Skip to main content

Klimatyzacja

Inwestować w nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne czy pozostać przy dotychczas proponowanych?

Stylish FTXA-A
- rozwiązanie idealne dla podążających za najnowszymi trendami
 
 
Daikin Emura FTXJ-M
- piękna i funkcjonalna
 
 
Ururu Sarara FTXZ
- dla fanów technologicznych nowinek

Oferta nowoczesnych urządzeń HVAC (Heating Ventillation Air Conditioning – ogrzewanie wentylacja klimatyzacja) przeznaczonych dla odbiorców komercyjnych i indywidualnych, jest na naszym rynku bardzo bogata. Znajdziemy zarówno prostsze i tańsze urządzenia klimatyzacyjne z rynków azjatyckich, jak i topowe modele renomowanych

 

Przeciętny użytkownik poszukujący klimatyzatora dla swojego domu czy biura, w pierwszej kolejności zwraca uwagę na wygląd i cenę. Trochę bardziej wymagający – zwróci uwagę na głośność i sprawność energetyczną. Niewielu ma świadomość, że rozporządzenia unijne nakładają na posiadaczy klimatyzatorów z dotychczasowym czynnikiem chłodniczym R410, obowiązek rejestracji w Centralnym Rejestrze Operatorów oraz wymagają przeprowadzania cyklicznej, obowiązkowej kontroli szczelności, wykonywanej wyłącznie przez uprawnione do tego podmioty, z tzw. certyfikatem F-gazowym*, co podnosi koszty serwisowania. Zatem dokonanie wyboru z pewnością nie powinno ograniczać się wyłącznie do najczęstszego kryterium jakim jest cena, gdyż może okazać się że poza cena podstawową kryją się jeszcze dodatkowe koszty lub obowiązki do wykonania.

 

Firma Daikin, jako jeden z największych producentów urządzeń klimatyzacyjnych wyszedł naprzeciw przyszłym regulacjom prawnym wprowadził do swojej oferty klimatyzatory z czynnikiem R32. R32 jest nietoksyczny, ma zerowy wpływ na niszczenie warstwy ozonowej, niski wskaźnik GWP, 1.5x lepsze parametry chłodnicze w stosunku do urządzeń na czynnik R410A, a także mniejszą lepkość. Zastosowanie R32 pozwala obniżyć negatywny wpływ na środowisko o prawie 80%, przy uzyskaniu najwyższych klas energetycznych. Urządzenia z czynnikiem R32 o mocach nawet kilkunastu kW nie wymagają rejestracji ani obowiązkowych kontroli szczelności. Cała gama tych nowoczesnych urządzeń nosi nazwę BLUEVOLUTION i dostosowana jest do różnorodnych potrzeb i wymagań klienta. Od klimatyzatorów do małej sypialni, poprzez większe pomieszczenia aż po dużych rozmiarów salony - Daikin ma urządzenia z zakresu prostszych i tańszych rozwiązań typu Easy, przez bardziej zaawansowane jednostki Comfort i Professional, a kończąc na topowych modelach klasy Premium, Ururu- Sarara, Emura i Stylish w klasach energetycznych A+++.

 

Urządzenia klimatyzacyjnego nie kupujemy na kilka lat, lecz na kilkanaście. Biorąc pod uwagę uwarunkowania prawne i ograniczenia serwisowe, które w kolejnych latach mogą się jeszcze zaostrzać, warto wybrać nowoczesne i przyszłościowe urządzenie pracujące na czynniku R32.

bg-image

Zapisz się na newsletter

Może zainteresuje Cię...

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?