
Powietrze to źródło energii, którego nie sposób wyczerpać. Co więcej jest ono darmowe. Nic dziwnego, że pompa ciepła powietrze- powietrze tylko zyskuje na popularności. Według Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła zainteresowanie tym rozwiązaniem jest coraz większe. Świadczy to również o rosnącym zaufaniu, jakim jest darzona pompa ciepła powietrze- powietrze. Opinie są coraz lepsze, tak jak technologia, w której to urządzenie pracuje.
Czym tak naprawdę jest pompa ciepła powietrze- powietrze? Zasada działania
Pompa ciepła powietrze- powietrze to urządzenie, które pobiera energię cieplną o niskim poziomie temperatury z powietrza i poprzez doprowadzenie energii mechanicznej, za pomocą sprężarki zwiększa tą temperaturę do poziomu niezbędnego i oczekiwanego przez użytkowników. W ten sposób możliwe jest wykorzystanie energii cieplnej z otoczenia przy niewielkim 20 proc. udziale energii elektrycznej takie parametry osiągają urządzenia firmy DAIKIN. W ten sposób cena jaką płaci inwestor za zużytą energię elektryczną, jest naprawdę niewielka.
Pompa ciepła powietrze- powietrze to tak naprawdę cały system grzewczy wyposażony w jednostkę zewnętrzną odbierającą ciepło z powietrza zewnętrznego oraz jednostkę nawiewną, wyposażoną w powietrzny wymiennik ciepła tzw. skraplacz i wentylator. Cała ta jednostka ogrzewa lub chłodzi powietrze w pomieszczeniach.
Technologia w ciągłym biegu
Technologia sterowania inwerterowego to rozwiązanie, po które sięgają najlepsi. Jednostka inwertera stopniowo zwiększa wydajność potrzebną do schłodzenia lub ogrzania pomieszczenia. Układ bez inwertera można porównać do włączania i wyłączania lampy. Włączenie jednostki tego typu spowoduje rozpoczęcie pracy z pełnym obciążeniem. Tymczasem inwerter pozwala na ciągłą, stabilną pracę i uniknięcie cyklicznego włączania i wyłączania sprężarki, skoków napięcia. Tym samym oszczędza 30 proc. energii i pieniądze użytkownika. Oszczędności to nie wszystko. Inwerter zapewnia szybsze osiąganie tzw. temperatury komfortu.
Pompa ciepła powietrze- powietrze jeszcze nowocześniejsza
I sprawdzi się w każdym domu z uwagi na możliwość elastycznej konfiguracji. Firma DAIKIN oferuje nowoczesne rozwiązania zarówno dla całego domu, jak i dla pojedynczych pomieszczeń. Przykładowo do jednej jednostki zewnętrznej w technologii Multi Split można przyłączyć aż pięć jednostek wewnętrznych — dowolnego stylu. Do wyboru dla inwestora nadal pozostają wszystkie nowoczesne pompy ciepła powietrze-powietrze od DAIKIN, a jest w czym wybierać.
Ururu Sarara to pompa ciepła powietrze- powietrze z najwyższej półki. To urządzenie chłodzi, grzeje i oczyszcza powietrze. Wykorzystuje przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R-32, omawianą wyżej technologię sterowania inwerterowego, a także zaopatrzone jest w filtr samoczyszczący.
Daikin Emura to równie nowoczesne rozwiązanie o wszechstronnych funkcjach oparte na inteligentnych technologiach. Pracuje w oparciu o tzw. 2-obszarowe „inteligentne oko”. Co to? Czujnik ruchu nakierowuje strumień powietrza z dala od osób. Optymalizuje w ten sposób przepływ powietrza.
Daikin Sensira to z kolei rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą decydować się na zintegrowany oczyszczacz powietrza. Tym nie mniej Sensira w niczym nie ustępuje opisywanym wyżej poprzednikom.
To tylko niewielki ułamek oferty produktowej Daikin.
Wszystkie pompy ciepła powietrze- powietrze mogą poszczycić się wysoką klasą energetyczną A++, zastosowaniem bezpiecznego czynnika chłodniczego, pełną mobilnością sterowania przez aplikację i bardzo nowoczesnym – często nagradzanym designem.
Z łatwością można je wykorzystać również w pojedynczych pomieszczeniach dzięki systemowi SPLIT – przeznaczonemu dla jednej jednostki zewnętrznej i jednej wewnętrznej.
Pompy ciepła powietrze- powietrze – elastyczność i efektywność
Rozwiązania firmy Daikin w zakresie pomp ciepła powietrze – powietrze charakteryzuje przede wszystkim elastyczność i wysoka efektywność. Jeżeli chodzi o jednostki wewnętrzne to w ofercie firmy znajduje się szeroki typoszereg tych urządzeń, które charakteryzuje się przede wszystkim wydajnością grzewczą do temperatur zewnętrznych – 25°C. Ich praca jest cicha a rozprowadzanie powietrza realizowane jest w sposób, który nie powoduje powstawania przeciągów.
Wysoka efektywność energetyczna tyczy się również jednostek zewnętrznych, które oprócz pracy z gwarantowaną wydajnością przy temperaturach zewnętrznych do -25 st. C charakteryzują się udoskonalonym cyklem odszraniania, co pozwala obniżyć koszty eksploatacyjne.
Urządzenia klimatyzacyjnego nie kupujemy na kilka lat, lecz na kilkanaście. Biorąc pod uwagę uwarunkowania prawne i ograniczenia serwisowe, które w kolejnych latach mogą się jeszcze zaostrzać, warto wybrać nowoczesne i przyszłościowe urządzenie pracujące na czynniku R32.
