Skip to main content

Rozwiązania AHU firmy Daikin dla interesującego projektu HVAC

Lanheses, Portugalia

Firma Daikin dostarczyła ostatnio swe rozwiązania AHU dla interesującego projektu HVAC, realizowanego w Lanheses w Portugalii.

Projekt ten obejmował 2 duże centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne zapewniające przepływ powietrza przekraczający 110 000 m³/h, aby zagwarantować, że obiekt produkcyjny amerykańskiej międzynarodowej firmy zaopatrzenia motoryzacyjnego dla dużej międzynarodowej firmy z sektora motoryzacyjnego, zawsze zapewniał komfort i wymaganą wymianę powietrza.

W przypadku tego projektu klient musiał dokonać wymiany zainstalowanych starych central wentylacyjno-klimatyzacyjnych i zdecydował się na firmę Daikin, ponieważ w przeszłości miał już bardzo pozytywne doświadczenia z tą japońską marką.

 

Zainstalowane produkty

3x profesjonalne urządzenia D-AHU z wbudowanym sterowaniem cyfrowym

  • Całkowity przepływ powietrza: 113 000 m3/h

 

Więcej informacji o produktach

W przypadku tego projektu zainstalowano 3 bardzo duże centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne. Dwie z nich zapewniają przepływ powietrza 50 000 m3/h każda (nawiew i wywiew), natomiast trzecia zapewnia przepływ powietrza 13 000 m3/h (nawiew i wywiew).

W dostarczonych rozwiązaniach zostało również uwzględnione nowe sterowanie cyfrowe firmy Daikin, a istniało tam także dodatkowe niestandardowe rozwiązanie: mały obrotowy wymiennik rekuperacyjny tylko dla świeżego powietrza (mechaniczny bocznik do wymiennika) oraz komora mieszania.

Zainstalowane centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne są częścią serii Daikin Professional, znanej z oferowania rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb, pozwalających na ponad 1000 możliwych kombinacji. Seria ta wyróżnia się oferowaniem wysoce elastycznych i konfigurowalnych rozwiązań central wentylacyjno-klimatyzacyjnych, nadających się do wielu różnych zastosowań, a elastyczność była dokładnie tym, co było wymagane w tym projekcie.

Seria Professional umożliwiła dostosowanie rozwiązania AHU do potrzeb klienta dzięki szerokiej gamie różnych opcji i modularności samej serii.

„Nowe rozwiązanie sterowania cyfrowego Daikin powoduje, że okablowanie jest łatwiejsze i szybsze niż w tradycyjnym rozwiązaniu dzięki platformie, która upraszcza komunikację między różnymi częściami i urządzeniami w centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnej Daikin Professional”.

Nowa platforma sterowania Daikin

Jednostki AHU z serii Daikin Professional, przewidziane do tego projektu, również skorzystały z nowej platformy sterowania cyfrowego Daikin, aby sprostać potrzebom tego konkretnego projektu.

Nowe rozwiązanie sterowania wykorzystuje cyfrową skrzynkę sterowniczą, która jest wbudowana w każdej części AHU dla celów przyłączenia wszystkich czujników i siłowników, a następnie komunikacji ze sterownikiem DDC zamontowanym w jednostce AHU.

Wszystko to sprawia, że rozwiązanie Daikin jest jedyne w swoim rodzaju na rynku.

Nowe rozwiązanie sterowania cyfrowego Daikin powoduje, że okablowanie jest łatwiejsze i szybsze niż w tradycyjnym rozwiązaniu dzięki platformie, która upraszcza komunikację między różnymi częściami i urządzeniami w centrali wentylacyjno-klimatyzacyjnej Daikin Professional.

Jest to bardzo ważne, ponieważ seria Professional składa się z modułów, które zwykle trzeba połączyć i zmontować na miejscu u klienta, uwzględniając wielkość, jaką te jednostki mogą osiągnąć.

Chociaż standardowe rozwiązania sterowania nadal pomagały w łączeniu różnych modułów i urządzeń w jednostce, nakładały jednak ograniczenia pod względem wejść i wyjść, a także pod względem liczby modułów i urządzeń, które można przyłączyć.

Nowa platforma cyfrowego sterowania AHU przezwycięża te ograniczenia dzięki cyfrowej skrzynce sterowniczej oferującej aż do 310 wejść i wyjść, co umożliwia nieograniczone rozszerzanie możliwości oferowanych przez serię Professional.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ TUTAJ O ROZWIĄZANIACH UKŁADÓW WENTYLACJI DAIKIN:

Powiązane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?