Skip to main content

Wysoka efektywność energetyczna komfortowego chłodzenia na Bliskim Wschodzie

Rijad, Arabia Saudyjska

W ostatnim czasie Daikin dostarczył agregaty chłodnicze, aby zapewnić komfortowe chłodzenie na Bliskim wschodzie w ramach projektu dotyczącego czterogwiazdkowego hotelu w mieście Rijad w Arabii Saudyjskiej. Jednostki będą zapewniały hotelowi niezbędne chłodzenie w pokojach i przestrzeniach publicznych w obiekcie.

Wybrane do tego projektu agregaty chłodnicze są z serii M, gamy produktów zaprojektowanych specjalnie do pracy w klimacie Bliskiego Wschodu, czyli w warunkach wysokiej temperatury na zewnątrz oraz zapylenia.

Zainstalowane produkty:
2x EWAD-M
Całkowita wydajność chłodzenia: 1700 kW

Informacje o produktach i o projekcie

Do tego projektu konsultanci szukali agregatów chłodniczych ze sprężarką śrubową chłodzonych powietrzem, które można łatwo zintegrować z systemem BMS.

W szczególności szukali rozwiązań, które mogłyby zagwarantować dużą niezawodność w wysokich temperaturach na zewnątrz i w zapylonym środowisku, ale także o imponującej ogólnej efektywności energetycznej.

Daikin był w stanie spełnić specyfikacje, oferując dwa agregaty chłodnicze chłodzone powietrzem ze sprężarką śrubową i wentylatorami EC, którym udało się pokonać konkurencję dzięki oferowanemu bardzo wysokiemu poziomowi efektywności energetycznej.

Sprężarka śrubowa ze sterowaniem inwerterowym zaprojektowana i wyprodukowana przez Daikin, inna forma sprężarki śrubowej, wykorzystuje jedną główną śrubę zazębiającą się z podwójnymi wirnikami gwiazdowymi, aby wytworzyć cykl sprężania z dopasowaniem objętości. Dzięki głównemu wirnikowi, wyważonemu zarówno w kierunku promieniowym, jak i osiowym, łożysko sprężarki charakteryzuje się wyjątkowo wysoką niezawodnością. Dlatego, jego trwałość jest dłuższa niż w przypadku innych sprężarek śrubowych. Sprężarka jednośrubowa ma zatem tylko trzy ruchome części. W rezultacie istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia awarii, a koszty eksploatacji są niskie.

Poza tym, sprężarka śrubowa ze sterowaniem inwerterowym Daikin jest znana na całym świecie ze względu na wyjątkowe osiągi pod względem efektywności energetycznej, ponieważ profil śrubowy zapewnia najlepszą wydajność. Konsultanci wykazali zaufanie do marki, ponieważ mieli wspaniałe doświadczenia z przeszłości, zarówno z VRV, jak i agregatami chłodniczymi Daikin.

Przeczytaj więcej o sprężarce jednośrubowej Daikin tutaj

Test Daikin Applied Services 

Chociaż konsultanci mieli wspaniałe doświadczenia z przeszłości zarówno z VRV, jak i agregatami chłodniczymi Daikin, nie mieli doświadczeń z rozwiązaniami Daikin Applied Services i chciał poznać jakość i poziom profesjonalizmu, jaki może zagwarantować Daikin Applied Europe.

Test z udziałem świadków był dobrą okazją, nie tylko do wykazania niezawodności i wysokich parametrów pracy dostarczanych przez Daikin urządzeń, ale także do lepszego poznania firmy, zakładów produkcyjnych, procesów i procedur oraz tego, co kryje się za rozwiązaniami Daikin.

Przeczytaj więcej o usłudze testu z udziałem świadków oraz o tym, jak może on spełnić potrzeby klientów i konsultantów w przypadku każdego rodzaju projektu HVAC tutaj

Powiązane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?