Skip to main content

Informacja Korporacyjna

Daikin Central Europe drugi rok z rzędu otrzymało nagrodę kununu Top Company

Notatka prasowa, Styczeń 2023

Daikin Central Europe jest szybko rozwijającym się dostawcą systemów ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza. Centrala w Wiedniu zatrudnia ponad 200 pracowników i zarządza 16 rynkami w Europie Środkowej i Wschodniej. Region Europy Środkowo-Wschodniej zatrudnia obecnie ponad 600 specjalistów – a liczba ta rośnie: w tym roku planowane jest 250 nowych stanowisk. W oparciu o anonimowe oceny obecnych lub byłych pracowników na największej platformie ocen pracowniczych w świecie niemieckojęzycznym, Daikin po raz drugi z rzędu otrzymuje pieczęć kununu Top Company.

Wiedeń, styczeń 2023 r. – „Nasi pracownicy dla nas jako pracodawcy są najważniejszymi ambasadorami. Kununu daje profesjonalistom i utalentowanym pracownikom poszukującym ekscytujących karier wstępny wgląd w to, kim jesteśmy i co reprezentujemy, pomagając nam rekrutować najlepszych kandydatów na wolne stanowiska. W 2023 roku zaoferujemy około 250 nowych stanowisk w regionie, z czego 70 w Austrii. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy zatem do składania aplikacji. Nasza branża szybko się rozwija, a w firmie stale otwierają się nowe stanowiska i możliwości”, mówi Astrid Schneemayer, kierownik ds. zasobów ludzkich w Daikin Central Europe.

kununu Top Company 2023

Firma Daikin z wynikiem 4,2 gwiazdki kununu jest znacznie powyżej średniej (3,3 gwiazdki). „Jesteśmy dumni, że 85% rekomenduje nas jako pracodawcę i chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy głosowali na tę ocenę. Jest to idealnie zgodne z niedawną wewnętrzną ankietą firmy przeprowadzoną przez Culture Amp wśród ponad 500 pracowników w Centralnej Europie. Cieszymy się również, że plasujemy się powyżej średniej branżowej w kununu, będąc postrzegani jako nowoczesna firma” – podkreśla Schneemayer. Jako firma międzynarodowa, Daikin skupia ludzi z różnych kultur. Otwartość, przejrzystość, dzielenie się różnymi punktami widzenia i zaangażowanie pracowników charakteryzują kulturę korporacyjną.

Na dobrej drodze do rozwoju – indywidualnie i jako organizacja

„Nieustannie rozwijamy naszą firmę i jednocześnie zapewniamy możliwości rozwoju naszym pracownikom. Szkolenia i poszerzanie kompetencji zawodowych są integralną częścią naszej strategii. Ponadto aktywnie zajmujemy się przywództwem – ostatnio za pomocą naszego programu nauczania Daikin Central Europe Leadership Curriculum. Do 2024 r. ponad 170 pracowników na stanowiskach kierowniczych z regionu Centralnej Europy – od menedżerów, przełożonych, liderów projektów i zespołów po talenty – wezmą udział w czterech modułach szkoleniowych, które pomogą im w dalszym rozwoju w obliczu wyzwań przywódczych i doskonaleniu się w osiąganiu wspólnych celów korporacyjnych. Planujemy również rozbudowę naszych dziewięciu regionalnych centrów szkoleniowych dla pracowników i partnerów Daikin, aby poszerzyć zakres możliwości szkoleniowych”, dodaje Schneemayer.

 

 

Daikin-Central-Europe-kununu-Top-Company-2023
Daikin-Central-Europe-kununu-Top-Company-2023
Daikin-Central-Europe-kununu-Top-Company-2023
Dodatkowe informacje
 
O Daikin Airconditioning Central Europe 

Firma Daikin Airconditioning Central Europe została założona w 1999 roku z siedzibą w Wiedniu w Austrii jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Portfolio firmy obejmuje produkty i rozwiązania do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa. Ponad 560 pracowników i 2500 partnerów odpowiada za sprzedaż i serwis w 16 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Austria, Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Kosowo, Czarnogóra, Mołdawia, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia). Dzięki Your Daikin World w centrali w Wiedniu branża HVAC-R i sektor budowlany mają dostęp do nowoczesnego centrum doświadczeń do współtworzenia dostosowanych rozwiązań dla hoteli, handlu detalicznego, biur i dużych zastosowań komercyjnych. Obejmuje również jeden z dziewięciu ośrodków szkoleniowych w regionie Daikin Central Europe.

 
Kontakt
Doris Passler
Corporate Communications Central Europe
Daikin Airconditioning Central Europe HandelsgmbH
Lemböckgasse 59/1/1, 1230 Vienna, Austria
T: +43 (0) 664 24 56 444
M: passler.d@daikin.at
 
Agnieszka Pióro
Koordynator marketingu
Daikin Airconditioning poland Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 36, 02-255 Warszawa
T: 691 892 280
M: pioro.a@daikin.pl
  • Daikin Emura z prestiżowym wyróżnieniem Good Design Award

    Nasz ostani model Daikin Emura otrzymał prestiżowe wyróżnienie w konkursie Good Design Award, dla najlepszych producentów technologii, którą co roku przyznaje Japan Institute of Design Promotion. Oznacza to, że jednostka trafi do albumu GDA, jako przykład wyjątkowo zaprojektowanego urządzenia.
  • Europejski Zielony Ład

    Daikin, światowy lider w branży HVAC, wyrażaswoje poparcie dla Europejskiego Zielonego Ładu. Firma jest także przekonana, że ciągłe innowacje w technologię pomp ciepła pomogą w dekarbonizacji Europy i połączeniu jej ze zrównoważonym wzrostem gospodarczym, czyli podstawowymi zasadami Zielonego Ładu.
  • Dofinansowania na urządzenia grzewcze w ramach programu Czyste Powietrze

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?