Skip to main content

Zapewnienie chłodzenia i ogrzewania dla małych budynków mieszkalnych

Pompy ciepła BLUEVOLUTION firmy Daikin są integrowane z zestawami systemów solarnych typu "drain-back" w małych projektach mieszkaniowych dla wykorzystania energii słonecznej do przygotowania ciepłej wody sanitarnej.

Nowy mały agregat chłodniczy ze sterowaniem inwerterowym na czynnik R-32 Small Inverter Chiller udowodnił swoją wartość w projektach mieszkaniowych, pokazując szeroką gamę zastosowań objętych wszechstronną ofertą produktów firmy Daikin, od dużych stadionów po stosunkowo małe domy.

Jeden z ostatnich projektów, w którym zastosowano pompy ciepła BLUEVOLUTION firmy Daikin oraz agregat chłodniczy R-32 Small Inverter Chiller, został zrealizowany w Porto w Portugalii.

Zainstalowane produkty

1x EWYT-CZ

Całkowita wydajność chłodnicza: 16 kW

Całkowita wydajność grzewcza: 16 kW

Informacje o projekcie

Głównym celem tego projektu było dostarczenie rozwiązania, które mogłoby zapewnić chłodzenie lub ogrzewanie, w zależności od potrzeb termicznych w danym sezonie, a także ciepłą wodę sanitarną. Rozwiązanie musiało również zapewnić bezwzględną niezawodność, wysoką efektywność energetyczną i niskie koszty eksploatacji.

Więcej informacji o projekcie, rozwiązaniu i produkcie

Firma Daikin wyszła naprzeciw potrzebom klienta, oferując nowy agregat chłodniczy R-32 Small Inverter Chiller (wersja grzewcza) - rozwiązanie z pompą ciepła, które z łatwością spełnia potrzeby projektu w zakresie wydajności (16 kW) i zapewnia najwyższe na rynku wartości efektywności energetycznej w swoim segmencie produktów.

Agregat R-32 Small Inverter Chiller został zainstalowany w celu zapewnienia ogrzewania lub chłodzenia (w zależności od pory roku) wewnętrznych klimakonwektorów, jak również ciepłej wody sanitarnej. Układ jest również podłączony do systemu solarnego typu drain-back firmy Daikin, który wykorzystuje energię słoneczną do zintegrowania produkcji ciepłej wody sanitarnej i zwiększenia efektywności całego systemu.

Nowy agregat chłodniczy R-32 Small Inverter Chiller był istotną częścią rozwiązania dla tego projektu, ponieważ mógł spełnić wszystkie wymagania projektu dzięki nowoczesnej konstrukcji, która zapewnia wyjątkową efektywność i pełne jednostki inwerterowe zoptymalizowane dla zapewnienia najlepszej wydajności z czynnikiem chłodniczym o niskim GWP.

Dowiedz się więcej tutaj o nowym agregacie chłodniczym R-32 Small Inverter Chiller.

Niezawodność układu jest rezultatem ogromnego doświadczenia Daikin w rozwoju technologii R-32

W 2018 r. firma Daikin była wczesnym innowatorem i zapisała się w historii, wprowadzając pierwsze agregaty chłodnicze na czynnik chłodniczy R-32, po których w tym samym roku pojawiły się agregaty spiralne z funkcją free-cooling oraz w 2020 r. pompa ciepła na czynnik R-32.

Obecnie firma Daikin posiada największą na świecie liczbę instalacji z czynnikiem chłodniczym R-32, co świadczy o doświadczeniu, wiedzy, jakości i niezawodności jej produktów na R-32.

Dowiedz się więcej tutaj o tym, jak to jest być pionierem rozwoju technologii R-32.

Czy interesuje Cię więcej informacji na temat nowego agregatu chłodniczego Daikin R-32 Small Inverter Chiller? Skontaktuj się z nami korzystając z poniższego formularza.

Związane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?