Skip to main content

Rekordowa sprzedaż systemu Sky Air serii A w Europie

28/09/2018

 

W rok po uruchomieniu pionierskiej serii Sky Air A, Daikin Europe świętuje wybitne sukcesy sprzedażowe, odnotowując 15% wzrost sprzedaży. Całkowicie nowa seria Sky Air A jest częścią kompleksowej oferty firmy Daikin obejmującej rozwiązania HVAC o niskim zużyciu węgla.

 

Daikin jako pierwszy producent na świecie wprowadził R-32 wykorzystując wielokrotnie nagradzaną technologię Bluevolution w klimatyzatorach mieszkalnych i komercyjnych. Firma jest liderem rynku dzięki swojej ofercie Sky-Air R-32, która jest najbardziej wszechstronna, obejmująca wszystkie opcje modeli wewnętrznych.

Sukces nowego Sky Air A-Series wynika nie tylko z czynnika chłodniczego R-32, który oferuje niższy GWP i wymaga niższego ładunku w porównaniu do R-410A, ale także z projektu systemu, który jest najbardziej przyjazny dla instalatorów.

 

Jedną z fundamentalnych różnic, która stawia nową serię Sky Air z serii A w czołówce, jest to, że została ona całkowicie przeprojektowana, aby oferować zupełnie nowe rozwiązanie, a nie tylko wymianę zastępczego czynnika chłodniczego. Rezultatem jest system, który oferuje nowy poziom efektywności energetycznej i komfortu dla użytkowników, a także elastyczność i łatwą instalację.

Wyposażone w lżejsze i bardziej kompaktowe urządzenia, aby ułatwić instalację na miejscu, seria Sky Air A-Series wykorzystuje istniejącą instalację rurową i okablowanie w celu szybszej instalacji bez zakłóceń czy konieczności cięcia otwartych ścian, co czyni go idealnym zamiennikiem dla starszych systemów.

Kluczem do sukcesu jest również unikalna technologia Variant Refrigerant Temperature (VRT), która intuicyjnie dostosowuje temperaturę czynnika chłodniczego w zależności od warunków pogodowych i wymagań budynku.

Całkowicie nowa seria Sky Air A może być sterowana zdalnie dzięki nowemu kontrolerowi online Daikin i łączy się oczywiście z unikalną, okrągłą kasetą Daikin z filtrem automatycznego czyszczenia.

 

Wyniki sprzedaży Daikin podkreślają przejście na niższe rozwiązania GWP, przy czym średnio 60% sprzedaży stanowiły systemy R-32 w Europie (z wyjątkiem Francji i Hiszpanii, gdzie zmiany regulacyjne są oczekiwane do końca tego roku, umożliwiając szersze przejście do R -32), wzrastając do 75% w niektórych krajach, np Belgia, Włochy, Niemcy, Portugalia i Szwecja.

Dla firmy Holder, jednej z największych polskich firm instalatorskich o obrotach rzędu 21 milionów złotych, seria Sky Air A okazała się sukcesem, co zaowocowało nagrodą za sprzedaż największej serii Sky Air A w tym roku.

"Współpraca z Daikin odegrała znaczącą rolę w sukcesie naszej firmy. Najważniejszy jest status Daikin w branży, bogata paleta produktów i innowacyjność "- mówi Michał Kowalczyk, właściciel firmy Holder.

 

Wywiad z firmą Holder można przeczytać poniżej.

 

Related articles

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?