Skip to main content

Aktualności

Daikin Europe opublikowało raport z działalności w roku podatkowym 2021

Informacja prasowa, lipiec 2022

Aktualne wyzwania społeczne i rola Daikin Europe jako lidera branży HVACR znalazły się w centrum uwagi nowo wydanego raportu z działalności, który ujawnia kulisy rozwoju firmy, jej wpływ jako dostawcy rozwiązań oraz ambitny 5-letni strategiczny plan biznesowy Fusion25. Raport obejmuje kluczowe tematy, takie jak produkcja, innowacje, badania i rozwój oraz inwestycje, orientacja na klienta, zrównoważony rozwój czy rozwój talentów.

 

Bruksela, lipiec 2022 r. – Obecnie Daikin Europe N.V. wprowadza na rynek około 5 800 000 urządzeń chłodzących, grzewczych, chłodniczych i wentylacyjnych rocznie. Zgodnie ze strategią biznesową około 82% sprzętu sprzedawanego przez grupę pochodzi z 12 zakładów produkcyjnych w Europie i Turcji. Pompy ciepła powietrze-woda dla potrzeb mieszkaniowych są w 100% produkowane w Europie. Produkcja lokalna umożliwia firmie ograniczenie wpływu logistyki na środowisko i wniesienie znaczącego wkładu w lokalne gospodarki i społeczności. Z 25% wzrostem obrotów w roku podatkowym 2021 (kwiecień 2021 – marzec 2022), Daikin Europe zanotował wzrost dziesiąty rok z rzędu. W tym samym roku firma uruchomiła 5-letni strategiczny biznesplan Fusion25. Cel jest jasny: Daikin zamierza przejąć inicjatywę w oferowaniu niskoemisyjnych rozwiązań w zakresie chłodzenia, ogrzewania, wentylacji i chłodnictwa.

Jasna wizja na przyszłość

Nasze społeczeństwo stoi przed jednym z największych wyzwań, przed jakim staneła kiedykolwiek ludzkość. Ponieważ skutki zmian klimatycznych są odczuwalne na całym świecie, co rodzi pilną potrzebę działań w zakresie ochrony środowiska. Jako lider branży, Daikin uważa, że jego obowiązkiem jest wzięcie odpowiedzialności i wykorzystanie swojego wpływu na rynek i środowisko. Jednym z tych stanowczych działań jest niedawno ogłoszona inwestycja Daikin Europe o wartości 300 milionów euro w nową fabrykę pomp ciepła do zastosowań mieszkaniowych w Łodzi w Polsce, aby odpowiedzieć na szybko rosnące zapotrzebowanie rynku w Europie”  - mówi Carl Lievens, dyrektor zarządzający Daikin Central Europe z siedzibą w Wiedniu, który odpowiada za działalność sprzedażową i serwisową na 16 rynkach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej, w tym w Polsce.

Oczami ludzi Daikin

W najnowszym raporcie z działalności Daikin Europe szereg pracowników mówi o bieżących wyzwaniach, opowiadając o historii sukcesu finansowego z ich perspektywy. Raport opowiada o kuliasach rozwoju frimy, która zatrudnia dziś ponad 12 400 pracowników. Obecnie grupa Daikin jest aktywna w 127 krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a dzięki przejęciu w 2018 roku dostawcy urządzeń i rozwiązań chłodniczych AHT, działa również globalnie w Oceanii, Azji i obu Amerykach.

Przeczytaj wszystkie historie w raporcie z Daikin Europe’s activity report FY21

Zdjęcia z prawami autorskimi: Daikin Europe


Daikin Industries Ltd.
Daikin Industries Ltd. z siedzibą w Osace w Japonii zatrudnia około 89 000 osób na całym świecie i osiągnęła sprzedaż na poziomie około 23,7 miliarda euro w roku podatkowym 2021 (21 kwietnia – 22 marca). Firma jest światowym liderem na rynku pomp ciepła i systemów klimatyzacyjnych oraz filtracji powietrza. Daikin Industries Ltd. jest jedynym producentem klimatyzacji na świecie, który samodzielnie opracowuje i produkuje wszystkie ważne komponenty, takie jak czynniki chłodnicze, sprężarki i elektronika.
Daikin Europe N.V.
Daikin Europe N.V. jest spółką zależną Daikin Industries Ltd. i wiodącym dostawcą technologii ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, i oczyszczania powietrza. Firma projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę urządzeń, a także rozwiązania szyte na miarę dla celów mieszkaniowych, handlowych i przemysłowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Do tej pory Daikin Europe N.V. zatrudnia ponad 12 000 pracowników w ponad 59 skonsolidowanych spółkach zależnych. Posiada 12 głównych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Belgii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Austrii i Wielkiej Brytanii. Główna siedziba Daikin Europe Group znajduje się w Belgii w Ostendzie. Firma powstała w 1972 roku, produkcja w Europie rozpoczęła się w 1973 roku.
Daikin Airconditioning Central Europe
Daikin Air conditioning Central Europe została założona w 1999 roku z siedzibą w Wiedniu, Austria, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Portfolio firmy obejmuje produkty i rozwiązania do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa. Ponad 560 pracowników i 2500 partnerów odpowiada za sprzedaż i serwis w 16 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Austria, Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Kosowo, Czarnogóra, Mołdawia, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia). Dzięki aplikacji Your Daikin World w siedzibie głównej w Wiedniu, branża HVAC-R i sektor budowlany mają dostęp do nowoczesnego centrum doświadczeń do współtworzenia dostosowanych do potrzeb rozwiązań dla hoteli, sklepów, biur lub dużych zastosowań komercyjnych. Obejmuje również jedno z 9 ośrodków szkoleniowych w regionie Daikin Central Europe.
Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
Daikin Airconditioning Poland Sp.z o.o. została założona w 2001 roku z siedziba biura głównego w warszawie, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Prowadzi dystrybyjcje, doradztwo i serwis wszystkich urządzen oferowanych przez grupe Daikin na terenie polski. Oferuje Efektywne energetycznie i zaawansowane technologicznie rozwiazania do ogrzewania, klimatyzacji, chłoddzenia zarówno w obiektach komercyjnych, przemysłowych jak i w budownictwie indywidualnym. Posiada szereg biur regionalnych w całej polsce oraz oferuje swoje produkty i usługi poprzez siec autoryzowanych Partnerów w całym kraju.
Kontakt dla mediów
Doris Passler
Corporate Communications Daikin Central Europe
T.: +43 664 24 56 444
Mail: passler.d@daikin.at
Daikin Airconditioning Central Europe HandelsgmbH
Lemböckgasse 59/1/1
1230 Vienna
Austria
Agnieszka PIóro
Koordynator mdziału marketingu Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.q
T.: +48 691 89 22 80
Mail: pioro.a@daikin.pl
Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
ul. Krakowiakow 36
02-255 Warszawa
Polska

 

Może zainteresuje Państwa

  • Udostępnienie 30 patentów Daikin Europe w zakresie wykorzystania HFC-32 w systemach VRF

    Bruksela, 1 lipca 2022 r. – firma Daikin Europe N.V. poinformowała o niezastrzeganiu patentu „HFC-32 PATENT Non-Assertion Pledge”, co zapewni bezpłatny dostęp dla całego rynku do 30 patentów związanych z systemami VRF w połączeniu z czynnikiem chłodniczym HFC-32, znanym również jako R32. Dpowoduje to dalszą promocję i rozwój w stosowaniu niemieszanego, jednoskładnikowego czynnika chłodniczego HFC-32 w systemach VRF. Czynnik ten ma mniejszy wpływ na globalne ocieplenie niż R410A, czynnik chłodniczy konwencjonalnie stosowany w systemach VRF.. #pr2218
  • Daikin Europe inwestuje 300 mln euro w nową fabrykę pomp ciepła w Polsce

    Bruksela, 7 lipca, 2022 r. - Firma Daikin Europe N.V. ogłosiła, że zainwestuje 300 milionów euro w budowę nowej fabryki w Łodzi, która będzie pierwszą bazą produkcyjną Daikin w Polsce. Nowa fabryka będzie produkować pompy ciepła dla budynków mieszkalnych i rozpocznie działalność w lipcu 2024 roku, obok istniejących europejskich baz produkcyjnych w Belgii, Czechach i Niemczech.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?