Skip to main content

Informacja prasowa

Konferencja DAIKIN “Współpraca dla przyszłości” 2023, pod hasłem BE GREEN TOGETHER.

Notatka prasowa, czerwiec 2023

Już po raz kolejny Daikin zorganizował konferencję dla firm partnerskich oraz inwestorów, z udziałem ekspertów i grona naukowego uczelni branżowych.
Tegoroczne hasło konferencji BE GREEN TOGETHER było ściśle związane z tematem wiodącym jakim były zmiany legislacyjne wynikające z założeń ZIELONEJ REWOLUCJI EUROPEJSKIEJ oraz ich wpływ na branżę HVACR.

Jako lider w branży konferencję rozpoczęliśmy od przedstawienia osiągnięć firmy DAIKIN i kierunków rozwoju na najbliższe lata. Przekrojowo omówiliśmy rozwiązania DAKIN odpowiadające wymaganiom zrównoważonego rozwoju oraz ich praktyczne zastosowanie. Przykładem był obiekt, którym między innymi dzięki zastosowaniu rozwiązań Daikin, uzyskał certyfikat BREEAM.

Jako lider w branży HVAC-R2, Daikin przyczynia się do wysokiej jakości życia, komfortu, niezawodnej infrastruktury, bezpieczeństwa żywności i wzrostu gospodarczego w wielu różnych branżach. Światowy Dzień Chłodnictwa przypadający 26 czerwca to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na znaczenie zrównoważonych rozwiązań w zakresie chłodzenia i chłodnictwa oraz uświadomić opinii publicznej, deweloperom, inwestorom i zainteresowanym stronom, w jaki sposób branża HVAC-R może łączyć rosnące wymagania w zakresie komfortu , funkcjonalność i redukcja emisji CO2 - mówi Carl Lievens, dyrektor zarządzający Daikin Central Europe.

Centralnym punktem części merytorycznej był panel dyskusyjny na temat planowanych zmian legislacyjnych i wymagań dla branży.  Naszymi ekspertami byli:

 

 • Dr Agnieszka Tomaszewska, Pełnomocnik ds. Zarządzania Środowiskowego w Ministerstwie Klimatu i Środowiska w Departamencie Strategii i Analiz Ministerstwa Klimatu i Środowiska, 
 • Krzysztof Grzegorczyk, Prezes Zarządu Fundacji Ochrony Klimatu Prozon,
 • Paweł Lachman, Prezes Zarządu Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła,
 • Maciej Malinowski, Pełnomocnik Daikin ds. projektów Środowiskowych,

 

całość poprowadził Pan Grzegorz Burek, redaktor naczelny magazynu branżowego Globenergia. Nasi eksperci odnieśli się między innymi,  do kwestii planowanych regulacji F-gazowych, i konsekwencji ich wprowadzenia w branży, systemu dofinansowań dla niskoemisyjnych źródeł ogrzewania, zarówno małych jak i dużych mocy. Bogata tematyka nie została wyczerpana i stanowiła inspirację do warsztatów, które odbyły się w części popołudniowej. W trakcie warsztatów, nasi goście mieli okazję do refleksji i wymiany opinii na tematy poruszane wcześniej.

Część merytoryczną wsparł swoim wystąpieniem wyjątkowy człowiek, Jan Mela. Najmłodszy zdobywca obu biegunów, podróżnik, maratończyk, człowiek który się nie poddaje. Historia, jego życia to nieustanne podejmowanie wyzwań i silne przekonanie, że niemożliwe jest tylko w naszych głowach, a opierając się na współpracy, partnerstwie i zaufaniu można osiągnąć niewyobrażalne cele.  Dokładnie tak jak w biznesie, jak słusznie zauważył.

Tegoroczne spotkanie zakończyliśmy Wieczorem Mistrzów, podczas którego wyróżnieni zostali najaktywniejsi Partnerzy Daikin. Dyplomy i statuetki odebrali z rąk Mistrza sportu Pana Adama Małysza. Obecny prezes PZN, podzielił się z nami historią swojej kariery sportowca, przedsiębiorcy, prezesa. Zwrócił uwagę jak ważne w każdym z tych zadań jest zaufanie i Partnerstwo, dzięki czemu można osiągać mistrzowskie wyniki.
Na samo zakończenie w świetny humor  wprowadzili nas Mistrzowie z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Jako organizatorzy dziękujemy naszym gościom i już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję. 

O firmie


Daikin Industries Ltd.

Daikin Industries Ltd. z siedzibą w Osace w Japonii zatrudnia około 89 000 osób na całym świecie i osiągnęła sprzedaż na poziomie około 23,7 miliarda euro w roku podatkowym 2021 (21 kwietnia – 22 marca). Firma jest światowym liderem na rynku pomp ciepła i systemów klimatyzacyjnych oraz filtracji powietrza. Daikin Industries Ltd. jest jedynym producentem klimatyzacji na świecie, który samodzielnie opracowuje i produkuje wszystkie ważne komponenty, takie jak czynniki chłodnicze, sprężarki i elektronika.

Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N.V. jest spółką zależną Daikin Industries Ltd. i wiodącym dostawcą technologii ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, i oczyszczania powietrza. Firma projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę urządzeń, a także rozwiązania szyte na miarę dla celów mieszkaniowych, handlowych i przemysłowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Do tej pory Daikin Europe N.V. zatrudnia ponad 12 000 pracowników w ponad 59 skonsolidowanych spółkach zależnych. Posiada 12 głównych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Belgii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Austrii i Wielkiej Brytanii. Główna siedziba Daikin Europe Group znajduje się w Belgii w Ostendzie. Firma powstała w 1972 roku, produkcja w Europie rozpoczęła się w 1973 roku.

Daikin Airconditioning Central Europe

Daikin Air conditioning Central Europe została założona w 1999 roku z siedzibą w Wiedniu, Austria, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Portfolio firmy obejmuje produkty i rozwiązania do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa. Ponad 560 pracowników i 2500 partnerów odpowiada za sprzedaż i serwis w 16 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Austria, Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Kosowo, Czarnogóra, Mołdawia, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia). Dzięki aplikacji Your Daikin World w siedzibie głównej w Wiedniu, branża HVAC-R i sektor budowlany mają dostęp do nowoczesnego centrum doświadczeń do współtworzenia dostosowanych do potrzeb rozwiązań dla hoteli, sklepów, biur lub dużych zastosowań komercyjnych. Obejmuje również jedno z 9 ośrodków szkoleniowych w regionie Daikin Central Europe.

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

Daikin Airconditioning Poland Sp.z o.o. została założona w 2001 roku z siedziba biura głównego w warszawie, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Prowadzi dystrybyjcje, doradztwo i serwis wszystkich urządzen oferowanych przez grupe Daikin na terenie polski. Oferuje Efektywne energetycznie i zaawansowane technologicznie rozwiazania do ogrzewania, klimatyzacji, chłoddzenia zarówno w obiektach komercyjnych, przemysłowych jak i w budownictwie indywidualnym. Posiada szereg biur regionalnych w całej polsce oraz oferuje swoje produkty i usługi poprzez siec autoryzowanych Partnerów w całym kraju.

 

Kontakt dla mediów

Sofie Sap - Corporate Communication Manager

(Dutch/French/English)

tel: +32 472 580 482

mail: sap.s@daikineurope.com

Daisuke Kakinaga - Corporate Communication Manager

(Japanese/English)

tel: +32 465 462 321

mail: kakinaga.d@bxl.daikineurope.com

 

Agnieszka PIóro
Koordynator działu marketingu Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

tel.: +48 691 89 22 80
mail: pioro.a@daikin.pl
Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
ul. Krakowiakow 36
02-255 Warszawa
Polska

 • Daikin Emura z prestiżowym wyróżnieniem Good Design Award

  Nasz ostani model Daikin Emura otrzymał prestiżowe wyróżnienie w konkursie Good Design Award, dla najlepszych producentów technologii, którą co roku przyznaje Japan Institute of Design Promotion. Oznacza to, że jednostka trafi do albumu GDA, jako przykład wyjątkowo zaprojektowanego urządzenia.
 • Daikin-Central-Europe-kununu-Top-Company-2023

  Daikin Central Europe drugi rok z rzędu otrzymało nagrodę kununu Top Company

  Daikin Central Europe jest szybko rozwijającym się dostawcą systemów ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza. Centrala w Wiedniu zatrudnia ponad 200 pracowników i zarządza 16 rynkami w Europie Środkowej i Wschodniej.
 • Daikin ponownie wspiera polski sport

  Październik 2022, Warszawa – Daikin Airconditioning Polska nawiązuje współpracę z Polskim Związkiem Narciarskim oraz Aleksandrem Zniszczołem – polskim skoczkiem, członkiem kadry narodowej.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?