Skip to main content

Daikin zwiększa moce produkcyjne pomp ciepła w Niemczech

Informacja prasowa, październik 2022

 

Daikin Europe N.V. ogłosił rozbudowę fabryki pomp ciepła w Güglingen w Niemczech. Jest to część strategicznego planu grupy na rok 2025, którego celem jest zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na pompy ciepła w Europie poprzez inwestycje w lokalne moce produkcyjne.

 
 

Bruksela, 3 października 2022 r. – Trzy nowe linie produkcyjne ponad trzykrotnie zwiększą istniejącą produkcję fabryki do 2025 r. Rozbudowa naszego zakładu pozwoli nam zapewnić stabilne dostawy na szybko rozwijający się rynek – mówi Filip De Graeve, Dyrektor Zarządzający Daikin Manufacturing Germany GmbH i Daikin Air Conditioning Germany GmbH.

 

Strategia lokowania fabryk zapewnia terminową dostępność pomp ciepła premium w Europie

Ekspansja opiera się na strategii lokowania fabryk blisko rynku zbytu.

Daikin Manufacturing Germany GmbH w ciągu ostatnich lat stale zwiększała wielkość produkcji pomp ciepła. Dzięki nowej inwestycji firma jeszcze bardziej przyspieszy ten proces. W tym celu firma nabyła sąsiednią działkę o powierzchni 22 000 m² z zapleczem produkcyjnym i biurowym w Güglingen. Renowacja i integracja obiektów z istniejącym zakładem produkcyjnym pozwoli niemieckiej fabryce Daikin na podniesienie produkcji ponad trzykrotnie do 2025 r. Na potrzeby nowego obiektu Daikin zatrudni 500 nowych pracowników, aby wesprzeć swoje plany rozwoju.

Wodne pompy ciepła firmy do zastosowań mieszkaniowych sprzedawane w Europie są w całości projektowane i produkowane w Europie. Hiromitsu Iwasaki, wiceprezes Daikin Europe N.V., mówi – Daikin jest jedynym producentem na świecie, który projektuje i produkuje urządzenia grzewcze, chłodnicze, a także sprężarki i czynniki chłodnicze stosowane w tych technologiach. W naszej prawie 100 letniej historii wypracowaliśmy wysoki poziom wiedzy technologicznej w zakresie technologii pomp ciepła. Dzięki inwestycji w naszą fabrykę w Niemczech tworzymy dodatkowe moce produkcyjne, aby zapewnić terminowe dostarczanie większej liczby naszych najwyższej jakości pomp ciepła na rynek europejski.

 
Daikin Industries Ltd.
Daikin Industries Ltd. z siedzibą w Osace w Japonii zatrudnia około 89 000 osób na całym świecie i osiągnęła sprzedaż na poziomie około 23,7 miliarda euro w roku podatkowym 2021 (21 kwietnia – 22 marca). Firma jest światowym liderem na rynku pomp ciepła i systemów klimatyzacyjnych oraz filtracji powietrza. Daikin Industries Ltd. jest jedynym producentem klimatyzacji na świecie, który samodzielnie opracowuje i produkuje wszystkie ważne komponenty, takie jak czynniki chłodnicze, sprężarki i elektronika.
Daikin Europe N.V.
Daikin Europe N.V. jest spółką zależną Daikin Industries Ltd. i wiodącym dostawcą technologii ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, i oczyszczania powietrza. Firma projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę urządzeń, a także rozwiązania szyte na miarę dla celów mieszkaniowych, handlowych i przemysłowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Do tej pory Daikin Europe N.V. zatrudnia ponad 12 000 pracowników w ponad 59 skonsolidowanych spółkach zależnych. Posiada 12 głównych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Belgii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Austrii i Wielkiej Brytanii. Główna siedziba Daikin Europe Group znajduje się w Belgii w Ostendzie. Firma powstała w 1972 roku, produkcja w Europie rozpoczęła się w 1973 roku.
Daikin Airconditioning Central Europe
Daikin Air conditioning Central Europe została założona w 1999 roku z siedzibą w Wiedniu, Austria, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Portfolio firmy obejmuje produkty i rozwiązania do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa. Ponad 560 pracowników i 2500 partnerów odpowiada za sprzedaż i serwis w 16 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Austria, Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Kosowo, Czarnogóra, Mołdawia, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia). Dzięki aplikacji Your Daikin World w siedzibie głównej w Wiedniu, branża HVAC-R i sektor budowlany mają dostęp do nowoczesnego centrum doświadczeń do współtworzenia dostosowanych do potrzeb rozwiązań dla hoteli, sklepów, biur lub dużych zastosowań komercyjnych. Obejmuje również jedno z 9 ośrodków szkoleniowych w regionie Daikin Central Europe.
Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
Daikin Airconditioning Poland Sp.z o.o. została założona w 2001 roku z siedziba biura głównego w warszawie, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Prowadzi dystrybyjcje, doradztwo i serwis wszystkich urządzen oferowanych przez grupe Daikin na terenie polski. Oferuje Efektywne energetycznie i zaawansowane technologicznie rozwiazania do ogrzewania, klimatyzacji, chłoddzenia zarówno w obiektach komercyjnych, przemysłowych jak i w budownictwie indywidualnym. Posiada szereg biur regionalnych w całej polsce oraz oferuje swoje produkty i usługi poprzez siec autoryzowanych Partnerów w całym kraju.
Kontakt dla mediów
Doris Passler
Corporate Communications Daikin Central Europe
T.: +43 664 24 56 444
Mail: passler.d@daikin.at
Daikin Airconditioning Central Europe HandelsgmbH
Lemböckgasse 59/1/1
1230 Vienna
Austria
Agnieszka PIóro
Koordynator mdziału marketingu Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.q
T.: +48 691 89 22 80
Mail: pioro.a@daikin.pl
Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
ul. Krakowiakow 36
02-255 Warszawa
Polska

Może zainteresują Państwa również

  • Daikin Europe inwestuje 300 mln euro w nową fabrykę pomp ciepła w Polsce

    Bruksela, 7 lipca, 2022 r. - Firma Daikin Europe N.V. ogłosiła, że zainwestuje 300 milionów euro w budowę nowej fabryki w Łodzi, która będzie pierwszą bazą produkcyjną Daikin w Polsce. Nowa fabryka będzie produkować pompy ciepła dla budynków mieszkalnych i rozpocznie działalność w lipcu 2024 roku, obok istniejących europejskich baz produkcyjnych w Belgii, Czechach i Niemczech.
  • Udostępnienie 30 patentów Daikin Europe w zakresie wykorzystania HFC-32 w systemach VRF

    Bruksela, 1 lipca 2022 r. – firma Daikin Europe N.V. poinformowała o niezastrzeganiu patentu „HFC-32 PATENT Non-Assertion Pledge”, co zapewni bezpłatny dostęp dla całego rynku do 30 patentów związanych z systemami VRF w połączeniu z czynnikiem chłodniczym HFC-32, znanym również jako R32. Dpowoduje to dalszą promocję i rozwój w stosowaniu niemieszanego, jednoskładnikowego czynnika chłodniczego HFC-32 w systemach VRF. Czynnik ten ma mniejszy wpływ na globalne ocieplenie niż R410A, czynnik chłodniczy konwencjonalnie stosowany w systemach VRF.. #pr2218

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?