Skip to main content

VRV IV + Odzysk ciepła

Wiodące rozwiązanie pod względem komfortu i efektywności energetycznej.

bg-image

Efektywność energetyczna

 • Układ odzysku ciepła przekazuje ciepło z miejsc, gdzie wymagane jest chłodzenie, do miejsc, gdzie wymaga się ciepłej wody lub ogrzewania.
 • Technologia zmiennej temperatury czynnika chłodniczego automatycznie dostosowuje temperaturę czynnika chłodniczego do obciążenia dla zapewnienia optymalnego komfortu oraz zwiększa sprawność sezonową aż o 28% w porównaniu z innymi rozwiązaniami.
 • Unikalna konstrukcja wymiennika ciepła, zaprojektowana dla najwyższej sprawności sezonowej
 • Oryginalna technologia 3-rurowa podwyższa efektywność energetyczną podczas pracy w trybie odzysku ciepła
bg-image

Korzystaj z praktycznie darmowego ogrzewania

Nasz innowacyjny system odzysku ciepła wykorzystuje ponownie ciepło z biur i serwerowni do efektywnego energetycznie wytwarzania ciepłej wody użytkowej oraz do ogrzewania innych przestrzeni w budynku. Wymiennik ciepła został zoptymalizowany do pracy w trybie mieszanym i poprawia skuteczność odzysku ciepła, zmniejszając straty przez promieniowanie.

bg-image

Jednoczesne ogrzewanie i chłodzenie

Odzysk ciepła umożliwia jednoczesne ogrzewanie i chłodzenie. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku hoteli, dzięki czemu goście mogą sami sterować swoim komfortem.  Jest to również korzystne w budynkach, gdzie biura są zwrócone na północ i południe.

Gospodarka o obiegu zamkniętym

Zamykanie pętli: ku gospodarce o obiegu zamkniętym

Ponowne wykorzystanie istniejących czynników chłodniczych i uniknięcie produkowania corocznie ponad 150 000 kg świeżego gazu.

Jednostki VRV IV+ odzysk ciepła oraz VRV IV serii S są obecnie dostępne z przydziałem certyfikowanego czynnika chłodniczego z odzysku. Dokonaj wyboru pozytywnego dla środowiska naturalnego, wybierając produkt VRV w programie L∞P by Daikin!

bg-image

Chłodzenie pomieszczeń technicznych 

Aby zapewnić płynne działanie ważnego sprzętu IT, układ odzysku ciepła VRV IV posiada zakres roboczy obniżony do temperatury -20°C. Odzyskuj ciepło wytworzone w Twoim centrum danych, aby wytwarzać ciepłą wodę użytkową i komfortowo ogrzewać inne pomieszczenia.

Technologia 3-rurowa specjalności Daikin

Technologia 3-rurowa naszej specjalności

Nasza unikalna technologia 3-rurowa Daikin wymaga mniej energii do odzysku ciepła, a to decyduje o znacznie wyższej efektywności w trybie odzysku ciepła. Wydzielone rurociągi gazu, płynu i spustów umożliwiają odzysk ciepła przez system przy niższych temperaturach skraplania niż inne rozwiązania.

Największy zakres skrzynek BS

Oferujemy szeroką gamę skrzynek BS w wersji multi dla zapewnienia maksymalnej elastyczności instalacji oraz skrócenia czasu instalacji.

Jeden port

 • Unikalne rozwiązanie na rynku
 • Niewielkie rozmiary i ciężar
 • Nie ma potrzeby instalacji orurowania spustów kondensatu
 • Idealne do serwerowni

Multi-port

 • O 55% mniejsze i o 41% lżejsze niż inne jednostki typu multi-port
 • Szybsza instalacja dzięki mniejszej liczbie miejsc do lutowania i mniejszej liczbie kabli
 • Wszystkie jednostki można podłączyć do jednej skrzynki BS
 • Nadają się idealnie do instalacji etapowych
bg-image

Historia sukcesu Porta Fira

Dowiedz się, w jaki sposób dostarczyliśmy niestandardowe rozwiązanie do tego drapacza chmur, które łączy w sobie pompy ciepła powietrze-powietrze oraz agregaty chłodnicze powietrze-woda.

  Dowiedz się więcej

  Znajdź więcej informacji

  Dystrybutor w okolicy

  Potrzebujesz pomocy?

  Znajdź więcej informacji

  Potrzebujesz pomocy?

  Znajdź więcej informacji

  Potrzebujesz pomocy?

  Potrzebujesz pomocy?