Skip to main content

Klimatyzacja

System VRV - klimatyzacja, chłodzenie i ogrzewanie w jednym

Stylish FTXA-A
- rozwiązanie idealne dla podążających za najnowszymi trendami
 
 
Daikin Emura FTXJ-M
- piękna i funkcjonalna
 
 
Ururu Sarara FTXZ
- dla fanów technologicznych nowinek

Nowoczesne budynki wymagają dopasowanego systemu klimatyzacji. To dzięki niemu można będzie zachować optymalną temperaturę we wnętrzu, bez względu na wskazania termometru poza budynkiem. Oprócz skuteczności systemu ważne jest również jego dopasowanie do wymogów środowiskowych. Aby ograniczyć emisję gazów cieplarnianych, coraz częściej wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania redukujące negatywny wpływ na otoczenie. Przykładem jest tu system VRV. Dowiedz się więcej o tym rozwiązaniu.

Komfort, niezawodność i bezpieczeństwo w jednym

Wielopiętrowe budynki wymagają dopasowanego systemu klimatyzacji. Nowoczesne urządzenia VRV IV+ oraz VRV V doskonale sprawdzą się do obsługi dużych i mniejszych przestrzeni. Dzięki zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom można między innymi prowadzić indywidualne rozliczenia na poszczególnych piętrach. Skoordyniwać systemy z kontraktonami okiennymi w ten sposób zapobiegając zbędnemu poborowi energii. Są to jedynie przykłady różnego rodzaju funkcji, które każdorazowo dobierane sa wg indywidualnych potrzeb inwestora.

Klimatyzatory dedykowane systemom VRV można wybrać z szerokiej gamy modeli dostępnej w Daikin. W ofercie znajdują się zarówno jednostki naścienne, podstropowe jak i kanałowe. Posiadmy kasety samoczyszczące, które dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu znacznie obniżają koszty konserwacji oraz obsługi.

System VRV przyjazny dla środowiska

Oprócz efektywności działania obecnie wykorzystywane systemy klimatyzacji muszą spełniać kryteria środowiskowe. Gospodarka proekologiczna staje się coraz bardziej popularna, a wwdrożenie nowoczesnych urządzeń i dopasowanych czynników chłodniczych może przyczynić się do zmniejszenia efektu cieplarnianego. Szacuje się, że systemy klimatyzacji, które nastawione są na ponowne wykorzystanie czynnika zapobiegają produkcji nawet 150 tys. kg CO2!

Klimatyzacja VRV wykorzystuje czynnik chłodniczy R-32 o niższej wartości współczynnika GWP. Wpływa to na obniżenie równoważnika CO2, przez co system minimalizuje emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Do funkcjonowania urządzeń może być wykorzystywany certyfikowany czynnik pochodzący z odzysku, który nadal odznacza się dobrymi parametrami.

Sterowanie klimatyzacją nie jest trudne

Nowoczesne rozwiązanie VRV jest stosunkowo proste w obsłudze. Klient może na bieżąco obserwować zużycie energii, wykorzystując usługę Daikin Cloud Service. Inteligentne zarządzanie budynkiem i jego temperaturą jest bardzo proste – do obsługi systemu wystarczy na przykład zwykły smartfon!

bg-image

Zapisz się na newsletter

Może zainteresuje Cię...

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?