Skip to main content

Klimatyzacja

Jaki klimatyzator do mieszkania wybrać?

 
 
Daikin Emura FTXJ-M
- piękna i funkcjonalna
 
 
Ururu Sarara FTXZ
- dla fanów technologicznych nowinek
 
 
Stylish
- Łączy wspaniałe wzornictwo oraz technologię

Klimatyzator w mieszkaniu jest znakomitym sposobem na rozwiązanie problemu związanego z nagrzewaniem się pomieszczeń. Do takiego zjawiska dochodzi szczególnie w sezonie letnim, kiedy to panujące na zewnątrz temperatury są bardzo wysokie. To właśnie za jego pomocą można szybko i skutecznie osiągnąć odpowiedni komfort termiczny. Dokonując wyboru właściwego sprzętu, należy dokładnie sprecyzować własne oczekiwania i preferencje. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Parametry pracy urządzenia

Klimatyzacja do domu powinna cechować się określonymi parametrami. Jednym z nich jest głośność pracy. Hałas nie ma kluczowego znaczenia w przypadku budynków jednorodzinnych, jednak jeśli chodzi o mieszkania w blokach, natężenie dźwięku jest niezwykle istotne. Cicha praca agregatu zewnętrznego nie będzie zakłócać spokoju pozostałych lokatorów. Należy jednak pamiętać aby dokładnie sprawdzić w Spółdzielni lub u Zarządcy czy nie ma przeciwskazań do umieszczenia agregatu zewnętrznego na elewacji lub na dachu budynku, gdyż aktualnie poza przepisami o maksymalnej dopuszczalnej głośności maja zastosowanie wewnętrzne uwarunkowania danego właściciela nieruchomości lub np. konserwatora zabytków w przypadku obiektów będących pod jego ochroną.

W celu prawidłowego doboru klimatyzacji kluczowym parametrem jest moc urządzenia oraz równie istotnym jest klasa energetyczna. Jest to bowiem ważne dla ograniczenia kosztów, które związane są z codziennym wykorzystaniem klimatyzatora. Do najbardziej oszczędnych urządzeń można zaliczyć rozwiązania z klasy A++ oraz A+++. Jeśli chodzi o samą regulację temperatury, najkorzystniejszym wyborem będą modele, które umożliwiają użytkownikowi płynną regulację liczby obrotów wentylatora. Tego rodzaju rozwiązanie daje nie tylko możliwość krótszego czasu chłodzenia dla osiągnięcia konkretnej temperatury, ale również wpływa na dłuższą żywotność podzespołów i pozwala zaoszczędzić większą ilość energii elektrycznej. Tego rodzaju rozwiązania zastosowaną maja technologię inwerterową.

Dobrze jest pamiętać, że tak zwana klimatyzacja domowa może również pracować w trybie grzewczym. Takie możliwości oferują wszystkie klimatyzatory Daikin dostępne na rynku. To ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza w okresie przejściowym takim jak wiosna czy jesień. Gdzie spokojnie i w ekonomiczny sposób można dogrzewać się przy niesprzyjającej spacerom pogodzie.

Możliwe jest również zastosowanie systemów klimatyzacyjnych jako jedyne źródło ogrzewania w domu, jednak stosując takie rozwiązanie należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze klimatyzacji przeznaczona ona była do tzw. zimnych klmatów. Czyli kierując się danymi, aby pracowała w niskich temperaturach zewnętrznych.

Wybór odpowiedniego systemu

W zależności od rodzaju oraz powierzchni pomieszczeń, zastosować można odmienne systemy chłodzenia. Zaliczają się do nich systemy typu:

• split,

multisplit.

Klimatyzatory typu split czyli urządzenia pojedyncze ( jedna jednostka wewnętrzna i jeden agregat zewnętrzny), najlepiej wykorzystać w pomieszczenia, które nie zostały podzielone ścianami działowymi lub klimatyzacja potrzebna jest w jednym pomieszczeniu na przykład tylko w salonie.. To dobry wybór przede wszystkim w mieszkaniach z otwartąa przestrzenią. Jeśli jednak klimatyzator ma chłodzić poszczególne pomieszczenia których w domu jest kilka (sypialnie, salon, gabinet, pokoje dzieci itp.), to warto skorzystać z rozwiązań w systemie multisplit. Do jednej jednostki zewnętrznej może w tym przypadku podłączyć kilka jednostek wewnętrznych. W rezultacie komfortowa temperatura utrzymuje się w całym mieszkaniu, natomiast na zewnątrz 

Wysokiej jakości klimatyzatory Daikin

Klimatyzacja w mieszkaniu to luksus, na który jednak może pozwolić sobie każdy. Żeby inwestycja przyniosła pełne zadowolenie, należy jednak korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, cechujących się funkcjonalnością i wytrzymałością. Takie właśnie są klimatyzatory Daikin.

Daikin to wiodąca marka na rynku urządzeń chłodniczych. Nowoczesne technologie idą w parze z dbałością o środowisko naturalne. Szeroki wybór urządzeń sprawia, że każdy znajdzie najlepsze propozycje na miarę własnych potrzeb i preferencji.

bg-image

Zapisz się na newsletter

Może zainteresuje Cię...

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?