Skip to main content

Klimatyzacja

Kliamtyzacja dla małych i dużych sklepów - jak wybierać?

Klimatyzacja dla sklepu

Nie da się ukryć, że klimatyzacja w sklepach odgrywa bardzo ważną rolę. Nie dość, że zapewnia komfort klientom i pracownikom, to jeszcze oczyszcza powietrze, gwarantując optymalny poziom wilgoci oraz pomaga zabezpieczyć i utrzymać produkty oraz urządzenia w odpowiedniej kondycji. System klimatyzacji sprawdzi się w sklepach każdej wielkości. Jaka klimatyzacja do sklepu będzie najlepsza?

Klimatyzacja do sklepu - jaką wybrać?

Podczas wyboru klimatyzacji należy brać pod uwagę kilka czynników takich jak:

  • moc urządzenia - zależna od wielkości pomieszczenia i zakładanych zysków ciepła,
  • rodzaj jednostki wewnętrznej zależnie od funkcji jaką ma spełnić,
  • możliwości montażowe – pod sufitem, na ścianie w suficie itp.

Przede wszystkim jednak należy wybrać urządzenie, które charakteryzuje się niezawodnością i jest ekonomiczne i wydajne. W ofercie Daikin znajduje się kilka rodzajów klimatyzacji::

Klimatyzacja typu Split

To najpopularniejszy typ klimatyzatora, który doskonale sprawdza się przede wszystkim w domach, mieszkaniach, lokalach usługowych i sklepach o niewielkiej powierzchni. Klimatyzator typu Split składa się z dwóch oddzielnych elementów: jednostki wewnętrznej i zewnętrznej.  Agregat zewnętrzny ulokowany jest na zewnątrz budynku, a jednostka wewnętrzna w danym pomieszczeniu.  Popularność Splitów wynika z faktu, że są to systemy proste, w przystępnych cenach, a ponad to zapewniają cichą pracę oraz efektywne chłodzenie i grzanie. Istotne jest, że ten produkt dedykowany jest do jednego pomieszczenia, w którym może dodatkowo filtrować i oczyszczać powietrze. W związku z tym, ten typ świetnie sprawdzi się jako np. klimatyzacja do sklepu o powierzchni 30-70m2

Klimatyzacja typu Multi Split

Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się jako klimatyzacja do sklepu o większej powierzchni, lub do małego hotelu, biurowca, restauracji bądź do galerii handlowej. Instalacja ta działa na podobnej zasadzie jak system Split, przy czym wymaga równoległego podłączania skraplacza z parownikami ( czyli agregatu zewnętrznego z jednostkami wewnętrznymi).  Taki system doskonale sprawdza się gdy potrzeba zamontować system klimatyzacyjny w większej ilości pomieszczeń. Do jednego agregatu zewnętrznego można podłączyć nawet do kilku jednostek wewnętrznych. Zatem na etapie wyboru systemu klimatyzacyjnego warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem jeśli np. lokal usługowy ma 3 lub więcej pokoi.

System klimatyzacyjny VRV

W przypadku naprawdę rozbudowanych lokali wielkopowierzchniowych, stosuje się rozwiązania typu VRV. Dają one możliwość połączenia ze sobą nawet kilkunastu urządzeń! Można je skonfigurować z systemami zarządzania typu BMS, co w prosty sposób umożliwia centralizację zarządzania. To rozwiązanie posiada dużo większe możliwości w zakresie długości połączeń rurowych, oraz konfiguracji. Dodatkowo systemy VRV można łączyć tworząc w ten sposób niezawodne rozwiązania, które zapewniają komfort nawet w kilkudziesięciu pomieszczeniach jednocześnie.

Jakie są korzyści zamontowania klimatyzacji w sklepie?

Przede wszystkim klimatyzacja w sklepie, przy zróżnicowanych warunkach pogodowych jest niezawodnym systemem dostarczającym przyjemny chłód lub w odpowiedniej konfiguracji również ciepłe powietrze. Urządzenia pozwalają na utrzymanie komfortowych warunków zarówno dla klientów sklepu jak i dla jego pracowników. Dodatkowo odpowiednio dobrane zapewniają właściwe warunki przechowywania produktów, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, gdy temperatury osiągają wartości znacznie powyżej zera.

Odpowiednio dobrany i zainstalowany system klimatyzacyjny dobrej jakości zapewnia spokój i bezpieczeństwo przechowywania oraz komfort na wiele lat. Warto zauważyć że niektóre systemy klimatyzacyjne posiadają również fabrycznie instalowane systemy filtracji powietrza, co jest wyjątkowo ważne zwłaszcza z perspektywy ostatnich lat.

Czy wiesz że…

…możesz zdalnie kontrolować pracę agregatów chłodniczych, za pomocą Wi-Fi. Pozwoli Ci to na optymalizację kosztów. Pamiętaj również, że koszt montażu klimatyzacji można wrzucić do kosztów uzyskania przychodu, co pozwoli zaoszczędzić środki na inne prace niezbędne w Twoim sklepie.


… czy wiesz, że istnieją systemy zintegrowane typu Conveni Pack pozwalające na zamontowanie w sklepie rozwiązania które jednocześnie zapewnia, klimatyzację, ogrzewanie oraz dostarcza chłód do lad chłodniczych?

 

bg-image

Zapisz się na newsletter

Może zainteresuje Cię...

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?