VRVIV-heatrecovery-930x870.png

VRV IV + Odzysk ciepła

Wiodące rozwiązanie pod względem komfortu i efektywności energetycznej.

installer_energy_efficiency.jpg

Efektywność energetyczna

 • Układ odzysku ciepła przekazuje ciepło z miejsc, gdzie wymagane jest chłodzenie, do miejsc, gdzie wymaga się ciepłej wody lub ogrzewania.
 • Technologia zmiennej temperatury czynnika chłodniczego automatycznie dostosowuje temperaturę czynnika chłodniczego do obciążenia dla zapewnienia optymalnego komfortu oraz zwiększa sprawność sezonową aż o 28% w porównaniu z innymi rozwiązaniami.
 • Unikalna konstrukcja wymiennika ciepła, zaprojektowana dla najwyższej sprawności sezonowej
 • Oryginalna technologia 3-rurowa podwyższa efektywność energetyczną podczas pracy w trybie odzysku ciepła

Korzystaj z praktycznie darmowego ogrzewania

Nasz innowacyjny system odzysku ciepła wykorzystuje ponownie ciepło z biur i serwerowni do efektywnego energetycznie wytwarzania ciepłej wody użytkowej oraz do ogrzewania innych przestrzeni w budynku. Wymiennik ciepła został zoptymalizowany do pracy w trybie mieszanym i poprawia skuteczność odzysku ciepła, zmniejszając straty przez promieniowanie.

praktycznie darmowa energia w Twoim komercyjnym budynku
hotel_heating_cooling.jpg

Jednoczesne ogrzewanie i chłodzenie

Odzysk ciepła umożliwia jednoczesne ogrzewanie i chłodzenie. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku hoteli, dzięki czemu goście mogą sami sterować swoim komfortem.  Jest to również korzystne w budynkach, gdzie biura są zwrócone na północ i południe.

Gospodarka o obiegu zamkniętym

Zamykanie pętli: ku gospodarce o obiegu zamkniętym

Jednostki VRV IV+ odzysk ciepła oraz VRV IV serii S są obecnie dostępne z Przydziałem certyfikowanego czynnika chłodniczego z odzysku. Jednostki te ponownie wykorzystują istniejący czynnik chłodniczy, co umożliwia uniknięcie produkowania corocznie ponad 150 000 kg świeżego gazu.

Chłodzenie pomieszczeń technicznych 

Aby zapewnić płynne działanie ważnego sprzętu IT, układ odzysku ciepła VRV IV posiada zakres roboczy obniżony do temperatury -20°C. Odzyskuj ciepło wytworzone w Twoim centrum danych, aby wytwarzać ciepłą wodę użytkową i komfortowo ogrzewać inne pomieszczenia.

Chłodzenie pomieszczeń technicznych w centrach danych
Technologia 3-rurowa specjalności Daikin

Technologia 3-rurowa naszej specjalności

Nasza unikalna technologia 3-rurowa Daikin wymaga mniej energii do odzysku ciepła, a to decyduje o znacznie wyższej efektywności w trybie odzysku ciepła. Wydzielone rurociągi gazu, płynu i spustów umożliwiają odzysk ciepła przez system przy niższych temperaturach skraplania niż inne rozwiązania.

Największy zakres skrzynek BS

Oferujemy szeroką gamę skrzynek BS w wersji multi dla zapewnienia maksymalnej elastyczności instalacji oraz skrócenia czasu instalacji.

Jeden port

single-port_PNG.png
 • Unikalne rozwiązanie na rynku
 • Niewielkie rozmiary i ciężar
 • Nie ma potrzeby instalacji orurowania spustów kondensatu
 • Idealne do serwerowni

Multi-port

multi-port_PNG.png
 • O 55% mniejsze i o 41% lżejsze niż inne jednostki typu multi-port
 • Szybsza instalacja dzięki mniejszej liczbie miejsc do lutowania i mniejszej liczbie kabli
 • Wszystkie jednostki można podłączyć do jednej skrzynki BS
 • Nadają się idealnie do instalacji etapowych
Porta Fira

Historia sukcesu Porta Fira

Dowiedz się, w jaki sposób dostarczyliśmy niestandardowe rozwiązanie do tego drapacza chmur, które łączy w sobie pompy ciepła powietrze-powietrze oraz agregaty chłodnicze powietrze-woda.

Dowiedz się więcej