Skip to main content

Jaka jest optymalna wydajność chłodzenia Twojego urządzenia?

Przy podejmowaniu decyzji o mocy klimatyzatora powierzchnia pomieszczenia jest często czynnikiem decydującym. Ale oprócz powierzchni podłogi, jest wiele innych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy określaniu odpowiedniej wydajności klimatyzatora i przy wyborze odpowiedniego urządzenia do domu lub budynku.

Jakie czynniki mają wpływ na wydajność Twojego klimatyzatora?

Wybierając system klimatyzacji, ważne jest określenie wymaganej wydajności chłodzenia. System o zbyt niskiej wydajności może oferować rozczarowujące wyniki, podczas gdy system o zbyt wysokich możliwościach często zużywa zbyt wiele energii na wykonywane zadanie. Ustalenie idealnej wydajności to kwestia wyważenia – ponieważ oprócz powierzchni pomieszczenia istnieją inne ważne czynniki wpływające na temperaturę w pomieszczeniu.

Izolacja

Szczególnie ważny jest stopień zaizolowania pomieszczenia. Nowe budynki mieszkaniowe są często izolowane tak dobrze, że wymagają tylko dodatkowego chłodzenia.

Liczba osób

Ludzie wytwarzają około 120 W/h ciepła. Tak więc liczba osób korzystających z pomieszczenia ma wpływ na temperaturę. Zarówno w domu, jak i w biurze.

Preferencje osobiste

A może nawet najważniejsze, idealna temperatura różni się w zależności od osoby: jedni lubią jak jest chłodno, inni jak gorąco – lub coś pomiędzy.

Wszystkie te czynniki trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej swojego wydajności klimatyzatora.

Przenikanie promieni słonecznych

W ostatnich latach w nowych budynkach coraz częściej stosuje się duże powierzchnie szklane. Nawet z szybami przeciwsłonecznymi temperatura wzrasta, gdy świeci słońce.

Urządzenia elektryczne

W naszych domach i biurach mamy coraz więcej urządzeń elektrycznych. Komputery, drukarki i kserokopiarki są obecne we współczesnym życiu i generują duże obciążenie cieplne. Oświetlenie także wydziela sporo ciepła.

Dwie osoby korzystające z klimatyzatora Daikin

Związane artykuły

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?