Skip to main content

Aktualności

Daikin Europe przekazał darowiznę w ramach pomocy humanitarnej w związku z kryzysem uchodźczym na Ukrainie

Informacja prasowa, Marzec 2022

Daikin Europe przekazał 1 mln euro na rzecz Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR), aby zapewnić pomoc humanitarnąna Ukrainie.

Marzec 2022

Daikin wspiera pomoc humanitarną na Ukrainie

Daikin, jako globalna grupa działająca w ponad 160 krajach i zatrudniająca prawie 90000 pracowników, wierzy w znaczenie ochrony bezpieczeństwa i zdrowia swoich pracowników oraz ich rodzin na całym świecie. W imieniu grupy Daikin, firma Daikin Europe podjęła ostatnio decyzję o przekazaniu 1 miliona euro na rzecz fundacji UNHCR, która zapewnia ochronę i pomoc ludności Ukrainy.

Daikin przekaże również produkty niezbędne do zakwaterowania uchodźców oraz do placówek edukacyjnych. Ponadto, pracownicy Daikin Europe będą zbierać fundusze i środki, aby wspierać swoich ukraińskich kolegówi ich rodziny. Lokalne oddziały firmy Daikin przekazały również darowizny na rzecz organizacji pomocowych. Daikin Central Europe przekazał 35 000 Euro na cele charytatywne dla organizacji humanitarnych w swoich krajach.

Masatsugu Minaka, Dyrektor Naczelny Daikin Industries i Prezes Zarządu Daikin Europe powiedział: Daikin Europe zatrudnia ponad 1000 pracowników z Ukrainy, którzy pracują w naszych dwóch fabrykach w Czechach i wielu innych w całej naszej grupie. Jesteśmy wstrząśnięci trudną sytuacją w ich ojczyźnie i mamy nadzieję, że pokojowy i bezpieczny świat powróci tak szybko, jak to możliwe. Daikin w dalszym ciągu będzie uważnie monitorował sytuację i zapewniał bezpieczeństwo  swoim pracownikom, a także współpracował z organizacjami humanitarnymi.

Daikin Europe zawiesił działalność w Rosji ze względu na obecną sytuację ekonomiczną i logistyczną.

 

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?