Skip to main content

Indoor Air Quality

Institut Pasteur de Lille zbadał efektywność oczyszczaczy powietrza Daikin w walce z wirusami odpowiedzialnymi za infekcje dróg oddechowych

Press Information, July 2021

Renomowane francuskie laboratorium Institut Pasteur de Lille na podstawie badań zatwierdziło, że gama oczyszczaczy powietrza Daikin eliminuje ponad 99,98% koronawirusa HCoV-229E w 2,5 minuty*.

  • Według badań laboratoryjnych w Institut Pasteur de Lille oczyszczacze powietrza Daikin eliminują ponad 99,98% koronawirusa HCoV-229E w 2,5 minuty. Należy on do tej samej rodziny, co wirus SARS-CoV-2 odpowiedzialny za pandemię COVID-19.
  • Badania wykazały również, że urządzenia te eliminują 99,93% wirusa H1N1 w 2,5 minuty. Wirus H1N1 odpowiedzialny jest za powszechną grypę.
  • Oznacza to, że oczyszczacze powietrza Daikin są pomocne w walce z infekcjami dróg oddechowych. Kompaktowy oczyszczacz typu „plug-and-play” może w znaczny sposób ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów odpowiedzialnych za infekcje dróg oddechowych.
  • Wyniki tych badań stanowią kamień milowy na drodze Daikin do stania się jednym z głównych producentów na rynku oczyszczaczy powietrza w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

 

Zbadana efektywność w walce z koronawirusem

 

 

Bruksela, 20 lipca 2021 r. Misją firmy Daikin, jako specjalisty w kontroli jakości powietrza, jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań. Oczyszczacze powietrza Daikin dostępne są na rynku od 45 lat. Zarówno same oczyszczacze, jak i opatentowana technologia oczyszczania powietrza stosowana w innych urządzeniach Daikin, już dawno udowodniły swoją skuteczność w walce z zanieczyszczeniami, sezonowymi pyłkami i wirusami.

Aby potwierdzić skuteczność swojej technologii, Daikin Europe N.V. powierzył francuskiemu laboratorium Institut Pasteur de Lille przeprowadzenie testów gamy oczyszczaczy powietrza. Badania laboratoryjne potwierdziły, że urządzenia Daikin eliminują ponad 99,98% koronawirusa HCoV-229E w 2,5 minuty. To ważne osiągnięcie.

Institut Pasteur de Lille przeprowadził badanie używając koronawirusa HCoV-229E, blisko spokrewnionego z SARS-CoV-2. Z przyczyn bezpieczeństwa wirus SARS-CoV-2 nie mógł zostać użyty do badania. Fakt, że wirusy te są ze sobą blisko spokrewnione (należą do tej samej rodziny wirusów) wskazuje na to, że oczyszczacze powietrza Daikin są skutecznym narzędziem w redukcji rozprzestrzeniania się wirusa i w walce z pandemią COVID-19.

Skuteczność oczyszczaczy powietrza firmy Daikin jest zasługą połączenia wysokosprawnego elektrostatycznego filtra HEPA, który zatrzymuje wirusy, oraz intensywnego działania opatentowanej przez firmę Daikin technologii Flash Streamer, która eliminuje zatrzymane wirusy.

Instytut przetestował oczyszczacze Daikin również pod kątem efektywności przeciw H1N1, wirusowi odpowiedzialnemu za grypę sezonową. W tych samych warunkach laboratorium Institut Pasteur de Lille na podstawie badań udowodniło, że oczyszczacze Daikin eliminują ponad 99,93% wirusa H1N1 w 2,5 minuty. Dowodzi to, że urządzenia marki Daikin są również bardzo skuteczne w zwalczaniu grypy.

 

 

Oczyszczanie powietrza i wentylacja są kluczowe dla zdowego środowiska w pomieszczeniach.

Oczyszczacze powietrza Daikin działają na zasadzie cyrkulacji powietrza z pomieszczenia w urządzeniu, gdzie przepływa ono przez serię filtrów i technologii oczyszczania. Zazwyczaj jednostki te są stosowane w pomieszczeniach mieszkalnych, małych biurach, sklepach, salach lekcyjnych, poczekalniach punktów medycznych i gabinetach lekarskich. Przepływ powietrza przez oczyszczacz powietrza Daikin wynosi około 330 m³/h, co oznacza, że całość powietrza w przeciętnym pomieszczeniu w ciągu godziny przepływa wielokrotnie przez urządzenie.

Olivier Luminati, koordynator projektów ds. oczyszczaczy powietrza i wentylacji, blisko współpracował podczas procesu badania z Institut Pasteur de Lille. Jak sam stwierdził: „Wyniki testów są świetną wiadomością dla całego społeczeństwa. Jesteśmy w stanie przygotować warunki pozwalające na bezpieczniejszy powrót do pracy w biurze i do normalnego życia. Zobowiązanie Daikin w zakresie bezpiecznego środowiska w pomieszczeniach przyniosło efekty w postaci szerokiego portfolio produktów do filtracji i oczyszczania powietrza. Technologie te stosujemy w naszych rozwiązaniach klimatyzacyjnych, grzewczych i wentylacyjnych, zarówno w małych, jak i dużych budynkach. Jesteśmy w stanie dopasować odpowiednie rozwiązanie dla każdego, kto pragnie czystego i świeżego powietrza w pomieszczeniach”.

Jakość powietrza w pomieszczeniach ma wielki wpływ na pracę i samopoczucie ludzi. Jest wiele czynników, które mają wpływ na jakoś powietrza – cząstki PM2.5, alergeny, wilgotność powietrza itp. Firma Daikin dostrzegła to wyzwanie dawno temu i już w 1975 roku wprowadziła na japoński rynek swój pierwszy oczyszczacz powietrza. Anthony Dimou, dyrektor ds. sprzedaży oczyszczaczy powietrza Daikin w regionie EMEA, dodaje: „Uzyskane wyniki badań Institut Pasteur de Lille są przełomowe – zarówno dla nas, jak i dla całego społeczeństwa. Jestem przekonany, że Daikin może stać się punktem odniesienia dla konkurencji z regionu EMEA w zakresie kontroli jakości powietrza w pomieszczeniach”.

 

 

* Szczegółowe wyniki badań dla oczyszczaczy Daikin:

 

 
  • Poddany badaniu w Institut Pasteur De Lille oczyszczacz powietrza Daikin MCK55WVM (nazwa handlowa MCK55W) usuwa 99,996% koronawirusa HCoV-229E w 2,5 minuty w trybie pracy „turbo” w warunkach laboratoryjnych (szczelna komora o pojemności 0,43 m3, bez wymiany powietrza). Koronawirus HCoV-229E różni się od wirusa odpowiedzialnego za pandemię COVID-19, SARS-CoV-2, ale należy do tej samej rodziny koronawirusów.
  • Poddany badaniu w Institut Pasteur De Lille oczyszczacz powietrza Daikin MC55WVM (nazwy handlowe MC55W/VB) usuwa 99,98% koronawirusa HCoV-229E w 2,5 minuty w trybie pracy „turbo” w warunkach laboratoryjnych (szczelna komora o pojemności 1,4 m3, bez wymiany powietrza). Koronawirus HCoV-229E różni się od wirusa odpowiedzialnego za pandemię COVID-19, SARS-CoV-2, ale należy do tej samej rodziny koronawirusów.
  •     Poddany badaniu w Institut Pasteur De Lille oczyszczacz powietrza Daikin MC55WVM (nazwy handlowe    MC55W/VB) usuwa 99,93% wirusa grypy A podtyp H1N1 w 2,5 minuty w trybie pracy „turbo” w warunkach     laboratoryjnych (szczelna komora o pojemności 0,47 m3, bez wymiany powietrza).
  • Poddany badaniu w Institut Pasteur De Lille oczyszczacz powietrza Daikin MC55WVM (nazwy handlowe MC55W/VB) usuwa 99,93% wirusa grypy A podtyp H1N1 w 2,5 minuty w trybie pracy „turbo” w warunkach laboratoryjnych (szczelna komora o pojemności 0,47 m3, bez wymiany powietrza).

 

Anthony Dimou, dyrektor ds. sprzedaży oczyszczaczy powietrza Daikin w regionie EMEA, Copyrights Daikin Europe N.V.

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronach:

Daikin Indoor air Quality Innovations  

Daikin air purification product range

Daikin Flash Streamer Technology

Institut Pasteur de Lille

 


Copyrights Pictures:
Daikin Europe N.V.

 

 

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?