Skip to main content

Dostawa kompletnego systemu HVAC dla budynku biurowego

Firma Daikin dostarczyła ostatnio kompletne rozwiązanie dla budynku biurowego niderlandzkiej firmy zajmującej się importem/eksportem kwiatów.

Zainstalowane produkty:

1x D-AHU Modular P

1x EWYT-CZ

2x VRV

Informacje o projekcie

Głównym celem tego projektu było wyposażenie budynku biurowego w system HVAC zapewniający odpowiednią jakość powietrza w pomieszczeniach oraz komfortowe chłodzenie i ogrzewanie.

Projekt wymaga dostarczenia rozwiązania dla trzypiętrowego budynku biurowego i związanego z nim parkingu podziemnego. Zajęto się uzdatnianiem powietrza, wybierając centralę wentylacyjno-klimatyzacyjną Daikin D-AHU Modular P, natomiast zapotrzebowanie na ogrzewanie i chłodzenie zostało zaspokojone dzięki instalacji dwóch jednostek VRV IV, pompy ciepła R-32 z serii Small Inverter Chiller do ogrzewania podłogowego w biurach. Zainstalowano również jednostkę split firmy Daikin do chłodzenia serwerowni w budynku. System jest więc w pełni sterowany i zarządzany przez inteligentny menedżer dotykowy Daikin (iTM).

Więcej informacji o zainstalowanych produktach

Projekt ten wymagał rozwiązania typu all-in-one, pozwalającego klientowi końcowemu na uzyskanie najbardziej kompletnego pakietu jednej marki, zapewniającego doskonałą integrację elementów systemu i łatwą instalację.

Innym ważnym aspektem projektu była ekologiczność systemu HVAC, który musiał być wysoce efektywny energetycznie, aby utrzymać niskie zużycie energii i ograniczyć ślad węglowy budynku.

W tym celu w systemie HVAC znalazły się jednostki, które wyróżniają się zapewnieniem bardzo niskiej emisji bezpośredniej i pośredniej CO2.

Dowiedz się więcej tutaj o nowym agregacie chłodniczym R-32 Small Inverter Chiller firmy Daikin

I wreszcie, kolejnym centralnym aspektem projektu była jakość powietrza w pomieszczeniach, ponieważ ważne było stworzenie dobrego środowiska pracy dla ludzi.

Dowiedz się więcej tutaj o tym, jak jakość powietrza w pomieszczeniach może pomóc w stworzeniu lepszego środowiska pracy

Powietrze w pomieszczeniach jest zwykle bardziej zanieczyszczone niż powietrze zewnętrzne, ponieważ zawiera szeroką gamę cząstek, a nawet wirusów.

Tak więc zła jakość powietrza w pomieszczeniach jest objawem niezdrowego środowiska pracy, co negatywnie wpływa również na zdolności poznawcze pracowników lub powoduje, że częściej chorują. ale dobry system wentylacji może pomóc w stworzeniu zdrowego miejsca pracy, a nawet sprawić, że ludzie będą bardziej produktywni.

Zainstalowana w tym projekcie centrala Daikin D-AHU Modular P pomoże zapewnić użytkownikom budynku nowoczesne i wysokiej jakości środowisko pracy, zapewniając właściwą wentylację pomieszczeń i filtrację powietrza wewnętrznego, dzięki czemu zarówno pracownicy, jak i goście, przebywając w budynku, będą mogli oddychać najczystszym możliwym powietrzem.

Związane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?