Skip to main content

Punkt bukmacherski Coral

Wielka Brytania

bg-image

Gala Coral to słynna agencja bukmacherska z liczbą około 1800 punktów w Wielkiej Brytanii. Przy liczbie 94 godzin pracy tygodniowo, systemy klimatyzacyjne w tych punktach pracują bez przerwy, aby sprostać zapotrzebowaniom na ogrzewanie i chłodzenie. Z powodu wysokich kosztów eksploatacji, Gala Coral potrzebował alternatywnego rozwiązania, które poprawiłoby efektywność bieżących systemów i zapewniło większą energooszczędność.

Test Wolverhampton

Aby pomóc Gala Coral znaleźć najlepsze rozwiązanie klimatyzacyjne, przeprowadziliśmy test próbny w 2010 roku, aby pokazać moc naszej kasety z nawiewem obwodowym z funkcją automatycznego czyszczenia. Do tego projektu zainstalowaliśmy dwie kasety 12,5 kW, jedną z funkcją automatycznego czyszczenia, a drugą bez tej funkcji. Następnie podłączyliśmy urządzenia do dwóch różnych liczników kWh, aby zmierzyć całkowite zużycie energii.

Wyniki testu trwającego 12 miesięcy pokazały, że kaseta z nawiewem obwodowym z funkcją automatycznego czyszczenia zużyła o 49% mniej energii od standardowego systemu z kasetą z nawiewem obwodowym. Sprawdziliśmy pomiary liczników i odkryliśmy, że w okresie 5-letnim kaseta z nawiewem obwodowym z funkcją automatycznego czyszczenia jest prawie o 50% bardziej wydajna energetycznie niż kaseta bez tej funkcji. W ciągu 5 lat, jedna kaseta z nawiewem obwodowym z funkcją automatycznego czyszczenia pozwoliła zaoszczędzić w sklepie Wolverhampton 1345 funtów (1510 euro) i zmniejszyła emisję CO2 systemu o 2 tony.

„Wyniki testu w sklepie Wolverhampton mówią same za siebie. Dodatkowy koszt filtra z funkcją automatycznego czyszczenia zwrócił się w czasie krótszym niż 6 miesięcy, a wyniki tego testu potwierdziły naszą decyzję o zastosowaniu kaset z nawiewem obwodowym z funkcją automatycznego czyszczenia Daikin wszędzie tam, gdzie to możliwe we wszystkich naszych nowych obiektach oraz w ramach trwającego projektu renowacji mającego na celu usprawnienie naszych obiektów”.

- Mick Hill, Kierownik projektu Gala Coral

Funkcja automatycznego czyszczenia tworzy różnicę

Kasety z nawiewem obwodowym automatycznie czyszczą filtr w regularnych odstępach czasu zapobiegając gromadzeniu się kurzu i zwiększając wydajność urządzenia. Odkurzacz w łatwy sposób usuwa zgromadzony kurz.

Funkcja automatycznego czyszczenia jest dostępna dla kaset o wysokim współczynniku COP i kompaktowych z nawiewem obwodowym we wszystkich systemach Sky Air, VRV i conveni-pack.

Kasety z nawiewem obwodowym

Dowiedz się więcej

Nasze inne historie sukcesu

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?