Skip to main content

Asortyment agregatów chłodniczych i pomp ciepła Bluevolution​

Rezultat niezrównanego doświadczenia Daikin w opracowywaniu technologii R-32

bg-image

Daikin, pierwsza w świecie firma wprowadzająca nową generację chłodzonych powietrzem agregatów chłodniczych scroll z przyjaznym dla środowiska czynnikiem chłodniczym R-32.

Daikin utrzymuje swoją pozycję lidera w technologii agregatów chłodniczych, stawiając na innowacje. Wraz z nową generacją agregatów chłodniczych i pomp ciepła na czynnik chłodniczy R-32, Daikin rozszerzył gamę Bluevolution o większe wydajności, co pozwala stosować czynniki chłodnicze R-32 również w zastosowaniach komercyjnych.

bg-image

Dlaczego firma Daikin wprowadziła na rynek modele z czynnikiem chłodniczym R-32?

Potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) czynnika R-32 to zaledwie 675. Tylko dwie trzecie w porównaniu z powszechnie stosowanym czynnikiem chłodniczym, takim jak R-410A. Dzięki niższej klasie zapalności (R-32 jest klasyfikowany w klasie A2L według ISO817), można go bezpiecznie używać w wielu zastosowaniach, w tym również w systemach wody lodowej. Ponieważ R-32 jest czynnikiem jednoskładnikowym, jego recykling i ponowne wykorzystanie są dużo prostsze, co jest bardzo korzystne dla środowiska.

Dlaczego warto wybrać czynnik chłodniczy R-32?

W rzeczywistości czynnik chłodniczy R-32 jest uważany za najbardziej zrównoważony czynnik chłodniczy pod względem oddziaływania na środowisko, efektywności energetycznej, bezpieczeństwa i opłacalności urządzeń klimatyzacyjnych i pomp ciepła.

Zacznijmy od analizy, w jaki sposób R-32 reaguje na główne aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze czynnika chłodniczego: przystępność cenową, przyjazność dla środowiska i bezpieczeństwo.

 • Zrównoważony rozwój

  R-32 charakteryzuje zerowy potencjał niszczenia warstwy ozonowej, a jego współczynnik GWP (potencjał globalnego ocieplenia) wynosi 675, czyli jest o dwie trzecie niższy niż R-410A. W porównaniu do R-410A można zmniejszyć jego ilość aż o 30%. Wszystko to może skutkować 76% spadkiem emisji CO2 w porównaniu do technologii tradycyjnej.

  Recykling R-32 jest prosty. Można go odzyskać podczas wykonywania czynności konserwacyjnych, a następnie wykorzystać ponownie.

 • Efektywność energetyczna i kosztowa

  Ponieważ R-32 skutecznie przenosi ciepło, może znacznie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej w porównaniu z urządzeniami na czynnik chłodniczy R-410A.

  R-32 jest łatwy i niedrogi w instalacji i utrzymaniu, można go stosować w kompaktowych i ekonomicznych projektach, minimalizuje całkowite koszty inwestycji, redukując koszty operacyjne i konserwacyjne systemów.

 • Bezpieczeństwo

  R-32 jest czynnikiem nietoksycznym, sklasyfikowanym jako czynnik chłodniczy klasy A2L (niska palność) zgodnie z międzynarodową normą ISO817:2014

  ISO 817:2014 dzieli palność czynników chłodniczych na 4 kategorie:
  klasa 1 (brak rozprzestrzeniania się płomienia), klasa A2L (niska palność), klasa 2 (łatwopalne) i klasa 3 (wyższa palność).

Wgląd w politykę dotyczącą czynników chłodniczych Daikin i odpowiedź na nowe potrzeby

Czynniki chłodnicze są teraz potrzebne bardziej niż kiedykolwiek, gdyż rosną potrzeby naszego świata w zakresie chłodzenia i ogrzewania. Chociaż rozwiązania dotyczące czynników chłodniczych z przeszłości mogły mieć wpływ na dzisiejsze środowisko, ważne jest, aby już teraz znaleźć przyszłościowe rozwiązania na obecnie stojące przed nami wyzwania. To główny cel Daikin. Przyczynianie się do łagodzenia oddziaływania czynników chłodniczych na środowisko dzięki kompleksowemu podejściu w całym cyklu życia czynnika chłodniczego i urządzeń. ​

Wybierając czynnik chłodniczy, głównymi aspektami, które należy wziąć pod uwagę, są zwykle bezpieczeństwo, przystępność cenowa i przyjazność dla środowiska. To kwestia znalezienia równowagi między tymi aspektami i czynnikami. Oczywiście wybory mogą się różnić w zależności od zastosowania, ponieważ jeden doskonały wybór dla każdej aplikacji po prostu nie istnieje. Jednak ostatnie zmiany wprowadzone przez nowe przepisy międzynarodowe doprowadziły do zmian w świecie czynników chłodniczych, który w ostatnich latach zmierza w kierunku czynników chłodniczych o niższym współczynniku GWP. 

Daikin, jako firma posiadająca unikalną wiedzę specjalistyczną z zakresu produkcji i wytwarzania zarówno czynników chłodniczych, jak i urządzeń, zidentyfikowała czynnik chłodniczy R-32 jako najbardziej zrównoważony pod względem oddziaływania na środowisko, efektywności energetycznej i bezpieczeństwa (R-32 jest klasyfikowany jako A2L - niska palność) oraz opłacalności urządzeń klimatyzacyjnych i pomp ciepła. Dlatego Daikin wierzy w R-32.​

EWAT-B

EWYT-B

bg-image

Gama Bluevolution zostanie wkrótce poszerzona wraz z wprowadzeniem nowej serii uzupełniającej tę rodzinę produktów Daikin dla segmentu klimatyzacji komercyjnej.

Gama Bluevolution składa się z nowoczesnych i zaawansowanych technologii na czynnik chłodniczy R-32. Celem tych produktów jest znaczne zmniejszenie wpływu technologii klimatyzacyjnych na środowisko w sektorze komercyjnym. A wszystko to bez wpływu na wydajność jednostek i ich zdolność do oferowania wymaganego poziomu komfortu. Skontaktuj się, aby dowiedzieć się więcej!

Czynniki chłodnicze są teraz potrzebne bardziej niż kiedykolwiek, gdyż rosną potrzeby naszego świata w zakresie chłodzenia i ogrzewania. Chociaż rozwiązania dotyczące czynników chłodniczych z przeszłości mogły mieć wpływ na dzisiejsze środowisko, ważne jest, aby już teraz znaleźć przyszłościowe rozwiązania na obecnie stojące przed nami wyzwania. To główny cel Daikin. Przyczynianie się do łagodzenia oddziaływania czynników chłodniczych na środowisko dzięki kompleksowemu podejściu w całym cyklu życia czynnika chłodniczego i urządzeń.

Daikin, jako firma posiadająca unikalną wiedzę specjalistyczną z zakresu produkcji i wytwarzania zarówno czynników chłodniczych, jak i urządzeń, zidentyfikowała czynnik chłodniczy R-32 jako najbardziej zrównoważony pod względem oddziaływania na środowisko, efektywności energetycznej i bezpieczeństwa (R-32 jest klasyfikowany jako A2L – niska palność) oraz opłacalności urządzeń klimatyzacyjnych i pomp ciepła. Właśnie dlatego Daikin wierzy w R-32 i stale rozwija najnowocześniejsze technologie oparte na tym czynniku chłodniczym.

Pozostań z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat zbliżającej się premiery!

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?