ekranami zapewniającymi komfort akustyczny i wizualny mieszkańców, ma przydzielony czynnik z odzysku, co oznacza, że cała instalacja ponownie wykorzystuje czynnik chłodniczy, pozwalając zaoszczędzić 156 kg produkcji świeżego czynnika chłodniczego.

Co więcej, na przeszkleniu od strony południowej elewacji zainstalowano powłoki termiczne, aby poprawić letni komfort użytkowników budynku, skutecznie obniżając temperaturę wewnętrzną o 2°C, podczas gdy bardziej efektywne systemy to spadek zużycia energii o 28%.

Uzupełniając system, sterownik Intelligent Touch Manager firmy Daikin realizuje inteligentne sterowanie, aby pomóc w centralnym śledzeniu i optymalizacji zużycia energii, zapewniając jednocześnie indywidualny komfort.

Aby jeszcze bardziej pomóc w realizacji celów recyklingu, zdatne do użytku części ze starych jednostek były przechowywane na miejscu w podziemnym parkingu budynku. Zostaną one ponownie wykorzystane jako części zamienne do istniejących jednostek obsługujących piętra od trzeciego do siódmego.
Wszystkie te działania, między innymi, doprowadziły do certyfikacji BREEAM

In-Use, uznając osiągnięcia Perial AM i zapewniając wartość dodaną najmu budynku.

Odwiedź stronę: www.daikin.eu/loop-by-daikin, aby uzyskać więcej informacji o programie L∞P by Daikin

Kanałowa jednostka wewnętrzna

Jednostki wewnętrzne są ukryte w suficie, oferując dyskretne rozwiązanie, które doskonale komponuje się z nowo wyremontowanymi, nowoczesnymi wnętrzami.

Certyfikat BREEAM

Certyfikat BREEAM In-Use doceniający wysiłki poczynione przez Perial AM i zapewniający wartość dodaną za wynajem budynku.

Jednostki zewnętrzne Daikin Loop

Jednostki zewnętrzne VRV IV L∞P by Daikin wspierają ponowne wykorzystywanie czynnika chłodniczego.

Związane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?