Skip to main content

Informacja prasowa

Dwóch dumnych zwycięzców uhonorowanych podczas Igrzysk Serwisowych 2023

Notatka prasowa, maj 2023

Wiosną 2023 roku wiodący dostawca rozwiązań z zakresu ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa był gospodarzem drugiej edycji Daikin Service Games Central Europe. Ponad 280 techników serwisowych z 16 krajów CE rywalizowało zarówno w teorii, jak iw praktyce.

Wiedeń, Budapeszt, maj 2023 r. – Ponad 280 wysoce zmotywowanych i doświadczonych techników serwisowych Daikin CX z 16 krajów CE wzięło udział w wstępnej selekcji online, aby wykazać się swoją wiedzą, odpowiadając na 60 trudnych pytań dotyczących technologii, obsługi klienta i bezpieczeństwa pracy w ciągu 60 minut. W maju 33 najlepszych kandydatów zostało zaproszonych na finał Daikin Service Games Central Europe 2023 w Budapeszcie, gdzie udowodnili swoje umiejętności w trzech rundach konkursu teoretycznego, rozwiązywania problemów i lutowania. Jury składające się z przedstawicieli Daikin Industries z Japonii, Daikin Europe z Belgii oraz Daikin Central Europe wybrało dwóch najlepszych serwisantów Daikin.

Wysoki poziom kompetencji i umiejętności

Gratulujemy zwycięzcom Daikin Service Games Central Europe 2023: XX (pełna nazwa) z (firma, kraj do potwierdzenia) i XX (pełna nazwa) z (firma, kraj do potwierdzenia). W tej ekscytującej rywalizacji wszyscy 33 finaliści wykazali się wysokim poziomem kompetencji i dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie. To było imponujące widzieć, jak najlepsi technicy serwisowi Daikin z Europy Środkowej wykorzystali swoją wiedzę w praktyce – powiedział Balazs Zuggo, Dyrektor Zarządzający Daikin Węgry, który był gospodarzem międzynarodowych zawodów w Budapeszcie.

Igrzyska serwisowe Daikin są wyjątkowe w naszej branży. Pozwala uczestnikom odkrywać swoją pasję do technologii, uczyć się od siebie nawzajem i odkrywać nowe mocne strony – powiedział Igor Skelin, dyrektor generalny strategicznej jednostki biznesowej Total Solutions w Daikin Central Europe. Dwóch zwycięzców rundy finałowej zostanie zaproszonych na międzynarodowe zawody Daikin Europe Service Games 2023 w Belgii oraz Global Daikin Service Games 2024 w Japonii.

Igrzyska Serwisowe Daikin w Europie Środkowej

 

Co cztery lata Daikin Central Europe wyszukuje najlepszych serwisantów w 16 krajach Europy Środkowej i Wschodniej w ramach międzynarodowego konkursu Daikin Service Games Central Europe. Po wymagającym teście wstępnej selekcji online, w którym w ciągu 60 minut należy odpowiedzieć na 60 pytań dotyczących technologii, obsługi klienta i bezpieczeństwa pracy, trzech najlepszych z uczestniczących krajów zostaje nominowanych jako finaliści. W ostatniej rundzie Daikin Service Games Central Europe rywalizują ze sobą w teorii i praktyce. Jury ocenia ich pracę i wybiera najlepszych serwisantów w Europie Środkowej.

Emisje CO2 spowodowane podróżami uczestników w Europie, zi do Japonii oraz na Bliski Wschód na Daikin Service Games zostały ograniczone dzięki współpracy z organizacjami non-profit Blue Life i Worldview International Foundation poprzez przywrócenie lasów namorzynowych.

Zwycięzcy Daikin Service Games Central Europe 2023

Gratulujemy zwycięzcom Daikin Service Games Central Europe 2023.: XX (pełna nazwa) z (firma, kraj do potwierdzenia) i XX (pełna nazwa) z (firma, kraj do potwierdzenia). W tej ekscytującej rywalizacji wszyscy 33 finaliści wykazali się wysokim poziomem kompetencji i dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie. To było imponujące widzieć, jak najlepsi technicy serwisowi Daikin z Europy Środkowej wykorzystali swoją wiedzę w praktyce” – powiedział Balazs Zuggo, Dyrektor Zarządzający Daikin Węgry, który był gospodarzem międzynarodowych zawodów w Budapeszcie.

 

1 miejsce: Christian Hiendler (Kloiber Kühlung GmbH, Austria)

2 miejsce: Gašper Lampe Pregelj (KLIMAIN Servis d.o.o, Słowenia)

3 miejsce: Łukasz Kot (Daikin Polska)

O firmie


Daikin Industries Ltd.

Daikin Industries Ltd. z siedzibą w Osace w Japonii zatrudnia około 89 000 osób na całym świecie i osiągnęła sprzedaż na poziomie około 23,7 miliarda euro w roku podatkowym 2021 (21 kwietnia – 22 marca). Firma jest światowym liderem na rynku pomp ciepła i systemów klimatyzacyjnych oraz filtracji powietrza. Daikin Industries Ltd. jest jedynym producentem klimatyzacji na świecie, który samodzielnie opracowuje i produkuje wszystkie ważne komponenty, takie jak czynniki chłodnicze, sprężarki i elektronika.

Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N.V. jest spółką zależną Daikin Industries Ltd. i wiodącym dostawcą technologii ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, i oczyszczania powietrza. Firma projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę urządzeń, a także rozwiązania szyte na miarę dla celów mieszkaniowych, handlowych i przemysłowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Do tej pory Daikin Europe N.V. zatrudnia ponad 12 000 pracowników w ponad 59 skonsolidowanych spółkach zależnych. Posiada 12 głównych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Belgii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Austrii i Wielkiej Brytanii. Główna siedziba Daikin Europe Group znajduje się w Belgii w Ostendzie. Firma powstała w 1972 roku, produkcja w Europie rozpoczęła się w 1973 roku.

Daikin Airconditioning Central Europe

Daikin Air conditioning Central Europe została założona w 1999 roku z siedzibą w Wiedniu, Austria, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Portfolio firmy obejmuje produkty i rozwiązania do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa. Ponad 560 pracowników i 2500 partnerów odpowiada za sprzedaż i serwis w 16 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Austria, Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Kosowo, Czarnogóra, Mołdawia, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia). Dzięki aplikacji Your Daikin World w siedzibie głównej w Wiedniu, branża HVAC-R i sektor budowlany mają dostęp do nowoczesnego centrum doświadczeń do współtworzenia dostosowanych do potrzeb rozwiązań dla hoteli, sklepów, biur lub dużych zastosowań komercyjnych. Obejmuje również jedno z 9 ośrodków szkoleniowych w regionie Daikin Central Europe.

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

Daikin Airconditioning Poland Sp.z o.o. została założona w 2001 roku z siedziba biura głównego w warszawie, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Prowadzi dystrybyjcje, doradztwo i serwis wszystkich urządzen oferowanych przez grupe Daikin na terenie polski. Oferuje Efektywne energetycznie i zaawansowane technologicznie rozwiazania do ogrzewania, klimatyzacji, chłoddzenia zarówno w obiektach komercyjnych, przemysłowych jak i w budownictwie indywidualnym. Posiada szereg biur regionalnych w całej polsce oraz oferuje swoje produkty i usługi poprzez siec autoryzowanych Partnerów w całym kraju.

 

Kontakt dla mediów

Sofie Sap - Corporate Communication Manager

(Dutch/French/English)

tel: +32 472 580 482

mail: sap.s@daikineurope.com

Daisuke Kakinaga - Corporate Communication Manager

(Japanese/English)

tel: +32 465 462 321

mail: kakinaga.d@bxl.daikineurope.com

 

Agnieszka PIóro
Koordynator działu marketingu Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

tel.: +48 691 89 22 80
mail: pioro.a@daikin.pl
Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
ul. Krakowiakow 36
02-255 Warszawa
Polska

 • Daikin Emura z prestiżowym wyróżnieniem Good Design Award

  Nasz ostani model Daikin Emura otrzymał prestiżowe wyróżnienie w konkursie Good Design Award, dla najlepszych producentów technologii, którą co roku przyznaje Japan Institute of Design Promotion. Oznacza to, że jednostka trafi do albumu GDA, jako przykład wyjątkowo zaprojektowanego urządzenia.
 • Daikin-Central-Europe-kununu-Top-Company-2023

  Daikin Central Europe drugi rok z rzędu otrzymało nagrodę kununu Top Company

  Daikin Central Europe jest szybko rozwijającym się dostawcą systemów ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza. Centrala w Wiedniu zatrudnia ponad 200 pracowników i zarządza 16 rynkami w Europie Środkowej i Wschodniej.
 • Daikin ponownie wspiera polski sport

  Październik 2022, Warszawa – Daikin Airconditioning Polska nawiązuje współpracę z Polskim Związkiem Narciarskim oraz Aleksandrem Zniszczołem – polskim skoczkiem, członkiem kadry narodowej.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?