Skip to main content

Zwiększanie efektywności szpitali

Firma Daikin wzięła ostatnio udział w ważnym projekcie dotyczącym szpitali w Stambule, Turcja. Jest to projekt rządowy, którego celem jest zwiększenie efektywności energetycznej szpitali poprzez wymianę agregatów chłodniczych i innych elementów systemu HVAC, zapewniających tym budynkom chłodzenie lub ogrzewanie.


Zainstalowane produkty

10 szt. EWAT-TZ
Wydajność chłodnicza: 7 MW

Informacje o produktach i projekcie

W ramach projektu KABEV firma Daikin dostarczyła 10 agregatów chłodniczych ze sprężarką śrubową o sterowaniu inwerterowym, które zastąpią stare, nieinwerterowe jednostki w systemach HVAC 5 szpitali w Stambule. W ramach tego projektu konsultanci przeprowadzili analizę energetyczną pięciu budynków, aby zrozumieć, w jaki sposób można poprawić ich efektywność poprzez modernizację systemów HVAC. Przeprowadzili również symulacje dla oceny zwrotu z inwestycji (ROI) agregatów chłodniczych Daikin.

Dowiedz się więcej tutaj o jednośrubowej sprężarce Daikin

Więcej informacji o projekcie

Ponieważ głównym celem była efektywność energetyczna, fundamentalne znaczenie miała technologia sterowania inwerterowego. Ta zaawansowana technologia pozwala dostosować wkład pracy agregatów chłodniczych w oparciu o rzeczywiste zapotrzebowanie budynku na chłodzenie w określonych okresach dnia lub sezonu.

Szczególnie doceniono zespoły agregatów chłodniczych ze sprężarkami śrubowymi o sterowaniu inwerterowym serii TZ firmy Daikin, ponieważ mogą one osiągać bardzo wysokie wartości SEER (klasa sezonowej sprawności energetycznej), co stanowiło kluczowe kryterium dla konsultantów.

Dowiedz się więcej tutaj o tym, dlaczego częściowe obciążenie to ważna sprawa


Kolejnym kluczowym aspektem była możliwość integrowania. Ponieważ te agregaty chłodnicze miały być integrowane z istniejącymi instalacjami, ważne było, aby wybrać takie jednostki, które będą mogły płynnie zintegrować się z systemem i być sterowane przez istniejący system BMS z zapewnieniem takich samych możliwości zarządzania i sterowania jak istniejące jednostki.

Związane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?