Skip to main content

Informacja prasowa

Światowy Dzień Chłodnictwa 2023 – Chłodzenie ma znaczenie

Notatka prasowa, czerwiec 2023

Wysokie standardy i precyzyjna kontrola klimatu są kluczem do sukcesu w sklepach spożywczych, restauracjach, hotelach, chłodniach czy zakładach przetwórstwa spożywczego. Dzięki szerokiemu portfolio urządzeń chłodniczych i chłodniczych Daikin Central Europe oferuje rozwiązania dostosowane do potrzeb każdego klienta komercyjnego w 16 krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

 

Wiedeń, czerwiec 2023 r. – obecnie budynki generują prawie 40% rocznej globalnej emisji CO21. Wybór energooszczędnych technologii chłodniczych i chłodniczych może znacznie ograniczyć emisje z budynków komercyjnych i mieć pozytywny wpływ na oszczędność ograniczonych zasobów.

Jako lider w branży HVAC-R2, Daikin przyczynia się do wysokiej jakości życia, komfortu, niezawodnej infrastruktury, bezpieczeństwa żywności i wzrostu gospodarczego w wielu różnych branżach. Światowy Dzień Chłodnictwa przypadający 26 czerwca to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na znaczenie zrównoważonych rozwiązań w zakresie chłodzenia i chłodnictwa oraz uświadomić opinii publicznej, deweloperom, inwestorom i zainteresowanym stronom, w jaki sposób branża HVAC-R może łączyć rosnące wymagania w zakresie komfortu , funkcjonalność i redukcja emisji CO2 - mówi Carl Lievens, dyrektor zarządzający Daikin Central Europe.

– Projekty referencyjne, takie jak luksusowy kompleks hotelowy Reina del Mar na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego, sklep spożywczy CBA Eko Market w Sofii czy sieć detaliczna Terno na Słowacji to najlepsze praktyki w zakresie naszej spersonalizowanej oferty kompleksowych rozwiązań w całym naszym regionie, kontynuuje. Daikin oraz członkowie jego grupy Tewis i AHT są sponsorami Światowego Dnia Chłodnictwa 2023.

Chłodzenie ma znaczenie w luksusowym hotelu wypoczynkowym w Bułgarii

 

Bułgarska grupa hotelowa HVD poszukiwała kompleksowego rozwiązania w zakresie kontroli klimatu dla swojego pierwszego luksusowego kompleksu plażowego Hotelu Reina del Mar na wybrzeżu Morza Czarnego. Daikin Bułgaria zaprojektowała i wdrożyła system HVAC-R wraz z lokalnym partnerem Daikin, MMC, aby spełnić wszystkie obecne potrzeby klientów, a także uwzględnić przyszłe plany ekspansji dzięki zaawansowanym rozwiązaniom kontroli klimatu.

O firmie


Daikin Industries Ltd.

Daikin Industries Ltd. z siedzibą w Osace w Japonii zatrudnia około 89 000 osób na całym świecie i osiągnęła sprzedaż na poziomie około 23,7 miliarda euro w roku podatkowym 2021 (21 kwietnia – 22 marca). Firma jest światowym liderem na rynku pomp ciepła i systemów klimatyzacyjnych oraz filtracji powietrza. Daikin Industries Ltd. jest jedynym producentem klimatyzacji na świecie, który samodzielnie opracowuje i produkuje wszystkie ważne komponenty, takie jak czynniki chłodnicze, sprężarki i elektronika.

Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N.V. jest spółką zależną Daikin Industries Ltd. i wiodącym dostawcą technologii ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, i oczyszczania powietrza. Firma projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę urządzeń, a także rozwiązania szyte na miarę dla celów mieszkaniowych, handlowych i przemysłowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Do tej pory Daikin Europe N.V. zatrudnia ponad 12 000 pracowników w ponad 59 skonsolidowanych spółkach zależnych. Posiada 12 głównych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Belgii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Austrii i Wielkiej Brytanii. Główna siedziba Daikin Europe Group znajduje się w Belgii w Ostendzie. Firma powstała w 1972 roku, produkcja w Europie rozpoczęła się w 1973 roku.

Daikin Airconditioning Central Europe

Daikin Air conditioning Central Europe została założona w 1999 roku z siedzibą w Wiedniu, Austria, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Portfolio firmy obejmuje produkty i rozwiązania do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa. Ponad 560 pracowników i 2500 partnerów odpowiada za sprzedaż i serwis w 16 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Austria, Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Kosowo, Czarnogóra, Mołdawia, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia). Dzięki aplikacji Your Daikin World w siedzibie głównej w Wiedniu, branża HVAC-R i sektor budowlany mają dostęp do nowoczesnego centrum doświadczeń do współtworzenia dostosowanych do potrzeb rozwiązań dla hoteli, sklepów, biur lub dużych zastosowań komercyjnych. Obejmuje również jedno z 9 ośrodków szkoleniowych w regionie Daikin Central Europe.

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

Daikin Airconditioning Poland Sp.z o.o. została założona w 2001 roku z siedziba biura głównego w warszawie, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Prowadzi dystrybyjcje, doradztwo i serwis wszystkich urządzen oferowanych przez grupe Daikin na terenie polski. Oferuje Efektywne energetycznie i zaawansowane technologicznie rozwiazania do ogrzewania, klimatyzacji, chłoddzenia zarówno w obiektach komercyjnych, przemysłowych jak i w budownictwie indywidualnym. Posiada szereg biur regionalnych w całej polsce oraz oferuje swoje produkty i usługi poprzez siec autoryzowanych Partnerów w całym kraju.

 

Kontakt dla mediów

Sofie Sap - Corporate Communication Manager

(Dutch/French/English)

tel: +32 472 580 482

mail: sap.s@daikineurope.com

Daisuke Kakinaga - Corporate Communication Manager

(Japanese/English)

tel: +32 465 462 321

mail: kakinaga.d@bxl.daikineurope.com

 

Agnieszka PIóro
Koordynator działu marketingu Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

tel.: +48 691 89 22 80
mail: pioro.a@daikin.pl
Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
ul. Krakowiakow 36
02-255 Warszawa
Polska

 • Daikin Emura z prestiżowym wyróżnieniem Good Design Award

  Nasz ostani model Daikin Emura otrzymał prestiżowe wyróżnienie w konkursie Good Design Award, dla najlepszych producentów technologii, którą co roku przyznaje Japan Institute of Design Promotion. Oznacza to, że jednostka trafi do albumu GDA, jako przykład wyjątkowo zaprojektowanego urządzenia.
 • Daikin-Central-Europe-kununu-Top-Company-2023

  Daikin Central Europe drugi rok z rzędu otrzymało nagrodę kununu Top Company

  Daikin Central Europe jest szybko rozwijającym się dostawcą systemów ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza. Centrala w Wiedniu zatrudnia ponad 200 pracowników i zarządza 16 rynkami w Europie Środkowej i Wschodniej.
 • Daikin ponownie wspiera polski sport

  Październik 2022, Warszawa – Daikin Airconditioning Polska nawiązuje współpracę z Polskim Związkiem Narciarskim oraz Aleksandrem Zniszczołem – polskim skoczkiem, członkiem kadry narodowej.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?