Skip to main content

Daikin wprowadza VRV na czynnik R-32

07/02/2020

DAIKIN wprowadza na rynek system VRV na czynnik R-32

W dniach 5-7 lutego w Kopenhadze ponad 500 gości z całej Europy wzięło udział w pierwszej prezentacji systemów VRV na czynnik R-32. Podczas konferencji firma Daikin przedstawiła w skrócie najważniejsze postępy poczynione dla obniżenia oddziaływania systemów freonowych na środowisko, które wspierają dążenie firmy do osiągnięcia swego celu neutralności CO2 do roku 2050. Podczas konferencji zaprezentowano całą gamę nowych produktów oraz inicjatyw, w tym system mini VRV 5 o wysokiej efektywności, niskim wskaźniku GWP oraz pionierski schemat L∞P by Daikin, w którym następuje ponowne wykorzystanie czynników chłodniczych w nowych systemach VRV.

W szeregu prelekcji informacyjnych, warsztatów i wystaw pod hasłem "Wspólne tworzenie zrównoważonej przyszłości", przedstawiono bogatą gamę produktów i usług, które przyczyniają się do redukcji emisji CO2 i pomagają unikać wyczerpywania zasobów naturalnych.

Nowe produkty, takie jak nowy system VRV 5 o wskaźniku GWP niższym o ponad 71% względem serii na czynnik R410A. Innowacyjne rozwiązanie L∞P by Daikin - odzyskiwania dotychczasowego czynnika chłodniczego i jego ponownego wykorzystania, sprawia to że czynnik pozostaje w tzw. obiegu zamkniętym, bez ryzyka i konieczności utylizacji. Wśród prezentowanych innowacji znalazło się również stosowanie inteligentnych sterowników, takich usługa jak Daikin Cloud.

Podczas konferencji przedstawiono również obszerny przegląd narzędzi do serwisu na obiektach, oprogramowania wspierającego projektowanie oraz uproszczeń stosowanych w logistyce oferowanych poprzez dedykowany portal klienta, co zapewnia "wsparcie 360°", jakie firma Daikin oferuje swym partnerom biznesowym.

Nie bez przyczyny na miejsce spotkania wybrano Kopenhagę która w 2014 roku otrzymała tytuł „Europe’s Green Capital" (Zielona stolica Europy). W ramach spotkania zadbano również o inne pro-ekologiczne aspekty. Koncepcja "Green Experience" objęła między innymi współprace podczas konferencji bez użycia papieru, korzystanie z lokalnego transportu publicznego oraz wykorzystanie  

lokalnie dostarczanej żywności. Cała emisja CO2 spowodowana przybyciem i wyjazdem uczestników została skompensowana przez firmę Daikin, czyniąc to wydarzenie całkowicie neutralnym pod względem emisji CO2 . Datki na cele tych rekompensat są przekazywane na projekt w Radżastanie, w Indiach, w celu wspierania farmerów wysyłających swe odpady rolnicze do instalacji biomasy wytwarzającej energię, redukując emisję CO2 i przyczyniając się do stworzenia większej liczby miejsc pracy.

Konferencja zakończyła się szerokim programem kulturalnym

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.daikin.eu/building-a-circular-economy  lub  www.daikin.eu/VRV5

 

Informacje o Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N.V. jest głównym europejskim producentem klimatyzatorów, pomp ciepła i układów chłodniczych, zatrudniającym około 5500 pracowników w całej Europie i w 10 głównych obiektach produkcyjnych rozmieszczonych w Belgii, Republice Czeskiej, Niemczech, Włoszech, Turcji oraz w Wielkiej Brytanii.

Firma znana jest globalnie z pionierskiego podejścia do problematyki opracowywania produktów oraz z niezrównanej jakości i wszechstronności jej zintegrowanych rozwiązań. Dzięki ponad 90-letniemu doświadczeniu w projektowaniu i produkcji w zakresie technologii ogrzewania i chłodzenia, firma Daikin jest liderem rynku w dziedzinie technologii pomp ciepła.
Daikin VRV i Daikin Altherma są najczęściej sprzedawanymi systemami pomp ciepła w Europie, uzyskując do dnia dzisiejszego liczbę 500 000 dostarczonych systemów.

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

DODATKOWE INFORMACJE

Agnieszka Pióro       pioro.a@daikin.pl
Anju Sarpal             Daikin-News@sheremarketing.co.uk

Informacja prasowa

Inne artykuy

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?