Skip to main content

Zaopatrzenie szpitala w efektywne, niezawodne i kompaktowe rozwiązanie

Oman

Firma Daikin dostarczyła ostatnio agregat chłodniczy dla dużego szpitala w Omanie. Pojemność szpitala została zwiększona wraz z otwarciem nowego skrzydła, co wymagało integracji systemu HVAC z nowym agregatem chłodniczym w celu zaspokojenia większych potrzeb chłodniczych budynku. W przypadku tego projektu kluczowe było znalezienie niezawodnego rozwiązania z zaawansowaną technologią, które mogłoby idealnie spełniać wymagania obiektu.

Zainstalowane produkty

1x EWAD MZ

Wydajność chłodnicza: 610 kW

Informacje o produktach i projekcie

Głównym wymogiem tego projektu była niezawodność nowej jednostki, ponieważ będzie ona pracować w wysokiej temperaturze (między 46 a 52 stopniami Celsjusza) i w korozyjnym środowisku blisko morza.

Niezawodność w takim środowisku ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza w przypadku agregatu chłodniczego obsługującego szpital. Kolejnym bardzo ważnym aspektem była efektywność energetyczna, co skłoniło szpital do wyboru jednostki z ze sprężarką śrubową o sterowaniu inwerterowym, aby móc zapewnić wysoki poziom efektywności energetycznej przez cały czas.

Wreszcie, szpital wymagał jednostki o niewielkiej powierzchni zabudowy, co firma Daikin osiągnęła dzięki jednostce, która mogła zaoferować wymaganą wydajność chłodniczą i efektywność przy mniejszej powierzchni podstawy niż konkurencja.

Więcej informacji o produktach

Agregat chłodniczy z serii MZ był idealnym rozwiązaniem dla potrzeb szpitala. Seria ta została zaprojektowana w celu połączenia sprawdzonej efektywności śrubowej sprężarki o sterowaniu inwerterowym Daikin - zwłaszcza przy częściowych obciążeniach - oraz niezawodności zintegrowania chłodzonego czynnikiem chłodniczym inwertera bezpośrednio ze sprężarką. Funkcja ta umożliwia chłodzenie elektroniki inwertera przez czynnik chłodniczy znajdujący się w obiegu agregatu chłodniczego, chroniąc inwerter przed temperaturą otoczenia, wysokością oraz obecnością zanieczyszczeń, kurzu lub piasku w powietrzu.

Czytaj więcej tutaj, aby dowiedzieć się więcej inwerterze Daikin chłodzonym czynnikiem chłodniczym

Seria MZ jest również specjalnie zaprojektowana do perfekcyjnego działania na Bliskim Wschodzie, ponieważ została zaprojektowana tak, aby wytrzymać działanie wysokich temperatur i czynników korozyjnych, które są powszechne w tym rejonie świata.

Firma Daikin spełniła wymagania dotyczące efektywności projektu dzięki zastosowaniu rozwiązania wykorzystującego technologię inwerterową dla zapewnienia najlepszej wydajności, niezależnie od zapotrzebowania na chłodzenie budynku.

W rzeczywistości technologia inwerterowa oznacza, że zainstalowane agregaty chłodnicze MZ będą w stanie sprostać wymaganiom różnych obciążeń, w każdych okolicznościach. Inwerter w sposób ciągły moduluje prędkość obrotową silnika sprężarki, co zapewnia doskonałą regulację wydajności, a także znakomite wartości sprawności przy obciążeniu częściowym i znaczne oszczędności energii.

Daikin jest od dawna liderem w dziedzinie agregatów chłodniczych ze sprężarkami jednośrubowymi, które od ponad 20 lat są instalowane na całym świecie.

Sprężarka śrubowa Daikin jest dobrze znana ze swojej efektywności i zapewnia wyjątkowo wysoką niezawodność. W przeciwieństwie do standardowej sprężarki śrubowej, w tej sprężarce zastosowano jedną śrubę główną zazębiającą się z bliźniaczymi wirnikami gwiazdowymi w celu uzyskania cyklu sprężania dopasowanego do objętości. Dzięki wyważeniu wirnika głównego zarówno w kierunku promieniowym, jak i osiowym, łożysko sprężarki charakteryzuje się wyjątkowo wysoką niezawodnością. Dlatego, jego trwałość jest dłuższa niż w przypadku innych sprężarek śrubowych. W sprężarce jednośrubowej występują tylko trzy ruchome części co redukuje możliwość awarii i obniża koszty eksploatacji.

Dowiedz się więcej

Nasze inne historie sukcesu

  • Wysoce efektywne rozwiązanie do budynku mieszkalnego

    Ten projekt mieszkaniowy zrealizowano w kontekście renowacji budynku mieszkalnego, którego głównym aspektem była efektywność energetyczna.
  • ACTION

    Jako dla detalisty dyskontowego, głównym czynnikiem decyzyjnym przy wyborze systemów HVAC był koszt dla firmy Action poszukującej takiego dostawcy, który mógłby także zapewnić projektowanie i wsparcie dla systemów HVAC oraz oferować lokalna koordynacje w każdym kraju ekspansji firmy.
  • Przydział czynnika chłodniczego z odzysku firmy Action

    Action wzmacnia partnerstwo z firmą Daikin w zakresie tego nowego przełomowego projektu: odzysk czynnika chłodniczego z jej zmodernizowanych magazynów i wprowadzenie go do ponownego wykorzystania.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?