Skip to main content

Hotel Courtyard Paryż

Paryż, Francja

System odzysku ciepła VRV zapewnia gościom komfort efektywny energetycznie

Elastyczność systemu klimatyzacji VRV firmy Daikin umożliwiła hotelom prestiżowej sieci Marriott odmłodzenie starzejącego się budynku komercyjnego w sercu Paryża. Zlokalizowany naprzeciwko stacji kolejowej Gare de Lyon, nowy hotel Courtyard konwersji Marriott jest pierwszym w tej międzynarodowej grupie i pierwszym w samym mieście. Po odarciu do szkieletu, z pozostawieniem jedynie stropów, proces renowacji ukazał byłą wieżę IGH z lat siedemdziesiątych jako nowoczesny hotel, który wtapia się doskonale w stylowe i różnorodne sąsiedztwo otoczenia.

Kulminacja dwuletniego procesu budowy, nowy hotel, rozprzestrzenia się na 19 piętrach o powierzchni 11 500 metrów kwadratowych, obejmując 249 pokojów. Oddzielny budynek, na parterze i pierwszym piętrze, mieści kuchnię, bar z restauracją oraz centrum konferencyjne, oferując innowacyjne przestrzenie robocze z współdzieleniem dostępu do technologii i pomieszczenie klubowe z udogodnieniami kateringu, plus pomieszczenia seminaryjne na 100 osób.

Układ i wnętrze wieży o wysokości 60 metrów, zaprojektowanej przez Studios Architecture i zbudowanej przez Bouyges Construction, jako głównego wykonawcę, prezentuje wyrafinowany wygląd i odczucie.

Innowacyjna technologia VRV IV firmy Daikin oferuje kompleksowe rozwiązanie sterowania klimatem, które odzwierciedla przyszłościowe wzornictwo hotelu, minimalizując ślad węglowy budynku dzięki wykorzystaniu źródeł energii odnawialnej oraz oferując elastyczność zaspokajania indywidualnych potrzeb i preferencji. Opcje konfiguracyjne o wysokiej elastyczności, w tym skalowalność konstrukcji i łatwość instalacji, spowodowały, że technologia VRV IV firmy Daikin stała się preferowanym wyborem dla projektu konwersji tego olbrzymiego i złożonego budynku.

Instalację przeprowadziła firma Tempeol for Bouyges Energie. Zainstalowano ogółem 28 jednostek zewnętrznych VRV IV z odzyskiem ciepła, co objęło 24 trzy-rurowe systemy obsługi pokojów dla gości oraz dodatkowe cztery dwu-rurowe systemy zapewniające ogrzewanie i klimatyzację w pomieszczeniach ogólnodostępnych na parterze, w tym w salach konferencyjnych, pomieszczeniach współpracy oraz barze-restauracji.

Dla celów zgodności z regulacjami dotyczącymi planowania przestrzennego centrum miasta, jednostki zewnętrzne VRV IV usytuowano w pomieszczeniu maszynowni na szczycie hotelu. Takie rozwiązanie oferuje całkowite ukrycie sprzętu, zapewniając niewidoczność z zewnątrz budynku.

Ustalona wartość zadana temperatury 23°C oferuje oszczędność energii, przy czym możliwa jest jej regulacja w zakresie +/- 3°C, aby umożliwić gościom kontrolowanie poziomu komfortu w swych pokojach.

Konwersja Courtyard oznacza udane współdziałanie pomiędzy ukierunkowaną na przyszłość rewitalizacją obszarów miejskich i przyszłościową technologią odzysku ciepła firmy Daikin.

Uniwersalność konstrukcji systemu VRV IV umożliwia łączenie z bogatą gamą jednostek wewnętrznych. W przypadku hotelu Marriott jednostki wewnętrzne obsługujące sypialnie obejmują zbiór płaskich jednostek naściennych, płaskich ukrytych jednostek kanałowych oraz odsłoniętych jednostek podsufitowych plus średniociśnieniowe jednostki kanałowe. Moduły rozgałęźne, umieszczane w sufitach podwieszanych w korytarzach prowadzących do sypialni zapewniają energooszczędny odzysk ciepła, co umożliwia równoczesne ogrzewanie i chłodzenie, dzięki czemu goście hotelowi mogą kontrolować poziomy komfortu w swoich pokojach.

Układ odzysku ciepła systemu VRV wykorzystuje ponownie ciepło z sypialni do efektywnego energetycznie przygotowania ciepłej wody użytkowej i do ogrzewania innych przestrzeni w budynku. Unikatowa technologia trzy-rurowa systemu odzysku ciepła Daikin podnosi efektywność energetyczną podczas odzysku ciepła. Wydzielone rurociągi umożliwiają odzysk ciepła przez system przy niższych temperaturach skraplania niż inne dostępne rozwiązania. Wymiennik ciepła został zoptymalizowany do pracy w trybie mieszanym i jest tak zaprojektowany, aby zapewniać najwyższą sprawność sezonową.

Jednostki VRV integrują się z centralnych systemem zarządzania budynkiem (BEMS) korzystając z protokołu

BACNet. Dla celów oszczędzania energii, temperatury w pokojach są ustalone na poziomie 23°C, z możliwością zmiany o +/- 3°C w celu dostosowania do preferencji mieszkańca. Jednostki kanałowe kontynuują pracę nawet wtedy, gdy dana sypialnia nie jest zajęta. Wejście do każdego pokoju jest zaopatrzone w układ stykowy, uaktywniany kartą dostępu do pokoju, który wraz z czujnikiem obecności w pokoju pomaga regulować nastawy jednostki.

Zintegrowany sterownik zdalny umożliwia technikom systemowym zarządzanie systemami za pośrednictwem smartfonów lub tabletów. W przypadku nieprawidłowego działania jednostki ogrzewającej/chłodzącej, system BEMS generuje alarm w formie kodu usterki. Panel sterowania VRV w maszynowni zapewnia dostęp do bardziej szczegółowych informacji o naturze i przyczynie zidentyfikowanej usterki, umożliwiając szybkie i skuteczne rozwiązywanie problemów.

Każdy pokój jest zaopatrzony w układ stykowy, uaktywniany kartą dostępu, który wraz z czujnikiem obecności w pokoju pomaga regulować nastawy jednostki.

Jednostki zewnętrzne VRV IV są umieszczone w maszynowni na szczycie hotelu, co stanowi rozwiązanie wizualnie dyskretne.

Cztery 2-rurowe systemy VRV zapewniają sterowanie lokalnym klimatem w obrębie pomieszczeń ogólnodostępnych na pierwszym piętrze, takich jak hotelowy bar-restauracja.

Dowiedz się więcej

Nasze inne historie sukcesu

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?