Skip to main content

Klimatyzacja

Jak dobrać wydajność klimatyzacji do hotelu lub pensjonatu?

Klimatyzacja dla sklepu

Hotel o wysokim standardzie jest w stanie zapewnić swoim gościom warunki do wypoczynku o każdej porze roku. Jeśli hotel posiada odpowiednią kategorię, wówczas, właściciel obiektu jest zobowiązany aby zapewnić w przestrzeniach publicznych oraz pokojach hotelowych klimatyzację. Naturalnie wybór urządzeń klimatyzacyjnych zależny będzie od kilku czynników jak: wielkość budynku, liczba pomieszczeń, lokalizacja, czy standard jaki narzuca sobie właściciel obiektu.

Charakterystyka klimatyzacji w hotelu i pensjonacie

Klimatyzacja w hotelu lub pensjonacie odgrywa bardzo ważną rolę, nie tylko zapewniając komfort gościom, ale gwarantując odpowiednie warunki pracy całej obsłudze budynku. Klimatyzacja jest gwarancją świeżego i czystego powietrza, zapewnia optymalny poziom wilgoci, dzięki czemu chroni meble oraz wyposażenie pozwalając zachować je w doskonałej kondycji przez długie lata. Z drugiej strony obiekty typu hotel powinny spełniać pewne standardy estetyczne,. Warto więc zainwestować w klimatyzację, która nie będzie rzucać się w oczy. Co więcej urządzenia powinny być ciche, tak aby nawet w nocy nie przeszkadzać gościom. Firma Daikin oferuje w tym zakresie kilka rozwiązań, które pozwolą spełnić nawet najbardziej rygorystyczne standardy techniczne.. Pokoje dla gości, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii będą bardziej komfortowe i pozwolą lepiej wypocząć. Zdecydowanie wpłynie to na pozytywny wizerunek naszego hotelu lub pensjonatu.

Rodzaje systemów klimatyzacyjnych dla hotelu i pensjonatu

Rynek klimatyzatorów posiada ogromną gamę produktów, które spełnia rozmaite potrzeby klientów. Nowoczesne instalacje klimatyzacyjne firmy Daikin są ekologiczne i spełniają najwyższe standardy, pozwalając na dostosowanie temperatury panującej w pomieszczeniu do dowolnych warunków. Spośród szerokiej gamy produktów w hotelach wysokiej klasy stosowane są urządzenia zabudowane, co oznacza, że gość widzi tylko kratki nawiewne a nie całe urządzenia. Z powodzeniem można zastosować także urządzenia naścienne, które są estetyczne i wpasują się w zasadzie w każdą przestrzeń.

Klimatyzacja typu Split i Multi Split

W obiektach typu pensjonaty  najbardziej popularną ofertą klimatyzatorów na rynku są systemy typu Split. Doskonale sprawdzają się w powierzchni typu pokój hotelowy. Natomiast rozwiązania typu Multi Split, gdzie do jednego agregatu można podłączyć do kilku jednostek wewnętrznych znajdzie swoje zastosowanie w obiektach na przykład B&B, niewielkich hotelach czy większych pensjonatach. 

Klimatyzacja VRV

Klimatyzację VRV stosuję się w większych i bardzo dużych obiektach, do których również zaliczają się hotele. Najlepiej sprawdza się w obiektach, które wymagają schłodzenia większej powierzchni, np. lobby, sale konferencyjne, restauracje itp. Technologia ta daje możliwość połączenia ze sobą kilkunastu urządzeń rozmieszczonych w obiekcie. System VRV jest na tyle zaawansowany, że potrafi odróżnić zmienny przepływ czynnika chłodniczego, który różni się od siebie w różnych miejscach instalacji chłodniczej w tym samym czasie. W przypadku tego rozwiązania jako jednostkę wewnętrzną wykorzystuje się dyskretne klimatyzatory kanałowe, ścienne lub kasetonowe. Instalacja ta idealnie wpasuje się w styl pokoju, w którym będzie zamontowana.

System klimatyzacji pokoji hotelowych lub pensjonatu zapewnia niezawodne chłodzenie podczas upalnych dni oraz ogrzewanie, gdy temperatura na zewnątrz spada. Klimatyzacja do hotelu zagwarantuje nam czyste i świeże powietrze, a co za tym idzie najwyższy komfort przebywania w pomieszczeniu. Warto pamiętać, że właściwe chłodzenie może być wymagane dla spełnienia podstawowych standardów BHP.

 

bg-image

Zapisz się na newsletter

Może zainteresuje Cię...

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?