Skip to main content

Nowy produkt

Daikin przedstawia nową ofertę w pełni elektrycznych i hybrydowych urządzeń chłodniczych do transportu w SOLUTRANS w Lyonie

Notka prasowa, Listopad 2023

Daikin prezentuje swoje najnowsze rozwiązania w zakresie chłodzenia w samochodach dostawczych, ciężarówkach i naczepach na targach SOLUTRANS, globalnym centrum ciężkich i lekkich pojazdów użytkowych. Gama produktów Daikin w pełni elektrycznych i hybrydowych typu plug-in zmniejsza emisję gazów cieplarnianych z silników spalinowych. Globalny producent prezentuje swoje innowacje w zakresie chłodnictwa w transporcie, w tym nowy agregat chłodniczy do przyczep Exigo wraz z nową platformą łączności Daikin Telematics.

Bruksela, listopad 2023 r. – W dniach 21–25 listopada 2023 r. odwiedzający będą mieli okazję być świadkami przejścia branży transportowej w kierunku bardziej ekologicznych źródeł energii i wykorzystania technologii cyfrowych w Eurexpo Lyon we Francji. SOLUTRANS to najważniejsze targi dla profesjonalistów z branży spedycji i transportu miejskiego, obejmujące zarówno ciężkie, jak i lekkie pojazdy użytkowe. Daikin Transportation Refrigeration i marka Zanotti mają dziesiątki lat doświadczenia w chłodnictwie komercyjnym i przemysłowym oraz transporcie produktów świeżych i mrożonych. Obydwa są częścią Daikin Europe, która jest spółką zależną globalnej grupy Daikin Industries, wiodącego na świecie dostawcy chłodnictwa, chłodzenia, ogrzewania, wentylacji i oczyszczania powietrza.

new-transport-refrigeration-lineup

Najważniejsze wydarzenia na stoisku Daikin w hali 4 B086

 • Agregat chłodniczy Daikin Exigo do przyczepy wszedł do masowej produkcji na początku 2023 roku i opiera się na architekturze elektrycznej z technologią inwerterową Daikin zapewniającą optymalną wydajność elektryczną. Umacnia to wejście firmy Daikin w dziedzinę chłodnictwa transportowego, zmierzając w stronę całkowicie elektrycznej, wolnej od emisji przyszłości.
 • Exigo Plug-in Hybrid jest obecnie w fazie rozwoju, równolegle z wprowadzeniem na rynek agregatu chłodniczego do przyczepy. Exigo, już zoptymalizowany do zasilania energią elektryczną, będzie bezproblemowo współpracować z nowym zestawem akumulatorów Daikin, przełączając się między silnikiem a akumulatorem w celu ograniczenia emisji, przy czym silnik będzie zawsze obecny, aby zapewnić integralność łańcucha chłodniczego.
 • Daikin Telematics to nowa platforma łączności, która będzie standardowo zawarta w Exigo i korzysta z rozległej sieci serwisowej Daikin w regionie EMEA, obejmującej pełną gamę ofert usług. Wprowadzona po raz pierwszy wersja demonstracyjna na żywo umożliwia odwiedzającym Solutrans poznanie wszystkich funkcji i aplikacji.
 • W Solutrans można zapoznać się z pełną ofertą elektrycznych i konwencjonalnych agregatów chłodniczych Daikin do samochodów dostawczych i ciężarówek, w tym z portfolio Zanotti z jednostkami Invisible i Zero, dostępnymi w wersji akumulatorowo-elektrycznej i z napędem bezpośrednim, z napędem do lekkich ciężarówek SFZ i ciężarówkami napędzanymi silnikiem Uno jednostki.
 • Przyczepa objazdowa Exigo jest w pełni przystosowana do transportu żywności i farmaceutyków i będzie wystawiana na zewnątrz w pobliżu stoiska Daikin.
 • Dołącz do stoiska Daikin Transport Refrigeration w hali 4 B086 w dniach 21–25 listopada na targach Eurexpo Lyon, aby dowiedzieć się więcej o kluczowych innowacjach firmy. 
trailer-soultrans

O firmie

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

Daikin Airconditioning Poland Sp.z o.o. została założona w 2001 roku z siedziba biura głównego w warszawie, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Prowadzi dystrybyjcje, doradztwo i serwis wszystkich urządzen oferowanych przez grupe Daikin na terenie polski. Oferuje Efektywne energetycznie i zaawansowane technologicznie rozwiazania do ogrzewania, klimatyzacji, chłoddzenia zarówno w obiektach komercyjnych, przemysłowych jak i w budownictwie indywidualnym. Posiada szereg biur regionalnych w całej polsce oraz oferuje swoje produkty i usługi poprzez siec autoryzowanych Partnerów w całym kraju.

 

Daikin Europe N.V.

Daikin Europe N.V. jest spółką zależną Daikin Industries Ltd. i wiodącym dostawcą technologii ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, i oczyszczania powietrza. Firma projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę urządzeń, a także rozwiązania szyte na miarę dla celów mieszkaniowych, handlowych i przemysłowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Do tej pory Daikin Europe N.V. zatrudnia ponad 12 000 pracowników w ponad 59 skonsolidowanych spółkach zależnych. Posiada 12 głównych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Belgii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Turcji, Austrii i Wielkiej Brytanii. Główna siedziba Daikin Europe Group znajduje się w Belgii w Ostendzie. Firma powstała w 1972 roku, produkcja w Europie rozpoczęła się w 1973 roku.

 

Daikin Airconditioning Central Europe

Daikin Air conditioning Central Europe została założona w 1999 roku z siedzibą w Wiedniu, Austria, jako spółka zależna Daikin Europe N.V. Portfolio firmy obejmuje produkty i rozwiązania do ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa. Ponad 560 pracowników i 2500 partnerów odpowiada za sprzedaż i serwis w 16 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Austria, Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Węgry, Kosowo, Czarnogóra, Mołdawia, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja i Słowenia). Dzięki aplikacji Your Daikin World w siedzibie głównej w Wiedniu, branża HVAC-R i sektor budowlany mają dostęp do nowoczesnego centrum doświadczeń do współtworzenia dostosowanych do potrzeb rozwiązań dla hoteli, sklepów, biur lub dużych zastosowań komercyjnych. Obejmuje również jedno z 9 ośrodków szkoleniowych w regionie Daikin Central Europe.

 

Daikin Industries Ltd.

Daikin Industries Ltd. z siedzibą w Osace w Japonii zatrudnia około 89 000 osób na całym świecie i osiągnęła sprzedaż na poziomie około 23,7 miliarda euro w roku podatkowym 2021 (21 kwietnia – 22 marca). Firma jest światowym liderem na rynku pomp ciepła i systemów klimatyzacyjnych oraz filtracji powietrza. Daikin Industries Ltd. jest jedynym producentem klimatyzacji na świecie, który samodzielnie opracowuje i produkuje wszystkie ważne komponenty, takie jak czynniki chłodnicze, sprężarki i elektronika.

 

Kontakt dla mediów

Sofie Sap - Corporate Communication Manager

(Dutch/French/English)

tel: +32 472 580 482

mail: sap.s@daikineurope.com

Daisuke Kakinaga - Corporate Communication Manager

(Japanese/English)

tel: +32 465 462 321

mail: kakinaga.d@bxl.daikineurope.com

 

Agnieszka PIóro
Koordynator działu marketingu Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
tel.: +48 691 89 22 80
mail: pioro.a@daikin.pl
Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
ul. Krakowiakow 36
02-255 Warszawa
Polska

Powiązane treści

 • Nowe, przyjazne dla środowiska rozwiązanie chłodnicze dla chłodni komercyjnych: monoblok inwerterowy Daikin

  Wiedeń, październik 2023 r. – najnowszą innowacją firmy Daikin w dziedzinie chłodnictwa komercyjnego jest jednostka monoblok na propan (R-290), specjalnie zaprojektowana do małych i średnich komór chłodniczych o powierzchni od 9 do 24 m2, zapewniająca temperatury od -25oC do 10oC. Jeśli firmy poszukują wydajności i opłacalności, monoblok inwerterowy Daikin jest odpowiedzialnym wyborem: zapewnia szybką i stałą wydajność chłodzenia, zużywając przy tym mniej energii niż inne systemy chłodnicze.
 • Daikin świętuje 50 rocznicę działalności w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce

  Przy tej okazji zorganizowano konferencję na temat zrównoważonego rozwoju, która odbyła się w Gandawie (Belgia). Głownymi tematemi było przejście na czystą energię oraz znaczenie współpracy między sektorem publicznym i prywatnym w celu stworzenia równych warunków działania dla niskoemisyjnych innowacji w zakresie ogrzewania i chłodzenia.
 • just-how-you-like-it-daikin

  Nowe funkcje dla serii Small Inverter na czynnik R-32

  Pierwotnie wprowadzona na rynek w 2021 roku, seria urządzeń Small Inverter na czynnik R32 przeszła modernizację. Wprowadzono nowe funkcje zwiększające przydatność urządzeń z tej gamy do zastosowań grzewczych.

Znajdź więcej informacji

Dystrybutor w okolicy

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Znajdź więcej informacji

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?