Skip to main content

Historia sukcesu w Turkmenistanie

Aşzchabad, Turkmenistan

Firma Daikin niedawno dostarczyła kompletne rozwiązanie HVAC dla największego centrum handlowego i rozrywkowego w Aszchabadzie, stolicy Turkmenistanu. Oprócz sklepów, barów, restauracji i kawiarni, kompleks wielofunkcyjny obejmuje również budynki biurowe i mieszkalne.

Zainstalowane produkty

Agregat chłodniczy EWAD-T-C ze sprężarką śrubową
  • 16 agregatów chłodniczych ze sprężarkami śrubowymi EWAD-T-C
  • 72 centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne
  • 660 klimakonwektorów FWV
  • 1467 klimakonwektorów FWA

Kulisy projektu

Po zakończeniu budowy kompleks wyglądał bardziej jak pałac sułtana niż jak centrum handlowe: 17 budynków z setkami pomieszczeń o powierzchni prawie 240 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks jest ucieleśnieniem pomysłów najlepszych architektów i projektantów w Turkmenistanie.

– Ten kompleks jest budowany z myślą o dbałości o środowisko – powiedział Kerim Shirbayev, specjalista ze Związku Przedsiębiorców i Przemysłowców. – Zaowocowało to bardzo precyzyjnymi wyborami pod względem materiałów budowlanych, w tym systemu klimatyzacji, co wyraźnie wpływa na ogólną efektywność energetyczną kompleksu – dodał Kerim.

„Ten kompleks został zbudowany z myślą o dbałości o środowisko”

Główne aspekty: zrównoważenie środowiskowe, niezawodność i jakość powietrza w pomieszczeniach

Zrównoważenie środowiskowe jest jednym z najważniejszych aspektów tego projektu. Cały kompleks jest tak budowany, aby był jak najbardziej przyjazny dla środowiska. Więc ważne było, aby technologia HVAC pasowała do tej koncepcji dla zapewnienia, że kompleks jest możliwie najbardziej ekologiczny.

Było to możliwe dzięki wysokiej efektywności agregatów chłodniczych Daikin ze sprężarkami śrubowymi. Kluczowe jest znaczenie efektywności technologii HVAC, ponieważ ma wpływ na rachunki za energię i na koszty eksploatacji. Co więcej, redukcja zużycia energii zapewnia zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery, co jest niezwykle ważne, ponieważ skutki zmian klimatu stają się coraz bardziej widoczne.

Technologia sprężarek śrubowych Daikin jest również znana ze swojej niezawodności, co jest kolejnym ważnym aspektem.

W przeciwieństwie do innych sprężarek śrubowych, sprężarki jednośrubowe Daikin wykorzystują jedną główną śrubę zazębiającą się z bliźniaczymi wirnikami gwiazdowymi dla wytworzenia cykli sprężania dopasowanych do objętości. Ułożyskowanie sprężarki jest wyjątkowo niezawodne dzięki wirnikowi głównemu, który jest wyważony zarówno w kierunku promieniowym, jak i osiowym, co zapewnia dłuższy okres żywotności niż w przypadku innych sprężarek śrubowych. W sprężarce jednośrubowej występują tylko trzy ruchome części, co redukuje możliwość awarii i obniża koszty eksploatacji.

Trzeci ważny aspekt to jakość powietrza w pomieszczeniach.

Wszystkie te centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne będą rozprowadzać w całym kompleksie świeże i przefiltrowane powietrze, usuwając jednocześnie powietrze zużyte. Zapewniając tę stałą wymianę powietrza, system zagwarantuje ciągłe usuwanie zanieczyszczeń i skażeń z powietrza w pomieszczeniach, co jest bardzo ważne, ponieważ doświadczyliśmy tego podczas pandemii Covid-19.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O AGREGATACH CHŁODNICZYCH I ROZWIĄZANIACH WENTYLACYJNYCH DAIKIN:

Powiązane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?