Skip to main content

Chłodzenie i ogrzewanie dla małych budynków mieszkalnych

Firma Daikin dostarczyła ostatnio kompletny system HVAC spełniający potrzeby chłodnicze zakładu przetwórstwa spożywczego na Węgrzech. Użytkownik końcowy działa w branży suplementów, produkując suplementy roślinne, w tym białka wegańskie.

Zainstalowane produkty

2x Jednostka montowana na dachu

2x Agregat chłodniczy ze sprężarką Scroll na R-32

9x Jednostka zewnętrzna Split-Sky-Air

Całkowita wydajność chłodnicza: Wydajność chłodnicza 800 kW

Przepływ powietrza: 24 000 m³/h

Informacje o projekcie

Zakład przetwórstwa spożywczego wykorzystuje zaawansowaną technologię, aby zapewnić optymalne wykorzystanie surowców roślinnych, produkcję funkcjonalnych składników białkowych oraz aplikacje do wysokiej jakości żywności wegańskiej i wegetariańskiej. Wykorzystuje to pomyślnie opracowany i opatentowany proces holistycznego wykorzystania nasion słonecznika, co wymaga innowacyjnych technologii i systemu HVAC, który może je wspierać.

System HVAC firmy Daikin będzie wykorzystywany do chłodzenia procesowego rur, zbiorników i podzespołów ze stali nierdzewnej, a także do dystrybucji chłodu w pomieszczeniach i magazynach.

Więcej informacji o projekcie, rozwiązaniu i produkcie

Zrównoważenie środowiskowe, niezawodność i efektywność energetyczna były niezwykle ważne w przypadku tego projektu. Zrównoważenie zostało uwzględnione poprzez zastosowanie agregatów chłodniczych z gamy Daikin Bluevolution, wykorzystujących czynnik chłodniczy R-32, który zapewnia niską bezpośrednią i pośrednią emisję CO2 i oferuje możliwości regeneracji.

Dowiedz się więcej tutaj o R-32 i regeneracji tego czynnika chłodniczego

Niezawodność gwarantowało bogate doświadczenie firmy Daikin w zakresie technologii R-32 oraz jej niezrównana liczba instalacji na całym świecie.

Efektywność energetyczna jest najbardziej interesującym aspektem.

Firma Daikin zaspokoiła potrzeby zakładu w zakresie efektywności energetycznej dzięki zastosowaniu opcji chłodzenia bez migracji naturalnej, która wyłącza sprężarki agregatu chłodniczego, gdy temperatury zewnętrzne są niskie. Wykorzystuje to niskie temperatury zewnętrzne do schładzania wody i oszczędzania energii.

W rozwiązaniu naturalnej migracji firmy Daikin nie występuje glikol po stronie wodnej, co zmniejsza wymagania dotyczące konserwacji i pozwala uniknąć ryzyka zanieczyszczenia w zastosowaniach chłodzenia procesowego. Dla użytkownika końcowego bardzo ważne było, aby system HVAC był bezpieczny pod względem potencjalnych zanieczyszczeń, a także efektywny.

Związane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?