Skip to main content

Alergie na pyłki roślin: jak chronić się skutecznie?

Katar, gwałtowne kichanie, ból gardła... Powrót dobrej pogody to nie tylko dobra wiadomość, ponieważ nadejście wiosny zwiastuje również pojawienie się pyłków roślin, których tak bardzo obawiają się alergicy. Czy Ty również cierpisz na alergię na pyłki? Istnieją sposoby, aby się chronić. Oprócz tradycyjnych rozwiązań, które stosujemy od wielu lat, na rynku pojawiają się obecnie nowe technologie, które przynoszą ulgę w alergiach tego typu. Oto krótki przegląd znanych już środków zaradczych i obiecujących nowych rozwiązań!

Czym dokładnie jest alergia?

Alergia to po prostu nadmierna reakcja organizmu na czynnik zewnętrzny, na który jest on nadwrażliwy. Po zetknięciu się z czynnikiem alergizującym w układzie odpornościowym powstaje stan zapalny i wywołuje to reakcję, której tak bardzo obawiają się osoby z alergią, a która może przejawiać się różnymi objawami fizycznymi.

Osoby z alergią na pyłki roślin cierpią z tego powodu głównie wiosną, kiedy kwitnące rośliny rozmnażają się i rozsiewają w powietrzu swoje pyłki. W czym problem? Pyłki te rozprzestrzeniają się wszędzie i nie zatrzymują się na zewnętrznych ścianach naszych domów. Nawet w domu pyłki są odpowiedzialne za takie nieprzyjemne objawy, jak kichanie, a w przypadku silnej alergii na ostre problemy z układem oddechowym.

Jak chronić się przed alergią na pyłki roślin?

W obliczu wiosennej inwazji pyłków, kilka działań ochronnych może pomóc w osłabieniu objawów alergii. Z tego powodu nie zaleca się intensywnego uprawiania sportu, suszenia prania na zewnątrz, prowadzenia samochodu przy otwartych oknach, a nawet koszenia trawy w ogrodzie. Oprócz przypadków bezpośredniego narażenia na alergeny, na reakcję alergiczną mogą wpływać także pewne ukryte czynniki. Na przykład, zanieczyszczenie powietrza podrażnia drogi oddechowe i ułatwia przedostawanie się pyłków, nie wspominając o tym, że zanieczyszczenie sprawia, że pyłki są bardziej kruche, co powoduje ich rozpad na jeszcze drobniejsze i bardziej lotne cząsteczki. Ze względu na duże zanieczyszczenie środowiska ryzyko narażenia jest większe.

Opieka medyczna i inne rozwiązania

Obecnie istnieją dwa rodzaje leczenia farmakologicznego alergii na pyłki: leki przeciwhistaminowe, w tym krople do oczu i aerozole do nosa, leczenie miejscowe, które "tylko" leczy objawy alergii, oraz odczulanie, leczenie trwające kilka lat, którego celem jest wyleczenie przyczyny alergii w wyniku kontrolowanej i długotrwałej ekspozycji na alergeny.

Jeśli jednak uważasz, że "lepiej zapobiegać niż leczyć", na rynku występują również nowe rozwiązania, które zajmują się podstawową przyczyną problemu: obecnością pyłków w powietrzu. Obecnie na rynku dostępne są oczyszczacze domowe, które usuwają z powietrza wirusy i bakterie, a także odfiltrowują takie cząsteczki, jak kurz i oczywiście pyłki.

Oczyszczacze powietrza Daikin

Nowe oczyszczacze Daikin są wyposażone w elektrostatyczne filtry HEPA, wysokosprawne filtry cząstek stałych, które emitują siły elektrostatyczne w celu wychwycenia maksymalnej ilości cząstek stałych unoszących się w powietrzu. Te oczyszczacze nowej generacji wychwytują prawie 99% cząstek o rozmiarach od 0,1 μm do 2,5 μm, a następnie rozkładają je w procesie utleniania przy użyciu technologii Streamer. Większość pyłków obecnych w domu ulega w ten sposób zniszczeniu, co skutecznie łagodzi objawy alergii, nie wspominając o tym, że można liczyć na silne nawilżanie powietrza, które chroni błony śluzowe przed wysuszeniem. Nie obawiaj się już powrotu tych pięknych wiosennych dni!

Firma Daikin służy pomocą w wyborze systemu oczyszczania powietrza najbardziej odpowiedniego do warunków domowych.

Powiązane pozycje

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?